آشنایی با ویژگی‌های فروش اردک دو ماهه

, ,

توضیحاتی در مورد فروش اردک دو ماهه

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۴ دقیقه

فروش اردک دو ماهه در سال‌های اخیر رونق بسیار بیشتری نسبت به سال‌های قبل پیدا کرده است. این موضوع به خاطر رشد جوجه یکروزه اردک تا سن دو ماهگی و مشخص شدن سالم و سرحال بودن آنها می‌باشد. معمولا در روزهای نخست نمی‌توان به راحتی تشخیص داد که جوجه اردک‌ها سالم بوده و دارای بیماری‌های خاصی می‌باشند. اما در سن دو ماهگی این کار بسیار راحت‌تر می‌شود. این موضوع باعث شده تا استقبال از خرید اردک دو ماهه از سوی پرورش‌دهندگان رشد چشمگیری داشته باشد.

فروش اردک دو ماهه باعث می‌شود تا زمانی که بین خرید اردک‌ها و رسیدن آنها به سن بلوغ بوده، کوتاه‌تر بشود. این کوتاه‌تر شدن زمان نگهداری از اردک‌ها می‌تواند باعث کمتر شدن هزینه‌های پرورش اردک بشود. بدین‌ترتیب اغلب پرورش دهندگان علاقه دارند که اردک‌های دو ماهه و یا سه ماهه را به جای اردک یکروزه خریداری کنند. این کار باعث می‌شود تا هم در وقت و هم در هزینه‌های مربوطه بتوان صرفه‌جویی مناسبی را انجام داد.

اردک دو ماهه

ویژگی‌های فروش اردک دو ماهه

یکی از ویژگی‌های اصلی فروش اردک دو ماهه در بازار این است که پرورش دهندگان می‌توانند جوجه یکروزه را از برنامه کاری خود حذف نمایند. با توجه به وقت و تمرکزی که برای پرورش جوجه یکروزه اردک لازم می‌باشد، حذف آنها می‌تواند بسیاری از مشکلات پرورش دهندگان را برطرف نماید. معمولا دانش و تخصص بسیار زیادی برای پرورش جوجه یکروزه اردک نیاز می‌باشد. اغلب پرورش دهندگان تمایل به خرید اردک یکروزه و پرورش آنها را ندارند. همین امر باعث شده تا شرکت‌های معتبر جوجه یکروزه اردک را تا سن دو ماهگی و یا سه ماهگی پرورش داده و سپس آنها را به واحد‌های نیمه صنعتی و صنعتی در اقصی نقاط کشور عرضه می‌کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مربوط به فروش اردک دو ماهه توسط شرکت‌های معتبر، سلامت کامل اردک‌های دو ماهه و سه ماهه می‌باشد. اردک‌ها معمولا اگر بیماری خاصی داشته باشند، نمی‌توانند دو الی سه ماه دوام بیاورند. همین امر باعث می‌شود تا اغلب اردک‌های دو ماهه سالم و سرحال باشند. در صورتی که اردک‌های دو ماهه بیماری خاصی داشته باشند، بسیار راحت تر از جوجه یکروزه اردک می‌توان متوجه این بیماری شد.

پرورش اردک دو ماهه

قیمت فروش اردک دو ماهه

قیمت فروش اردک دو ماهه می‌تواند متغیر باشد و قیمت ثابتی را برای اردک‌های دو ماهه نمی‌توان معرفی کرد. زیرا معمولا قیمت فروش اردک دو ماهه به مسائل مختلفی مربوط می‌باشد. معمولا نوع پرورش جوجه یکروزه اردک تا سن دو ماهگی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت اردک دو ماهه داشته باشد. معمولا اردک‌هایی که با مواد غذایی سالم و کافی پرورش یافته اند، قیمت بالاتری دارند. زیرا وزن آنها مناسب تر بوده و از نظر سلامتی نیز در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند.

قیمت فروش اردک دو ماهه می‌تواند نژاد آنها نیز بستگی داشته باشد. زیرا برخی از نژادها کیفیت بسیار بالایی دارند و قیمت آنها نیز بالا می‌باشد. بعضی از نژادهای اردک نیز کیفیت لازم را نداشته و با قیمت پایین تری می‌توان آنها را خریداری کرد. اردک‌های با کیفیت معمولا وزن گیری بسیار مناسبی داشته و دارای نرخ تولید بالایی می‌باشند. برخی از نژادها ممکن است در وزن گیری بهتر عمل کنند، بعضی دیگر در تخمگذاری، البته نژادهایی نیز در بین اردک‌ها وجود دارند که هم وزن مناسبی دارند و هم میزان تخمگذاری آنها مناسب می‌باشد.

فروش اردک دو ماهه

فروش اردک دو ماهه در سال‌های اخیر توانسته است مشکل بسیاری از پرورش دهندگان اردک را برطرف نماید. زیرا هزینه‌ها و وقت صرف شده در روزهای ابتدایی تولید اردک برای پرورش دادن آنها بسیار زیاد می‌باشند. از این رو افرادی که تخصص لازم را ندارند، ممکن است نتوانند به صورت اقتصادی این کار را انجام بدهند. از این رو شرکت‌های با تجربه و تخصصی، اردک‌های یکروزه را تا سن دو ماهگی پرورش داده سپس به بازار عرضه می‌کنند. شرکت رویان طیور یکی از برترین مراکز در زمینه پرورش و فروش اردک دو ماهه در ایران به شمار می‌رود.

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.