آشنایی کامل با پودر مولتی ویتامین طیور

, ,
پودر مولتی ویتامین طیور

توضیحاتی در مورد پودر مولتی ویتامین طیور

پودر مولتی ویتامین طیور را می‌توان محصولی بسیار مفید و ضروری برای انواع طیور دانست. این موضوع به خاطر نیاز بدن انواع طیور به ویتامین‌های مختلف است. ویتامین ها نقش اساسی در تقویت طیور و کمک به رشد بهتر آنها دارند. به همین خاطر است که معمولاً در هر مرغداری چه بزرگ و چه کوچک، تعداد زیادی پودر مولتی ویتامین مخصوص طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد. مولتی ویتامین‌ها پودرهایی هستند که سرشار از انواع ویتامین‌های مورد نیاز بدن طیور بوده تا از این طریق بتوان هرگونه کمبود ویتامین را برای طیور جبران کرد.

با توجه به نقش بسیار پر رنگ ویتامین‌ها در سلامتی طیور می‌توان به این نتیجه رسید که مصرف مولتی ویتامین می‌تواند به کاهش انواع بیماری‌ها در طیور کمک بسیار زیادی بکند. بدین‌ترتیب گله‌هایی که مشکلی بابت ویتامین ندارند و از این حیث تامین می‌باشند، به ندرت دچار بیماری‌های خطرناک شده و یا در صورتی که هرگونه بیماری در چنین گله‌هایی مشاهده شود، کنترل آن بسیار راحت‌تر و کم هزینه‌تر بوده و میزان مرگ‌ومیر طیور در کمترین حالت ممکن کنترل می‌شود.

ترکیبات موجود در پودر مولتی ویتامین طیور

ویتامین A

ویتامین A یکی از مفیدترین نمونه از ترکیبات موجود در پودر مولتی ویتامین مخصوص طیور می باشد. ویتامین A دارای اثرات بسیار مفیدی برای بدن طیور می باشد. یکی از مهمترین اثرات ویتامین A، کمک به رشد طیور است. بدین ترتیب در سنین کم می تواند به جوجه کمک بسیار زیادی برای رشد بهتر و وزن گیری ایده آل بنماید.

ویتامین D3

ویتامین D3 از دیگر ویتامین های موجود در پودر مولتی ویتامین مخصوص طیور به شمار می رود. این ویتامین در جذب کلسیم بسیار مفید و موثر است، بدین ترتیب به استحکام و رشد استخوان ها کمک بسیار زیادی می کند.

ویتامین  E

ویتامین  E از جمله ویتامین هایی به شمار می رود که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی است، به همین خاطر می تواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند. ویتامین E موجود در پودر مولتی ویتامین کمک می کند تا پیشگیری و درمان انواع بیماری ها بسیار راحت تر از قبل انجام شود.

ویتامین های گروه B

ویتامین های گروه B نیز از جمله ویتامین های بسیار مهم برای رشد و تقویت بدن طیور به شمار می روند. ویتامین های گروه B کمک می کنند تا بدن طیور کمتر دچار بیماری شده و این موضوع باعث می شود تا میزان مرگ و میر در گله ها را تا حدود زیادی کاهش دهد.

علاوه بر انواع ویتامین ها، مواد معدنی مختلفی نیز در پودر مولتی ویتامین طیور موجود بوده که از جمله آنها می توان به کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم و… اشاره کرد. مواد معدنی هم به اندازه ویتامین ها برای بدن طیور مفید بوده و کمبود آنها می تواند منجر به بروز بیماری های مختلف شود.

چه زمانی می‌توان از پودر مولتی ویتامین طیور استفاده کرد؟

معمولا کمبود انواع ویتامین یک سری اختلالات را در بدن طیور به وجود می اورد که هر زمان با این اختلال ها مواجه شدیم، بهترین گزینه استفاده از مولتی ویتامین است. در ادامه برخی از مهمترین و شایع ترین این موارد را بیان می کنیم تا از این طریق همه افراد متوجه شوند چه زمانی از پودر مولتی ویتامین مخصوص طیور استفاده کرد.

  • کاهش شدید اشتها
  • ضعف و بی حالی
  • افت استقامت بدن در برابر انواع بیماری
  • پیشگیری از استرس به خصوص در هنگام واکسیناسیون
  • افت شدید رشد و کاهش تولید
  • کاهش کیفیت و ضخامت پوسته تخم مرغ
  • و…

مقدار و نحوه مصرف پودر مولتی ویتامین طیور

برای اینکه مشخص شود پودر مولتی ویتامین را چگونه و با چه مقداری می توان استفاده کرد، بهتر است با یک دامپزشک یا هر شخص دیگری که در این زمینه اطلاعات زیادی دارد، مشورت شود. برای خرید و همچنین دریافت مشاوره علمی برای آشنایی با مقدار و نحوه مصرف می توان به سایت رویان طیور مراجعه کرده تا بتوان اطلاعات کامل و دقیقی در این رابطه کسب کرد. معمولا هر ۱۰۰ میلی گرم از پودر مولتی ویتامین را می توان در ۲۰۰ لیتر آب آشامیدنی قرار داده و از این آب به مدت ۳ الی ۵ روز برای طیور می توان استفاده کرد.

 

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.