آشنایی با اردک کله سبز نر

, ,

توضیحاتی در مورد اردک کله سبز نر

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۴ دقیقه

اردک کله سبز نر یکی از بهترین نمونه از اردک های موجود در طبیعت به شمار می رود که به آنها مالارد نیز گفته می شود. اردک کله سبز نر معمولا شکل بسیار متفاوتی نسبت به نوع ماده خود دارد. این نوع اردک ها وحشی بوده و به صورت مهاجر زندگی می کنند. در سال های اخیر در برخی از کشور ها این نوع اردک ها به صورت پرورشی نیز در بازار عرضه می شوند. پرورش اردک مالارد می تواند بسیار پر سود باشد، زیرا گوشت این نوع از اردک ها بسیار خوش طعم می باشد.

اردک کله سبز نر دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد. این امر باعث شده تا بتوان این نوع از اردک ها را در کشور های بسیار مختلفی به سادگی پرورش داد. اردک کله سبز نر معمولا دارای جثه بسیار بزرگی نبوده، اما با توجه به خواص و طعم گوشت آنها، مشتریان بسیار زیادی دارند. اردک مالارد یا کله سبز معمولا نیاز به آب فراوان دارد. بدین ترتیب بهتر است در محل پرورش این نوع از اردک ها آب کافی برای شنا کردن آنها وجود داشته باشد.

مشخصات ظاهری اردک کله سبز نر

آشنایی با مشخصات ظاهری اردک کله سبز نر باعث می شود تا همه افراد با این نوع از اردک ها به خوبی آشنا شوند و به راحتی آنها را شناسایی کنند. معمولا برخی از مشخصات اردک ها با نژادهای مختلف ممکن است یکسان بوده و تفاوت آنها ناچیز باشد. بدین ترتیب نیاز است بر روی مشخصات ظاهری هر کدام از نژادهای موجود تمرکز بیشتری شود تا بتوان آنها را به خوبی شناسایی کرد.

سر سبز رنگ و براق یکی از بارز ترین نشانه هایی به شمار می رود که می توان برای اردک کله سبز نر معرفی کرد. طوق گردنی باریک و سفیدی نیز باعث جلب توجه بیشتر افراد میشود. این طوق بر زیبایی این نوع اردک ها افزوده است. رنگ پر های روی سینه این نوع از اردک ها بلوطی می باشد. سطح پشت و شکم اردک کله سبز نر به رنگ خاکستری می باشد. دم سفید رنگ با شاهپرهای سیاه باعث شده تا این نوع اردک ها بسیار زیبا به نظر برسند. منقار این نوع از اردک ها نیز به رنگ زرد می باشد. با دانستن این نکات به راحتی می توان اردک مالارد یا کله سبز نر را شناسایی کرد.

مشخصات اردک کله سبز

نکاتی در مورد اردک کله سبز نر

اردک کله سبز نر دارای قدرت پرواز بوده و از طرفی توانایی شنا کردن در آب را نیز دارد. بدین ترتیب افرادی که قصد چنین اردک هایی را دارند، باید محل نگهداری از اردک ها را طوری طراحی کنند تا این اردک ها نتوانند پرواز کنند و به منطقه دیگری بروند. این نوع از اردک ها این قابلیت را دارند که از داخل آب نیز پرواز کرده و این ویژگی برای اردک هایی که به صورت وحشی زندگی می کنند، بسیار مفید و کاربردی می باشد.

اردک کله سبز نر معمولا ساکت می باشد اما هنگامی که بخواهد صدایی تولید کند، معمولا صدایی شبیه به غاب غاب را می شنویم. معمولا این نوع از اردک ها بیشتر تمایل به تغذیه از علف ها و سبزی جات را دارند. البته برای اینکه رشد بهتری داشته باشند و به وزن مناسب برسند، بهتر است از مواد غذایی مقوی مانند سبوس برنج و سبوس گندم نیز برای این اردک ها استفاده شود. کنجاله سویا از دیگر مواد غذایی بوده که می تواند برای اردک کله سبز نر مفید باشد. اردک کله سبز نر معمولا با ماده خود از نظر رنگ پر ها تفاوت هایی دارد. این موضوع به خاطر قابلیت استتار ماده ها در طبیعت می باشد.

فروش اردک کله سبز نر

فروش اردک کله سبز نر

شرکت رویان طیور یکی از برترین پرورش دهندگان نژادهای مختلف اردک در ایران می باشد. از این رو برای خرید انواع نژادهای اردک از جمله اردک کله سبز نر می توان به تیم پرورش رویان طیور اطمینان کرد. اردک های تولیدی شرکت رویان طیور از سلامت جسمانی بسیار مناسبی برخوردار می باشند، این موضوع باعث شده تا خریداران ریسک پذیری کمتری داشته باشند. زیرا با توجه به سلامت اردک ها، مرگ و میر در آنها به ندرت مشاده می شود. از طریق اینترنت نیز می توان اردک کله سبز نر با سنین مختلف را به صورت عمده از شرکت رویان طیور خریداری کرد.

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.