آشنایی با اثرات مثبت داروی تقویتی جوجه مرغ

توضیحاتی در مورد داروی تقویتی جوجه مرغ

داروی تقویتی جوجه مرغ محصولی است که می‌تواند کمک کند تا جوجه‌ها رشد سریع‌تری را تجربه کرده و این موضوع می‌تواند از نظر اقتصادی برای پرورش‌دهندگان مرغ بسیار مناسب و مقرون به صرفه باشد. داروهای تقویتی بسیار متنوع بوده و به اشکال مختلفی در بازار عرضه می‌شوند. یکی از رایج‌ترین آنها قطره‌هایی هستند که در داخل آب جوجه‌ها ریخته می‌شود تا پس از مصرف آب، اثرات مطلوب این دارو در بدن جوجه‌ها نمایان شود.

داروی تقویتی جوجه مرغ می‌تواند تامین‌کننده انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن جوجه‌ها باشد. بدین‌ترتیب در پیشگیری از بروز انواع بیماری‌ها نیز تاثیر بسزایی دارد. این دارو ها کمک می‌کنند تا با کاهش بیماری، مرگ‌ومیر گله‌ها نیز کمتر شود. بدین‌ترتیب برای پروش‌دهندگان جوجه ضروری است که از داروهای تقویتی مناسب استفاده نمایند. این داروها هیچ‌گونه خطری را برای جوجه‌ها به همراه ندارند و با خیالی راحت می‌توان از این داروها برای جوجه‌ها استفاده کرد.

مصرف داروی تقویتی بر روی بدن جوجه مرغ

تاثیر داروی تقویتی بر روی بدن جوجه مرغ

داروی تقویتی جوجه مرغ اثرات مثبت بسیار زیادی را بر روی بدن مرغ خواهد گذاشت که در این بخش به برخی از این اثرات پرداخته می‌شود تا همه افراد با اثراتی که داروی تقویتی بر روی بدن جوجه مرغ دارد، آشنا شوند.

حفظ و نگهداری بافت‌ها

بافت‌های بدن جوجه بسیار ظریف هستند و هر لحظه امکان دارد از بین بروند. بیماری و سایر علل می‌توانند موجب از بین رفتن بافت‌ها شوند. برای اینکه بتوان به راحتی بافت‌های بدن جوجه را حفظ کرد، بهتر است از یک داروی تقویتی مناسب استفاده شود. داروهای تقویتی باید کیفیت لازم را داشته باشند تا انتظاری که از آنها می‌رود را برآورده سازند.

مقاومت در برابر اجرام بیماری‌زا و استرس

استرس و اجرام بیماری‌زا ‌توانند اصلی‌ترین گزینه‌های شیوع بیماری و شروع مرگ‌ومیر در گله باشند. با استفاده از داروی تقویتی مناسب می‌توان تا حدود زیادی جوجه‌ها را مقاوم ساخته و از مرگ‌ومیر آن‌ها جلوگیری کرد.

بالا بردن ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مهم‌ترین نکاتی است که پرورش‌دهندگان جوجه باید به آن توجه داشته باشند. هیچ فرقی نمی‌کند که پرورش چند جوجه محلی را شروع کرده و یا یک مرغداری صنعتی راه‌اندازی کرده‌اید، در هر صورت باید سیستم ایمنی جوجه‌ها را در بهترین حالت ممکن نگه دارید. کوچک‌ترین ضعفی که سیستم ایمنی جوجه‌ها داشته باشند، بدن آن‌ها را در برابر بیماری ضعیف کرده و تعداد مرگ‌ومیر زیاد می‌شود. تقویت سیستم ایمنی بدن جوجه‌ها با استفاده از داروهای تقویتی مناسب به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

عملکرد صحیح اعـضـای بــدن

داروی تقویتی یا مولتی ویتامین کمک می‌کند تا اعضای بدن جوجه عملکرد طبیعی خود را داشته باشند. هر کدام از اعضای بدن جوجه وظیفه‌ای دارد که اگر با اختلال همراه شود، وظیفه خود را به خوبی انجام نداده و این موضوع منجر به از بین رفتن همه اعضای بدن جوجه می‌شود.

چرا باید از داروی تقویتی جوجه مرغ استفاده کنیم؟

همه ویتامین‌ها و مواد معدنی برای بدن جوجه مرغ ضروری هستند، اما اغلب این ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن جوجه‌ها تولید نمی‌شوند. به همین خاطر می‌بایست به صورت خوراکی از داروی تقویتی استفاده شود تا همه جوجه‌ها این مواد مغذی را دریافت نمایند.

مزایای استفاده از مولتی ویتامین

داروی تقویتی جوجه مرغ را از کجا بخریم؟

بسیاری از پرورش‌دهندگان جوجه مرغ که کار خود را تازه آغاز کرده‌اند، نمی‌دانند داروی تقویتی مناسب و استاندارد را از کجا باید تهیه کنند. شرکت رویان طیور را می‌توان یکی از بهترین شرکت‌های فعال در حوزه عرضه و فروش داروی تقویتی دانست. این شرکت معمولاً این قابلیت را دارد تا داروهای تقویتی مورد نیاز افرادی که جوجه را از خودشان خریداری نموده نیز تامین نماید. بدین‌ترتیب در هنگام خرید جوجه مرغ به خدماتی که شرکت مربوطه ارائه می‌نماید و میزان اعتبار آن شرکت توجه داشته باشید. کیفیت داروی تقویتی تاثیر زیادی در اثرگذاری آن دارد، بدین ترتیب بهتر است از شرکت‌های مجاز این نوع داروها را تهیه نمایید.

 

دلایل عدم موفقیت واکسیناسیون طیور(در تب جدید مرورگر باز می شود )

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.