فروش مرغ محلی به صورت اینترنتی در سال های اخیر جایگزینی بسیار مناسب برای فروش انواع مرغ محلی به صورت سنتی بوده است. در روش فروش اینترنتی مرغ محلی معمولا هزینه های خریدار و فروشنده کاهش می یابد، زیرا رفت و آمد ها بسیار کمتر و پیدا کردن مشتریان برای فروشنده نیز بسیار راحت تر می شود.

فروش مرغ محلی کمک می کند تا افرادی که دارای دانش و اطلاعات فنی مناسب در زمینه پرورش مرغ بومی هستند بتوانند به راحتی تعدادی مرغ محلی را خریداری کرده و نسبت به پرورش آنها و تولید تخم مرغ محلی اقدام کنند. فروش مرغ محلی با نژادهای مختلف باعث شده تا این افراد بتوانند نمونه هایی از مرغ بومی که از نظر تخمگذاری شرایط بهتری داشته را انتخاب کنند. البته برخی از افراد نیز ممکن است مرغ محلی را با نیت پرورش گوشتی تهیه کنند، برای این افراد نژادهایی که رشد بیشتری داشته مناسب تر می باشند.

فروش مرغ محلی سالم و با کیفیت باعث شده تا افرادی که قصد پرورش مرغ بومی را دارند بتوانند بدون هیچ گونه ریسکی به اقدام به خرید مرغ محلی با نژادهای مختلف بکنند. زیرا زمانی که مرغ محلی هیچ گونه بیماری نداشته باشد، تلفات بسیار ناچیزی داشته و این امر باعث می شود تا سرمایه اولیه حفظ شده و به راحتی بتوان در مدت زمانی کوتاه به سود دهی مد نظر رسید. مرغ محلی را معمولا می توان در فضای آزاد و یا سر پوشیده نگهداری کرد. بدین ترتیب معمولا در روستاها که شرایط مساعد بوده، می توان مرغ محلی را در مزرعه نگهداری کرد. این موضوع باعث می شود تا هزینه های پرورش مرغ بومی کمتر و سود دهی این کار بیشتر شود.

مزایای فروش مرغ محلی از طریق اینترنت

روش های بسیار زیادی برای فروش مرغ محلی توسط شرکت های پرورش دهنده طیور وجود دارد. یکی از بهترین و مدرن ترین نمونه از روش هایی که در سال های اخیر برای فروش مرغ محلی با نژادهای مختلف باب شده، استفاده از اینترنت می باشد..

فروش مرغ محلی از طریق اینترنت باعث شده تا مشتریان بسیار بیشتری از طریق اینترنت به شرکت های پرورش مرغ بومی مراجعه کرده و این موضوع باعث رونق کسب و کار آنها می شود. فروش مرغ محلی از طریق اینترنت باعث شده تا مراجعات حضوری به شرکت های پرورش مرغ بومی کاهش یابد، این امر باعث می شود تا هزینه های مربوط به پرورش کمتر شوند، زیرا با پرسنل کمتری نیز می توان اقدام به پرورش مرغ محلی کرد.

فروش مرغ محلی از طریق اینترنت باعث شده تا همه افرادی که در سر تا سر کشور حضور دارند، بتوانند نژادهایی که مد نظر آنها بوده را به راحتی پیدا کنند. زیرا برخی از افراد به دنبال نژادهایی خاص از انواع مرغ بومی هستند که دارای تولید بیشتری می باشند. زیرا سود دهی پرورش مرغ بومی از نژاد پر تولید بسیار بیشتر می باشد. بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که فروش مرغ محلی از طریق اینترنت هم برای فروشنده و هم برای خریدار مفید می باشد.

فروش مرغ محلی پس از پایان تخمگذاری

یکی از مشکلاتی که پرورش دهندگان مرغ بومی دارند این است که نمی توانند پس از پایان دوره تخمگذاری، نسبت به فروش مرغ محلی اقدام کنند. معمولا با توجه به اینکه مرغ محلی پس از پایان دوره تخمگذاری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبوده و باید به فروش برسد، اغلب پرورش دهندگان نیاز به فروش مرغ پیر پس از پایان دوران تخمگذاری دارند.

راه و روش های بسیار زیادی برای فروش مرغ پیر و بی خاصیت وجود دارد، که یکی از بهترین آنها فروش مرغ محلی پیر به شرکت رویان طیور می باشد. تیم پرورش رویان طیور این شرایط را برای مشتریانی که جوجه و یا نیمچه از آنها خریداری کرده اند مهیا نموده است تا بتوانند بدون هیچ گونه درد سری پس از پایان تخمگذاری، نسبت به فروش مرغ محلی پیر اقدام کنند. این روش یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای فروش مرغ محلی پیر پس از پایان دوره تخمگذاری می باشد.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

 جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید.

6 پاسخ
 1. اسماعیل
  اسماعیل گفته:

  سلام ب دوستان گلم خسته نباشید سال نوبرهمه ی شما مبارک باشه اگه اشکالی نداره می‌خوام راهنمایم کنید در این زمینه من اگربخام مرغ نیمچه۵۰۰تابگیرم اولا اینکه چقدمیشه ومرغی ک موقع تخم گذاریش است بگیریم چقدمیشه ممنون میشم جواب بدین باتشکر

  پاسخ
 2. hamid
  hamid گفته:

  سلام من بهترین نژاد مرغ گوشتی رو میخوام وجوجه یکروزه بگیرم و یکماهه بفروشم بصرفه هست راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.