,

توضیحاتی در مورد نیمچه سه ماهه

معمولا نیمچه سه ماهه از نظر پیشرفت و رشد جسمی پیشرفت بسیار زیادی داشته، این موضوع باعث می شود که بتوان به راحتی وضعیت جسمانی آنها را بررسی نمود. این در حالی است که در جوجه‌های با سن کمتر این تشخیص بسیار سخت تر می باشد. معمولا نیمچه سه ماهه از سلامت بیشتری نسبت به جوجه‌های با سن کمتر برخوردار می باشد. زیرا در صورتی که جوجه‌ای مریض بوده و مشکل داشته باشد، در سه ماه اول تلف شده و نیمچه سه ماهه می تواند خود دلیلی بر سالم بودن جوجه ها باشد. نیمچه سه ماهه بومی معمولا می تواند بهترین انتخاب برای پرورش دادن باشد. زیرا جوجه ها پس از رسیدن به سه ماهگی زندگی آرام تری داشته و کنترل آنها راحت تر از جوجه‌های با سن کمتر می باشد.

نیمچه سه ماهه را معمولا تیم‌های پرورش دهنده به خوبی تغذیه نموده و واکسن های آنها را به موقع استفاده نموده، بدین ترتیب افرادی که می خواهند نیمچه سه ماهه بومی پرورش دهند، با کمترین درد سر، می توانند بیشترین درآمد را داشته باشند. بدین ترتیب می توان متوجه شد که یکی از بهترین انتخاب ها برای ورود به پرورش انواع مرغ بومی، خریداری نیمچه سه ماهه و پرورش آنها می باشد. زیرا دوره پرورش کوتاه و بهره برداری از نیمچه ها در مدت زمانی کوتاه انجام می شود. بدین ترتیب بازگشت سرمایه اولیه می تواند سریع تر انجام شود. این موضوع باعث می شود تا بتوان کار خود را گسترش داده و به سود های بیشتری نیز دست یافت. بدین ترتیب می توان مجموعه پرورش مرغ بومی خود را در مدت زمان کوتاه تری به وسعتی که از ابتدا در ذهن شما بوده و یا حتی بیشتر نیز برسانید. این موضوع ارتباط مستقیمی با کسب درآمد بیشتر شما دارد. زیرا هر چه بتوان تعداد مرغ پرورش یافته را بیشتر نموده، قطعا مقدار سود حاصل از آنها بیشتر می شود.

قیمت نیمچه سه ماهه

شاید این سوال در ذهن افراد مختلف پیش بیاید که نیمچه سه ماهه را با چه قیمتی می‌توان تهیه نمود. در واقع قیمتی که برای نیمچه ها تعیین می شود، بر اساس سالم بودن، وزن و نژاد آنها متفاوت است. لذا افراد می توانند در سفارش خود به صورت دقیق تر با قیمت های نیمچه های مختلف آشنا شوند. معمولا نیمچه سه ماهه بومی با وزن های مختلفی در بازار موجود بوده، که اغلب دارای وزن بیش از یک کیلوگرم می‌باشند. هر چه کیفیت جوجه ها بالاتر و نحوه نگهداری و پرورش آنها صحیحی تر باشد. قیمت نیمچه ها نیز بیشتر می باشد. اما اغلب این اختلاف قیمت آن قدری زیاد نبوده که خرید نیمچه های بی کیفیت و ارزان‌تر مقرون به صرفه باشد.

بدین ترتیب بهتر است افرادی که به دنبال خرید نیمچه سه ماهه بومی می‌باشند، کیفیت را بر قیمت ارجح دانسته و بدین ترتیب ریسک پذیری کمتری نیز آنها را تهدید می کند. زیرا نیمچه سه ماهه باکیفیت با امراض مبارزه کرده و کمتر دچار بیماری‌های مختلف می شود. این موضوع باعث می شود درصد تلفات آنها بسیار کم شود. این موضوع در کاهش ریسک پرورش دهندگان تاثیر بسیار زیادی دارد.

اصول پرورش نیمچه سه ماهه

برای پرورش نیمچه سه ماهه باید دقت داشته باشید که شرایطی را مهیا نمایید تا بتوان بیشترین راندمان را در پرورش نیمچه داشت. یکی از این موارد دمای محل پرورش نیمچه می باشد. دمای متعادل می تواند بهترین دما برای این سن باشد. یعنی دما نه سرد باشد و نه زیاد گرم، بدین ترتیب از نظر تنفسی نیمچه سه ماهه در بهترین شرایط قرار می گیرد. این موضوع کاهش تلفات و افزایش سود پرورش نیمچه سه ماهه را در پی خواهد داشت. بدین ترتیب نیاز است که به ان دقت کافی داشته باشید.

تامین فضای کافی بر اساس تعداد پرندگان یکی دیگر از شرایط و اصولی است که باید در پرورش نیمچه سه ماهه به آن توجه زیادی داشته و از ریختن پرندگان زیاد در فضای کوچک خودداری نمایید. تامین دان و آب مناسب و کافی یکی دیگر از اصول پرورش نیمچه سه ماهه می باشد. زیرا رشد و بلوغ یک مرغ با تغذیه سالم جلوتر افتاده و این موضوع می تواند برای پرورش دهندگان اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. سالم بودن آب و دان مورد استفاده نیز به خوبی باید کنترل شود. بدین ترتیب می توان سلامت طیور را حفظ نمود.

گردآوردگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

4 پاسخ
 1. امیر
  امیر گفته:

  سلام
  ببخشید ما یه حیاط داریم که باغچه بزرگ هم داره
  نیمچه هاتو حیاط باشن خوبه ؟
  چون دیگه دما هم دست من نیست که کنترل کنم اما سایبان هست

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.