کسب تجربه قبل از شروع پرورش مرغ بومی تخمگذار

,
Reasons for Chicken Breeding

دلایل نیاز به کسب تجربه قبل از شروع پرورش مرغ بومی تخمگذار

پرورش مرغ بومی تخمگذار یکی از کارهایی است که برای ورود به آن نیاز به کسب تجربه می‌باشد. زیرا بدون داشتن تجربه نمی توان چنین کاری را آغاز نمود. زیرا در کار پرورش مرغ بومی تخم گذار باید شرایطی فراهم نموده تا بتوان از مرغ بومی تخمگذار بیشترین میزان تخم را تولید نمود. در غیر این صورت پرورش مرغ بومی تخمگذار از نظر اقتصادی دارای توجیه نمی باشد.

بدین ترتیب افرادی که می‌خواهند در امر پرورش مرغ بومی تخمگذار موفق تر عمل نمایند، باید از افراد با تجربه و خبره در این زمینه آموزش هایی را ببینند تا بتوانند در کوتاه ترین مدت، به کسب تجربه لازم برای شروع پرورش مرغ بومی تخمگذار رسید. پرورش مرغ بومی تخمگذار معمولا برای افرادی که آموزش های لازم را ندیده باشند و یا تجربه کافی در این کار نداشته باشند، کار بسیار سخت و دشواری می‌باشد.

این در حالی است که اگر آموزش های مربوط به این کار را دیده و یا مدتی به کسب تجربه در زمینه پرورش مرغ بومی تخمگذار پرداخته باشید، می‌توانید بدون هیچ گونه مشکلی به پرورش مرغ بومی تخمگذار بپردازید. این موضوع می‌تواند در سود دهی عدم سود یک مجموعه پرورش مرغ بومی تخمگذار تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد.

مزایای پرورش مرغ بومی تخمگذار

پرورش مرغ بومی تخمگذار جنبه های بسیار زیادی داشته که باید به همه جنبه های ان مسلط شده تا بتوان این کار را بدون هیچ گونه عیب و نقصی انجام داد. زیرا معمولا ممکن است برخی افراد به صرف اینکه با پرورش جوجه و یا مرغ گوشتی آشنا بوده، شروع به پرورش مرغ بومی تخمگذار نیز بنمایند.

معمولا برای اینکه بتوان به راحتی مرغ بومی تخمگذار را با بهترین شرایط پرورش داد، نیاز به آموزش ها و یا تجربه تخصصی در این زمینه نیز می‌باشد. زیرا پرورش مرغ بومی تخمگذار تفاوت هایی با مرغ گوشتی و یا جوجه دارد.

تفاوت های پرورش مرغ بومی تخمگذار با سایر طیور

مرغ بومی تخمگذار نیاز به تغذیه خاص و مخصوص داشته، تا بتوان میزان تخمگذاری آن را در بهترین شرایط نگه داشت. این در حالی است که مرغ گوشتی را می‌توان با هر دان مقوی پرورش داده، زیرا معمولا در ترکیبات دان مرغ تخمگذار بومی موادی اضافه می‌شود که تخمگذاری برای مرغ راحت تر شده و این موضوع بر میزان تخمگذاری مرغ بومی نیز تاثیرات زیادی دارد.

یکی از این مواد که تاثیر مهمی نیز داشته، کلسیم می‌باشد. زیرا بدن مرغ بومی تخمگذار به کلسیم بسیار بیشتری نسبت به سایر طیور نیاز دارد.

مزایای کسب تجربه قبل از شروع پرورش مرغ بومی تخمگذار

بسیاری از افراد را می‌توان پیدا نمود که بدون اینکه ابتدا تجربه ای در حوزه پرورش مرغ بومی تخمگذار داشته باشند و یا آموزش های لازم را از یک تیم حرفه ای دیده باشند، شروع به کار پرورش مرغ بومی تخمگذار نموده اند. بیش از ۹۰ درصد این افراد با شکست مواجه شده اند، بدین ترتیب به سرعت مجبور به ترک این کار شده اند.

این در حالی است که اگر با کسب تجربه مناسب و یا دیدن آموزش ها لازم وارد این کار شده، هرگز کاری بدون بازده نبوده و دارای صرفه اقتصادی بسیار مناسبی می‌باشد.

بدین ترتیب افرادی که با کسب تجربه و یا آموزش های تخصصی وارد حوزه پرورش مرغ بومی تخمگذار شده اند، توانسته اند سرمایه اولیه خود را حفظ نموده، به ثبات کاری برسند و سود دهی نیز داشته باشند.

بدین ترتیب در مدت زمان کوتاهی می‌توانند به میزان رشد قابل قبولی برسند و تعداد مرغ بومی تخمگذار خود را به منظور تولید تخم مرغ بومی بیشتر و در نتیجه سود بیشتر، افزایش دهند. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که بدون آموزش های لازم و کسب تجربه و مهارت کافی نمی توان از هیچ کاری به سود دهی مناسبی رسید.


۱۵ دلیل برای پرورش مرغ بومی

مزایای پرورش مرغ بومی

باروری مرغ بومی تخمگذار

علل تلفات جوجه‌ها از یک تا سه هفتگی

مزایای پرورش گله مادر بومی

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

2 پاسخ
  1. بهنام
    بهنام گفته:

    سلام آقای ابوالحسنی
    متاسفانه من سرمایه ای برای راه اندازی پرورش مرغ بومی ندارم…..اما علاقه زیادی برای انجام این کار دارم لطفا” راهنمایی کنید چطور می توانم از صفر شروع کنم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.