,

عرضه انواع مرغ محلی تخم‌گذار

عرضه انواع مرغ محلی تخم‌گذار

امروزه مرغ محلی تخم‌گذار تبدیل به یکی از پربازده ترین نوع از طیور برای پرورش شده است. نژاد‌های مختلف مرغ محلی تخم‌گذار را می‌توان در بازار ملاحظه نموده که هر کدام از آنها تعداد مشخصی تخم در سال تولید می‌کند. مرغ بومی تخم‌گذار می‌تواند دانه‌های درشت و یا ریزی را با توجه به نوع نژادی که داشته تولید نماید. البته آنچه که تخم‌مرغ را ارزش می‌بخشد اندازه بزرگ یا کوچک آن نبوده، بلکه طعم و عطر آن برای مصرف کننده ارزشمند می‌باشد.

مرغ محلی تخم‌گذار با توجه به اینکه در حدود ۲۰ هفتگی تخم‌گذاری را شروع می‌کند، می‌تواند از نظر اقتصادی بسیار مناسب باشد، زیرا هر چه سن بلوغ و تخم‌گذاری مرغ کمتر باشد، مدت زمانی را که مرغ می‌تواند تخم‌گذاری با راندمان بالا داشته باشد، بیشتر است. مرغ محلی تخم‌گذار را می‌توان با توجه به شرایط موجود، در هر نوع شرایط از نظر آب و هوا و یا دانه مصرفی پرورش داده، زیرا بدن مرغ بومی تخم‌گذار بسیار مقاوم بوده و به راحتی می‌تواند هر شرایطی را متحمل شود. این موضوع باعث می‌شود این نوع از مرغ‌ها را اغلب افراد جهت پرورش به سایر مرغ‌های موجود در بازار ترجیح بدهند.

ویژگی‌های مرغ محلی تخم‌گذار

از بهترین ویژگی‌هایی که می‌توان برای پرورش مرغ محلی تخم‌گذار معرفی نموده، صرفه اقتصادی آنها بوده، زیرا با صرف مقدار کمی دانه، می‌توان انتظار بیشترین میزان تولید تخم‌مرغ در آنها را داشت. بدین ترتیب افرادی که در حوزه پرورش طیور فعالیت دارند معمولا مرغ محلی تخم‌گذار را به عنوان تنها نمونه و یا یکی از چند نمونه از طیور جهت پرورش انتخاب می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که هم گوشت مرغ محلی و هم تخم‌مرغ محلی در بازار به راحتی پیدا شده و افراد مختلف بتوانند از مزایای آنها لذت ببرند.

از دیگر ویژگی‌های مرغ محلی تخم‌گذار می‌توان مقاوم بودن آنها در برابر انواع بیماری را معرف کرد. انواع مرغ بومی تخم‌گذار معمولا با کمترین میزان تلفات و صرفه اقتصادی مناسب، می‌توانند از بهترین گزینه‌ها برای پرورش دادن باشند. تلفات کمتر باعث می‌شود که هزینه‌های جاری مرغداری کمتر شده، در نتیجه قیمت گوشت و تخم‌مرغ محلی در بازار مناسب تر می‌شود. بدین ترتیب هم برای پرورش دهنده و هم برای مصرف کنندگان می‌تواند مناسب تر باشد.

نکات قابل تامل در پرورش مرغ محلی تخم‌گذار

پرورش مرغ محلی تخم‌گذار می‌تواند به راحتی در محیط روستاها با کمترین هزینه ممکن انجام شود، از این افرادی که در روستاها زندگی کرده و فضای کافی برای پرورش مرغ محلی داشته، می‌توانند با انجام این کار تا حدود زیادی درآمد خود را افزایش دهند. این کار باعث می‌شود که بتوان ماهانه مقدار زیادی تخم‌مرغ تولید و به بازار عرضه نموده، با این کار علاوه بر سود مناسب برای خود، می‌توانند نیاز بازار به تخم‌مرغ و یا حتی گوشت مرغ محلی را تامین نمایند.

مرغ محلی تخم‌گذار را می‌توان با استفاده از دان پلت شده با ترکیبات مناسب و ارگانیک پرورش داده، این موضوع باعث می‌شود که مرغ محلی تخم‌گذار بسیار سرحال تر به نظر رسیده و در نتیجه میزان تخم‌گذاری در آنها را نیز به حد مطلوب خود می‌رساند. زیرا این محصولات حاوی مقداری کلسیم بوده که می‌توان گفت کلسیم برای مرغ تخم‌گذار بسیار حیاتی می‌باشد. دلیل نیاز کلسیم برای بدن مرغ محلی تخم‌گذار، راحت تر شدن و سریع تر شدن تامین کلسیم مورد نیاز برای تشکیل پوسته تخم‌مرغ می‌باشد.

فروش عمده مرغ محلی تخم‌گذار

شرکت رویان طیور از جمله مراکزی بوده که می‌تواند انواع مرغ محلی تخم‌گذار را با قیمت و شرایط مناسب در بازار به فروش برساند. سایت اینترنتی شرکت رویان طیور مکانی بوده که می‌توان با محصولات و خدمات این شرکت بیشتر آشنا شد. انواع مرغ بومی را می‌توان به صورت عمده از طریق شرکت رویان طیور تهیه نمود. عرضه عمده انواع مرغ محلی تخم‌گذار باعث می‌شود که بتوان به راحتی بتوان با مناسب ترین قیمت‌ها نسبت به خرید این نوع از مرغ‌ها اقدام نمود. شرکت رویان طیور علاوه بر مرغ محلی می‌تواند تمام تجهیزات و آموزش‌های مورد نیاز برای پرورش مرغ محلی را به مشتریان خود ارائه نماید.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.