فروش مرغ بومی تخمگذار با بهترین کیفیت

, ,
Selling native chicken laying the quality

آشنایی با مزایای فروش مرغ بومی تخمگذار با بهترین کیفیت

معمولا افرادی که می‌خواهند به پرورش مرغ بومی تخمگذار بپردازند، نیاز است تا با مراکز فروش مرغ بومی تخمگذار با بهترین کیفیت نیز آشنا بوده، زیرا در غیر این صورت نمی توانند مرغ بومی مناسبی را از نظر سلامت و میزان تخمگذاری مناسب تهیه نمایند. این موضوع سود دهی را بسیار کمتر کرده و می‌تواند هر فردی را در ابتدای راه دلسرد نموده و آن را از ادامه فعالیت در حوزه پرورش مرغ و یا جوجه بومی باز دارد. مراکز معتبر فروش مرغ بومی تخمگذار معمولا این گونه از مرغ‌ها را با نژادهای مختلف و پر تولید پرورش داده و در تنوع نژاد نیز به بهترین شکل عمل نموده اند، بدین ترتیب افرادی که به دنبال خرید مرغ بومی تخمگذار می‌باشند، می‌توانند به راحتی نژاد مورد نظر خود را با توجه به سلیقه ای که داشته تهیه نموده، این موضوع باعث می‌شود تا علاقه برای پرورش بیشتر شده و همچنین راندمان تولید تخم مرغ محلی نیز بیشتر شود. زیرا اغلب افراد نژاد‌های پر تولید را برای پرورش انتخاب نموده، زیرا میزان تخمگذاری آنها بسیار زیاد و در نتیجه سود دهی بالایی دارند.

Selling native chicken laying the best quality

فروش مرغ بومی تخمگذار با بهترین کیفیت می‌تواند کمک کند تا بتوان مرغ بومی سالم و بدون عیب و نقص را به راحتی تهیه نموده، این موضوع باعث می‌شود تا همه پرورش دهندگان بتوانند به راحتی مرغ بومی سالم و باکیفیت را خریداری نموده و اقدام به پرورش آنها بنمایند. فروش مرغ بومی تخمگذار با بهترین کیفیت ممکن باعث می‌شود تا بتوان با هزینه‌های بسیار کمتری تخم مرغ محلی تولید نمود. زیرا بیماری‌های کمتری به سراغ مرغ بومی تخمگذار باکیفیت و سالم می‌آید. البته دقت و تخصص در نگهداری نیز تا حدودی در کاهش یا افزایش بیماری و هزینه‌های مربوط به آن تاثیر گذار می‌باشد.

آشنایی با انواع نژاد مرغ بومی تخمگذار

معمولا مراکز معتبر فروش مرغ بومی تخمگذار همه نژاد‌های مختلف را به سه دسته کلی تقسیم بندی می‌کنند. این سه دسته معمولا شامل انواع مرغ بومی تخمگذار می‌باشد. بدین ترتیب نیاز است تا همه افرادی که شروع به کار پرورش مرغ بومی تخمگذار نموده، با انواع نژادهای مرغ بومی تخمگذار آشنایی داشته باشند.

مرغ دورگه

به نمونه هایی از مرغ‌های بومی که از تلاقی مرغ‌های اصیل ایرانی و مرغ‌های خارجی اصل به دست آمده باشند، مرغ بومی دورگه گفته می‌شود. تخمگذاری این گونه از مرغ‌های بومی ۱۲۰ الی ۲۴۰ عدد می‌باشد، که این مقدار متوسط بوده، یعنی نه مانند نژادهای اصیل ایرانی بسیار کم بوده و نه مانند نژادهای خارجی تخمگذاری آنها بسیار زیادی می‌باشد. مرغ دورگ کرمانشاهی، ورامین و گلپایگانی را می‌توان جزء معروف ترین نمونه از مرغ‌های بومی تخمگذار دورگه دانست. البته به خاطر وزن گیری مناسب، برای مصارف گوشتی نیز می‌توان مرغ دورگ پرورش داد.

مرغ رنگی

معمولا نژادهای وارداتی یا خارجی جزء این دسته قرار می‌گیرند. تنها مراکز فروش مرغ بومی تخمگذار معتبر می‌توانند مرغ رنگی اصل را پرورش داده و در بازار عرضه نمایند. پر‌ها و تخم این مرغ‌ها رنگی بوده، پر‌های آنها به هر نگی ممکن است باشند و رنگ پوسته تخم مرغ آنها نیز قهوه ای بوده، که ممکن است قهوه ای کم رنگ و یا قهوه ای پر رنگ باشند. تخمگذاری برخی از نژادهای مرغ رنگی به بیش از ۳۰۰ عدد در سال نیز می‌رسد. از بهترین و معروف ترین نژادهای مرغ رنگی می‌توان به لگهورن، لوهمن قهوه ای، پلیموت راک، بلک استار و… اشاره نمود.

تهویه در سالن پرورش مرغ بومی

۳ روش برای تشکیل گله مرغ مولد

خرید جوجه یکروزه بومی

آشنایی با مرغ بلک استار

مطالب پیشنهادی و خواندنی برای شما

مرغ بومی تخمگذار اصلاح نژاد شده

با توجه به میزان تخمگذاری بسیار کم مرغ بومی ایرانی، اصلاح نژاد راه بسیار مناسبی برای افزایش تخمگذاری آنها بود. میزان تخمگذاری مرغ بومی ایرانی از ۵۰ الی ۸۰ عدد در سال تجاوز نمی کند، این در حالی است که پس از اصلاح نژاد این تعداد به ۱۶۰ الی ۱۸۰ عدد در سال رسیده است. مرغ بومی اصلاح نژاد شده می‌تواند با کمترین میزان دان مصرفی، بیشترین تولید تخم مرغ را داشته باشد. بدین ترتیب پرورش آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد. بدین ترتیب مراکز فروش مرغ بومی تخمگذار این نژادها را نیز به صورت گسترده در اختیار پرورش دهندگان در سراسر کشور قرار می‌دهند. فروش اینترنتی انواع مختلف مرغ بومی تخمگذار باعث سهولت در خرید و فروش انواع مختلف نژادهای مرغ بومی تخمگذار شده است.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.