رد کردن لینک ها

تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۳

مرغ بلک استار

 آشنایی با مرغ بلک استار

مرغ بلک استار یکی از بهترین نژادهای مرغ بومی تخمگذار می‌باشد. این مرغ‌ها معمولا به رنگ سیاه بوده و زیبایی خاصی دارند، که باعث شده تا افراد زیادی این نوع از مرغ‌ها را پرورش بدهند. مرغ بومی بلک استار معمولا یک نژاد بسیار آرام  بوده که تنها پس از تخمگذاری به سر و صدا پرداخته، که آن به مقداری نیست که باعث آزار و اذیت شود. نژاد بلک استار را می‌توان به راحتی در محیط‌های روستایی پرورش داده، زیرا این نوع از مرغ‌ها با هر اقلیمی سازگاری داشته و میزان مرگ و میر در آنها بسیار کمتر از سایر نژادهای موجود در بازار می‌باشد.

مرغ بومی بلک استار معمولا در 20 هفته به سن بلوغ رسیده و شروع به تخمگذاری می‌کند. بدین ترتیب سود دهی این مرغ بسیار مناسب بوده، زیرا در زمان کوتاهی تخمگذاری را شروع کرده و همین موضوع باعث سود دهی بیشتر این نوع از مرغ‌های بومی می‌شود. مرغ بلک استار را در دنیا به عنوان یک نژاد تخمگذار می‌شناسند و اغلب شرکت‌ها این نوع از مرغ‌ها را به جهت تولید تخم‌مرغ پرورش می‌دهند.

مزایای مرغ بلک استار

مرغ بلک استار دارای توانایی بسیار زیادی در تخمگذاری بوده، از این رو معمولا در کشور‌های مختلف این نژاد از مرغ بومی را برای تولید تخم‌مرغ پرورش می‌دهند. میزان تولید تخم‌مرغ در نژاد بلک استار در هر سال بیش از 300 عدد می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود که این مرغ‌ها در اغلب روز‌های سال تخمگذاری داشته باشند. بدین ترتیب پرورش مرغ بلک استار می‌تواند یکی از سودمند ترین شغل‌ها در حیطه­ی پرورش طیور باشد. زیرا تولید بالای تخم‌مرغ می‌تواند بهترین مزیت برای یک مرغ بومی تخمگذار باشد.

از دیگر مزایای نژاد بلک استار مقاومت بسیار مناسب بدن آنها به سرما و یا گرما بوده، این موضوع باعث می‌شود که بتوان در هر شرایط آب و هوایی این نوع از مرغ‌ها را پرورش داده و از مزایای آنها بهره مند شد. این نژاد از مرغ‌ها مشکلی بابت دانه خوردن نداشته و هر نوع دانه ای که بتوان برای آنها تهیه نموده استفاده می‌نمایند. بهتر است در رژیم غذایی مرغ بلک استار موادی همچون کلسیم نیز به مقدار کافی وجود داشته باشد، زیرا میزان تخمگذاری آنها زیاد بوده و نیاز به کلسیم بیشتری دارند.

شرایط نگهداری از مرغ بلک استار

نژاد بلک استار را معمولا در هر نوع آب و هوایی می‌توان پرورش داده، بدون آنکه برای آنها مشکلی بوجود بیاید، زیرا بدن این نوع از مرغ‌ها حساسیت کمتری نسبت به سرما و گرمای هوا دارد. از این رو می‌توان در هر نقطه از کشور این نوع از مرغ‌ها را پرورش داد. اگر مرغ بلک استار را بتوان در مزرعه و فضای باز پرورش داده، با توجه به تغذیه مناسب راندمان تولید تخم‌مرغ در آنها بیشتر می‌شود. البته در سالن‌های مرغداری نیز می‌توان به پرورش این نژاد از مرغ‌های بومی پرداخته و از طریق آنها به کسب درآمد پرداخت.

محیطی که نژاد بلک استار نگهداری می‌شود، بهتر است که به صورت اصولی ضدعفونی شده باشد، این موضوع باعث می‌شود که انواع بیماری‌ها از آنها دور شده و در نتیجه کمترین میزان مرگ و میر را در آنها شاهد خواهید بود. این موضوع می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش راندمان و سوددهی داشته باشد. ضدعفونی کردن محیط نگهداری مرغ‌ها می‌تواند علاوه بر سلامت مرغ‌ها به سلامت تخم‌مرغ نیز کمک بسیار زیادی نموده و این موضوع از نظر بهداشتی بسیار مهم می‌باشد.

فروشنده مرغ بومی بلک استار

معمولا افراد بسیار زیادی به خاطر میزان تخمگذاری بالا به دنبال تهیه نیمچه بلک استار می‌باشند، تا بتوانند آنها را برای تولید تخم‌مرغ پرورش دهند. شرکت رویان طیور فروشنده مرغ بلک استار از طریق اینترنت می‌باشد. تیم پرورش رویان طیور می‌تواند مرغ بومی بلک استار را با بهترین کیفیت ممکن پرورش داده و سپس در اختیار پرورش دهندگان سراسر کشور برای تولید تخم‌مرغ قرار دهد. تیم پرورش رویان طیور طبق قراردادی که با مشتریان خود می‌بندد، به صورت تضمینی تخم‌مرغ‌های تولید شده را خریداری می‌کند. همچنین پس از رسیدن مرغ‌ها به سن پیری و افت تولید تخم‌مرغ، آنها را با نیمچه تعویض می‌نماید.

بازگشت به بالای صفحه
Call Now Buttonمشاوره تلفنی