خرید مرغ بومی تخمگذار با نژادهای مختلف

,
Native chicken

توضیحاتی در مورد خرید مرغ بومی تخمگذار با نژادهای مختلف

برای خرید مرغ بومی تخمگذار نباید عجله زیادی داشت و ابتدا بهتر است نژادهای مورد نظر خود را انتخاب نموده، سپس اقدام به خرید مرغ تخمگذار بومی از نژادهای دلخواه نمود. زیرا معمولا سود دهی برخی از نژادها بیشتر می‌باشد. بدین ترتیب افرادی که می‌خواهند اقدام به خرید مرغ بومی تخمگذار نموده و شروع به پرورش آنها و تولید تخم مرغ نموده، ابتدا می‌بایست اقدام به شناسایی نژادهای مختلف مرغ بومی تخمگذار نموده و سپس اقدام به خریداری آنها بنمایند. خرید مرغ بومی تخمگذار با تعداد زیاد صرفه اقتصادی بیشتری داشته، چون می‌توان اخم مرغ محلی بیشتری تولید نمود، اما قبل از خرید مرغ بومی تخمگذار با تعداد بسیار زیاد، بهتر است با تعداد کم شروع نموده تا بتوان نکات ریز و فنی مربوط به پرورش مرغ بومی تخمگذار را فرا گرفته، سپس اقدام به خرید مرغ بومی تخمگذار با تعداد بالا نمود. بدین ترتیب تجربه مناسبی کسب نموده و سرمایه اولیه را می‌توان به راحتی حفظ نموده و در مدت بسیار کمی به سود دهی نیز برسید. بدین ترتیب در خرید مرغ بومی تخمگذار باید به میزان سرمایه خود و همچنین میزان تخصص خود دقت زیادی داشته باشید. زیرا این دو مورد است که تعیین می‌کند چه تعداد مرغ بومی تخمگذار را می‌توان خریداری نمود.

Lohman Chicken Breed

در هنگام خرید مرغ بومی تخمگذار باید دقت داشته باشید که مرغ باکیفیت را تهیه نموده، تا بتوان بدون تلفات زیاد به پرورش مرغ بومی تخمگذار و تولید تخم مرغ بومی پرداخت. این موضوع در ریسک سرمایه گذاری تاثیر گذار بوده و در صورتی که تخصص لازم را داشته باشید و همچنین بتوانید شرایط مناسب را برای پرورش مرغ بومی تخمگذار مهیا نموده، می‌توان با کمترین میزان تلفات به پرورش مرغ بومی تخمگذار پرداخت. معمولا در صورتی که مرغ بومی خریداری شده سالم و باکیفیت بوده و شما نیز تخصص لازم را داشته باشید، تلفاتی بیشتر از ۳ درصد را مشاهده نخواهید کرد.

آشنایی با برخی از نژادهای مرغ بومی تخمگذار

در هنگام خرید مرغ بومی تخمگذار چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی باید به نژاد مرغ توجه ویژه ای داشت. زیرا برخی از نژاد‌ها بسیار پر تولید بوده و می‌توانند بازدهی بسیار بیشتری برای پرورش دهنده به همراه داشته باشند. بدین ترتیب با شناخت کامل از نژادهای پر تولید، می‌توان انتخاب مناسب تری داشت. این موضوع باعث می‌شود تا بتوان به سود بیشتری رسیده و رشد مناسبی در این حرفه داشته باشید. در اینجا با چند نمونه از نژادهای مرغ بومی تخمگذار وارداتی و ایرانی آشنا می‌شوید.

  1. مرغ مرندی: مرغ مرندی را می‌توان از بهترین نژادهای تخمگذار ایرانی دانست. تخمگذاری مرغ مرندی در سال از ۱۶۰ عدد نیز بیشتر می‌باشد. مقاومت مرغ مرندی در برابر انواع بیماری‌ها نیز بسیار مناسب می‌باشد. مرغ مرندی با محیط‌های آب و هوایی مختلف نیز سازگار می‌باشد. مرغ مرندی علاوه بر قابلیت هایی که بیان شده، دارای ظاهر بسیار زیبا و منحصر به فردی نیز می‌باشد.
  • مرغ لگهورن: لگهورن یک نژاد ایتالیایی بوده و تخمگذاری آن در سال بیش از ۲۸۰ عدد می‌باشد. میزان تبدیل دان به تخم مرغ در این نژاد بسیار مناسب بوده، در نتیجه پرورش آنها می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.
  • مرغ لوهمن: لوهمن یکی از بهترین نژادهای مرغ بومی تخمگذار آلمانی می‌باشد. تولید تخم مرغ نژاد لوهمن در سال به حدود ۳۰۰ عدد می‌رسد. بدین ترتیب با پرورش اصولی آنها می‌توان به سود بسیار مناسبی دست یافت. نژاد لوهمن معمولا تخم درشت و مشتری پسندی تولید می‌کند. بدین ترتیب می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید مرغ بومی تخمگذار باشد.
Native chicken
  • مرغ پلیموت راک: پلیموت راک یکی از بهترین نمونه از مرغ‌های بومی وارداتی می‌باشد. میزان تخمگذاری آنها بسیار مناسب بوده و در سال بیش از ۲۴۰ تخم مرغ را تولید می‌کنند. وزن گیری آنها نیز نسبتا مناسب بوده و برای پرورش گوشتی نیز مناسب بوده، زیرا نوع مرغ آنها به حدود ۳ کیلوگرم و خروس آنها حدود ۴ کیلوگرم می‌رسد. بدین ترتیب می‌توانند یکی از مقرون به صرفه ترین از نژادهای تخمگذار به شمار بروند. بدین ترتیب در هنگام خرید مرغ بومی تخمگذار به نژاد آنها و همچنین کیفیت و سلامت آنها توجه ویژه ای داشته باشید، تا بتوانید به میزان سود بیشتری دست یابید.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.