,

آشنایی با مرغ نیوهمشایر

نیوهمشایر

مرغ نیوهمشایر یکی از بهترین نژادهای مرغ آمریکایی بوده، این نوع از مرغ ها معمولا به رنگ بلوطی قرمز بوده، که بسیار زیبا بوده و معمولا همه افراد این نوع نژاد را از نظر زیبایی می پسندند. نژاد نیوهمشایر برای اولین بار در منطقه نیوهمشایر آمریکا تولید شده و سپس در سراسر دنیا توزیع شده است. دلیل نامگذاری آن هم همین موضوع می‌باشد. نژاد نیوهمشایر بسیار ارام و متین بوده، این موضوع باعث شده تا اغلب افراد این نژاد را برای پرورش انتخاب نمایند. زیرا پرورش آنها بدون هیچ گونه دردسری قابل انجام می‌باشد.

مرغ نیوهمشایر از لحاظ وزن گیری بسیار مناسب بوده و وزن آنها تقریبا به ۳ کیلوگرم نیز می‌رسد، خروس این نژاد نیز وزنی حدود ۴ کیلوگرم دارد. این موضوع باعث شده تا مرغ بومی نیوهمشایر را برای استفاده گوشتی نیز پروش بدهند. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که با توجه به وزن گیری سریع و رسیدن به وزن های بالا، این نژاد می‌تواند یکی از سودمند ترین گونه از مرغ های بومی موجود در بازار باشد. از این رو معمولا اغلب پرورش دهندگان این نژاد را برای مصارف گوشتی مورد پرورش قرار می‌دهند، البته پرورش آنها جهت تولید تخم‌مرغ نیز مرسوم می‌باشد.

مزایای مرغ نیوهمشایر

یکی از اصلی ترین مزایای مرغ بومی نیوهمشایر مقاومت بالای بدن آنها بوده، بدین ترتیب این نوع از مرغ ها کمتر دچار بیماری می‌شوند. بدین ترتیب نیاز به دارو کمتر شده و در نتیجه تلفات این نژاد بسیار کم بوده، بدین ترتیب می‌توان نژاد نیوهمشایر را یک نژاد اقتصادی و مقرون به صرفه دانسته، زیرا با کمتر شدن مرگ‌ومیر، می‌توان میزان سود را بیشتر کرد. نژاد نیوهمشایر معمولا می‌تواند با شرایط متفاوت آب و هوایی که در کشور های مختلف وجود داشته، سازگار باشد.

مرغ بومی نیوهمشایر معمولا می‌تواند به راحتی هر دانه ای را مصرف کند، از این رو می‌توان از هر نوع دانه ای که دم دست بوده برای آنها تهیه نموده و به پرورش آنها پرداخت. دان پلت شده می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها برای پرورش مرغ نیوهمشایر باشد. زیرا این دانه ها بسیار خوشمزه بوده و باعث می‌شود که مرغ تغذیه کامل تری داشته باشد، در نتیجه وزن گیری آنها سریع تر شده، بدین ترتیب از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می‌باشند. توجیه اقتصادی باعث شده که افراد بسیار زیادی به پرورش نژاد نیوهمشایر بپردازند.

شرایط پرورش مناسب برای مرغ نیوهمشایر

مرغ نیوهمشایر معمولا بسیار آرام بوده و از محیط های شلوغ لذت نمی‌برد، بدین ترتیب محیطی که این نوع از مرغ ها پرورش داده می‌شوند، باید دارای آرامش مناسبی باشد. این نوع از مرغ ها معمولا در کشور های مختلف دنیا پرورش داده می‌شوند، زیرا محدودیتی از نظر آب و هوا ندارند. مرغ بومی نیوهمشایر به ندرت دچار بیماری می‌شود، زیرا مقاومت بدن آنها در برابر بیماری بسیار مناسب می‌باشد. بهتر است که نسبت به ضد عفونی کردن محیط نگهداری این مرغ ها دقت شود. زیرا عدم ضدعفونی می‌تواند زمینه ساز بیماری برای انواع مرغ بومی باشد.

مرغ بومی نیوهمشایر میل به دانه خوردن بیشتر نسبت به برخی از نژادهای مرغ بومی داشته، از این رو بهتر است که به اندازه کافی دانه جلوی آنها قرار داده شود، بدین ترتیب می‌توان کمک نموده که در مدت زمان کمتری به وزن ایده آل برسند. این موضوع می‌تواند از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد. زیرا در مدت زمان کوتاه تری می‌توان آنها را به بازار عرضه نموده، این موضوع باعث شده تا دوره پرورش این نوع از مرغ های بومی کمتر باشد.

blank

خرید اینترنتی مرغ نیوهمشایر

یکی از کاربردی ترین و ساده ترین روش هایی که می‌توان انواع مرغ بومی از جمله مرغ نیوهمشایر را خریداری نموده، مراجعه به سایت های اینترنتی مربوطه می‌باشد. سایت شرکت رویان طیور این امکان را فراهم نموده که افراد از سراسر کشور بتوانند مرغ نیوهمشایر را به صورت عمده خریداری کنند. تیم پرورش رویان طیور با ارائه مرغ بومی نیوهمشایر با سنین مختلف و وزن‌های متفاوت، می‌تواند هم برای پرورش گوشتی و هم برای پرورش تخمی این نژاد را عرضه نماید. خرید اینترنتی می‌تواند مشکلاتی از جمله رفت و آمد را برطرف کرده و کمک می‌کند تا بتوان انواع مرغ بومی را با مناسب‌ترین قیمت‌ها تهیه نمود.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.