باروری مرغ بومی تخمگذار

,
مرغ بومی

مقدار باروری مرغ بومی تخمگذار(بخش دوم) بیایید باروری مرغ بومی تخمگذار را در شرایط طبیعی و صنعتی مقایسه کنیم. فواید باروری مرغ بومی تخمگذار به حالت طبیعی در این روش، باروری مرغ بومی تخمگذار طولانی تر خواهد بود. تا بیش از ۵ سال نیز ممکن است مرغ بومی تخمگذار بارور شود.

مرغ بومی تخمگذار از لحاظ ژنتیکی گونه های بسیار متفاوت و گوناگونی دارد. مرغ بومی تخمگذار در شرایط مختلف محیطی و آب و هوایی خود را وقف می دهد. تخمگذاری این نوع مرغ ها بسیار راحت است. زیان های باروری مرغ بومی تخمگذار به روش طبیعی ممکن است در فصل زمستان بارور نشوند. (مگر اینکه شما به محل نگهداری آن ها نور اضافه کنید) این نوع مرغ بومی تخمگذار رشد کُند تری دارد.

اگر در روستا زندگی می کنید و دوست دارید مرغ بومی تخمگذار تخم های زیادی برایتان بیاورد و باروری خوبی داشته باشد باروری به روش طبیعی گزینه ی خوبی برایتان خواهد بود.

مرغ بومی تخمگذار مدت زمان طولانی تری بارور می شود.

با این روش می توانید مدت ها به پرورش مرغ بومی تخمگذار بپردازید و از باروری مرغ هایتان اطمینان داشته باشید. برخی افراد در روستا ها با استفاده از این روش به باروری مرغ بومی تخمگذار می پردازند و دسته های مختلفی دارند که هر دسته مرغ بومی تخمگذار از دسته دیگر پر بار تر و بهتر خواهد بود.

فواید باروری مرغ‌های تخم‌گذار در شرایط صنعتی این مرغ‌ها بارور می‌شوند تا تخم مرغ تولید کنند. به راحتی در زمان تولد تعیین جنسیت می شوند. این مرغ‌ها رشد سریع‌تری دارند. ( ۶۱ هفته بارور می‌مانند) به خوبی محدود می شوند.

در زمستان به سختی بارور می شوند. زیان های باروری مرغ های تخم‌گذار به روش صنعتی ژن این نوع مرغ‌ها و باروری آن‌ها به گونه ایی است که تنوع و گوناگونی زیادی ندارند. تولیدات این نوع مرغ‌ها بعد از سال دوم به شکل قابل توجهی رو به نزول خواهد رفت.

گرد آورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۲۳۹۵ ۳۱۴ ۰۹۱۱ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.