آشنایی با ترکیب غذای جوجه یک روزه

بررسی ترکیب غذای جوجه یک روزه

ترکیب غذای جوجه یک روزه برای افرادی که در زمینه پرورش جوجه یک روزه فعالیت دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معمولاً ترکیبات موجود در غذای جوجه یک روزه باید به قدری غنی باشند که از هر لحاظ توانایی تامین نیاز بدن جوجه‌ها را داشته باشد. غذای جوجه یک روزه باید تقویت‌کننده بدن جوجه‌ها باشد تا هم رشد کافی داشته باشند و هم از بروز بیماری‌های مختلف جلوگیری شود. جوجه‌هایی که تغذیه بهتری داشته باشند، بسیار کمتر از سایر جوجه‌ها دچار بیماری می‌شوند.

غذای جوجه یک روزه نقش بسیار مهمی در رشد جوجه‌ها دارد، بدین ترتیب بهتر است توسط افرادی فرموله شود که از دانش و تجربه کافی بهره‌مند می‌باشند. فرموله کردن غیراصولی غذای جوجه یک روزه باعث می‌شود تا نتوان به صورت اقتصادی کار پرورش طیور را ادامه داد. معمولاً رشد بهتر و سریع‌تر یکی از موضوعاتی است که در افزایش سود دهی پرورش طیور اهمیت بسیار زیادی دارد. هنگامی که از غذای مناسبی برای جوجه‌های یک روزه استفاده نشود، نمی‌توان جوجه‌های سالم با وزن استانداردی را تولید کرد.

اهمیت تغذیه جوجه یک روزه

۳۰ روز ابتدایی را می‌توان یکی از مهم‌ترین دوره‌های پرورش جوجه دانست. جوجه‌ها در ۳۰ روز ابتدایی عمر خود اگر به خوبی تغذیه نشوند، در ادامه با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شوند. بدین‌ترتیب انتخاب غذای مناسب و همچنین میزان غذای مصرفی می‌تواند نقش موثری در رشد بهتر و همچنین سلامت جوجه‌ها داشته باشد. بدین ترتیب یکی از مهم‌ترین کارهایی که پرورش‌دهندگان طیور باید انجام دهند، انتخاب غذای مناسب برای جوجه‌های یک روزه می‌باشد.

غذای مناسب برای جوجه‌های یک روزه باید بسیار ریز و در حالت پودری باشد تا جوجه بتوانند به راحتی تغذیه کنند. دانه‌های پلت شده بعد از یک ماه توسط جوجه‌ها قابل استفاده می‌باشند. البته دانه‌های پلت شده بسیار ریز نیز برای جوجه‌های یک روزه گزینه مناسبی به شمار می‌روند. بدین‌ترتیب غذای جوجه‌های یک روزه علاوه بر ترکیبات، از نظر شکل ظاهری نیز باید شرایط ایده‌آل را برای مصرف جوجه‌های یک روزه داشته باشد. رعایت همه اصول مربوط به تغذیه کمک می‌کند تا بتوان سلامت جوجه‌های یک روزه را تضمین کرد، زیرا تغذیه نقش اساسی در سلامت جوجه‌ها دارد.

غذای جوجه یک روزه

شناخت ترکیب غذای جوجه یک روزه

پودر سویا

پودر سویا یکی از مقوی‌ترین مواد غذایی مورد استفاده برای طیور به شمار می‌رود. سویا سرشار از پروتئین بوده و نقش بسیار زیادی در تامین پروتئین مورد نیاز جوجه‌های یک روزه دارد. سویا کمک می‌کند تا رشد جوجه‌ها بسیار سریع انجام شود و جوجه‌ها بتوانند وزن‌گیری مناسبی را تجربه کنند.

پودر ذرت

پودر ذرت یکی دیگر از ترکیبات موجود در غذای جوجه‌های یک روزه می‌باشد. ذرت یکی از دانه‌های روغنی به شمار می‌رود، در نتیجه دارای چربی بالایی است. بدین ترتیب پودر ذرت می‌تواند به رشد و وزن‌گیری بهتر جوجه‌ها کمک کند. البته مقدار پودر ذرت نباید بیش از مقدار مجاز باشد.

پودر گندم

گندم یکی دیگر از ترکیبات غذای جوجه‌های یک روزه به شمار می‌رود. گندم یکی از بهترین غلات برای تغذیه طیور به شمار می‌رود. گندم کمک می‌کند تا جوجه‌ها تغذیه کامل‌تری را تجربه نمایند.

پودر نان خشک

نان خشک یکی دیگر از مواد غذایی بوده که در جیره غذایی طیور قرار می‌گیرد. نان خشک شده می‌تواند به سیر شدن بهتر جوجه‌ها کمک کند و این موضوع باعث می‌شود تا بیش از مقدار توصیه شده غذای پلت شده مصرف نکند. مصرف زیاد مواد غذایی توسط جوجه می تواند منجر به کاهش سود پرورش طیور شود.

پودر تخم مرغ آب پز شده

پودر تخم مرغ آب پز شده می‌تواند به تامین انواع ویتامین و پروتئین مورد نیاز بدن جوجه‌ها کمک نماید. مخلوط همه مواردی که ذکر شد می‌تواند منجر به تولید دان پلت شده برای جوجه یک روزه شود. البته هر شرکتی فرمولاسیون خاص خود را داشته و افزایش و کاهش ترکیبات توسط کارشناسان همان شرکت انجام می‌شود. همچنین در میزان استفاده هر کدام از ترکیبات نیز محصولات شرکت‌های مختلف با هم متفاوت هستند.

خرید غذای جوجه یک روزه

شرکت رویان طیور با تهیه بهترین ترکیب غذای جوجه یک روزه توانایی تامین نیاز مرغداری‌های سراسر کشور را دارد. برای خرید غذای مخصوص جوجه یک روزه می‌توان به سایت این شرکت مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کرد.

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.