اهمیت استفاده از پوشال مرغداری

,
پوشال - رویان طیور

امروزه با توجه به اهمیتی که پوشال در حفظ سلامت جوجه‌ها و مرغ‌ها داشته، در اغلب مرغداری‌ها از پوشال جهت بستر سازی مناسب در مرغداری‌ها استفاده می‌شود.

بسترسازی مناسب یکی از مهم‌ترین مواردی است که پرورش‌دهندگان طیور باید به ان دقت داشته باشند. زیرا در صورتی که بستر انواع جوجه و یا مرغ مناسب نباشد، امکان بروز بیماری و مشکلات دیگر در آنها می‌شود. بستر مناسب مرغداری باید نرم و خشک باشد، در غیر این صورت میزان رطوبت محیط زیاد می‌شود و احتمال بروز بیماری بیشتر می‌شود.

پوشال مرغداری یکی از مناسب‌ترین بسترهای برای پرورش مرغ و یا جوجه می‌باشد. زیرا هم بسیار نرم و لطیف بوده و هم خشک می‌باشند. این موضوع باعث شده که سال‌های سال مشاهده شود که اغلب مرغداری‌ها در بستر سالن از پوشال استفاده می‌کنند. پوشال مرغداری معمولا قبل از استفاده ضدعفونی شده تا میکروب خاصی به داخل مرغداری انتقال پیدا نکند. بدین ترتیب می‌توان با خیالی آسوده پوشال را در کف سالن پهن نموده و مرغ و یا جوجه‌ها را بر روی آنها پرورش داد.

مزایای استفاده پوشال مرغداری

یکی از مزایایی که پوشال مرغداری داشته، این است که موجب ایجاد گرد و خاک در محیط مرغداری نمی‌شود. زیرا گرد و غبار می‌تواند برای سلامتی طیور بسیار مضر باشد. در نتیجه احتمال دارد که در صورت بروز گرد و خاک، میزان تلفات طیور زیاد شود. گرد و خاک می‌تواند آسیب‌های اقتصادی جبران ناپذیری را وارد کند.

از دیگر مزایای پوشال مرغداری می‌توان به می‌توان به سبک بودن آنها اشاره کرد، این کار باعث می‌شود تا بتوان در هنگام ریختن این محصول در کف مرغداری و همچنین زمانی که نیاز به جمع کردن آنها بوده، درد سر بسیار کمتری داشته باشند. این موضوع باعث شده تا اغلب مرغداران پوشال را به سایر بسترهای موجود در بازار ترجیح بدهند.

یکی دیگر از مزایایی که پوشال مرغداری داشته، مقرون به صرفه بودن آنها بوده، زیرا معمولا استفاده از محصولات گران قیمت باعث می‌شود تا هزینه تمام شده بسیار زیاد شود، در نتیجه می‌تواند صرفه اقتصادی را بسیار کم کند. در نتیجه باعث گرانتر شدن محصول نهایی شده، که این موضوع باعث فروش کمتر و سود کمتر می‌شود. بدین ترتیب باید تلاش نموده تا در حد امکان بتوان هزینه‌ها را کاهش داد.

دلایل اصلی استفاده از پوشال در بستر مرغداری

انواع طیور از جمله جوجه و یا مرغ با هر سن و سالی دوست داشته که در بستری نرم زندگی کند، از این رو معمولا در محیط‌هایی که دارای بستری از پوشال بوده، راحت تر می‌باشند. پوشال‌ها در مواردی که هوا بیش از حد سرد و یا گرم باشد، می‌توانند نقش عایق داشته باشند. بدین ترتیب مانع از شوک دمایی به جوجه و یا مرغ می‌شوند. این موضوع در سلامتی طیور بسیار حائز اهمیت می‌باشد، مخصوصا برای جوجه‌ها که حساسیت بسیار بیشتری به تغییرات دمایی دارند.

معمولا زمانی که کف مرغداری پر از پوشال باشد، امکان افزایش رطوبت وجود ندارد، زیرا پوشال‌ها رطوبت را به راحتی از بین می‌برند. بوی نامطبوع یکی از مواردی است که باعث اذیت و آزار پرورش‌دهندگان طیور می‌شود، که با بستر سازی توسط پوشال، می‌توان این بوی نامطبوع را به کمترین میزان ممکن رساند. یکی دیگر از دلایلی که باعث شده از پوشال در مرغداری‌ها استفاده زیادی بشود، تمیز کردن سریع و راحت کف مرغداری می‌باشد. یکی دیگر از این دلایل مشغول شدن مرغ و یا جوجه‌ها از طریق نوک زدن به پوشال‌ها بوده، که این کار در امنیت روانی آنها نیز تاثیرات بسیار زیادی دارد.

نحوه خرید پوشال مرغداری

شرکت رویان طیور توانایی تامین انواع تجهیزات مورد نیاز برای مرغداری را داشته، که این موضوع باعث شده تا مشتریان دغدغه ای بابت تجهیزات و همچنین آموزش‌های مورد نیاز در رابطه با مرغداری نداشته باشند. شرکت رویان طیور با ارائه بهترین پوشال مرغداری، باعث شده تا افراد بتوانند به صورت اینترنتی هم این محصول را خریداری کنند. تیم پرورش رویان طیور با ارائه مشاوره در مورد مقدار مورد نیاز پوشال برای سالن‌های مختلف، مشتریان خود را در امر خرید نیز راهنمایی می‌کند.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.