آشنایی با مزایای پرورش اردک ورامینی

, ,

توضیحاتی در مورد پرورش اردک ورامینی

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۴ دقیقه

اردک ورامینی نژادهای اصلاح شده از اردک بوده که معمولا تولید آنها برای اولین بار در ورامین انجام شده است. در حال حاضر امکان پرورش اردک ورامینی در شهرهای مختلف کشور امکان‌پذیر می‌باشد. با توجه به اینکه پرورش اردک ورامینی دارای مزایای بسیار زیادی بوده، اغلب پرورش دهندگان اردک در ایران تمایل دارند این نوع از اردک‌ها را پرورش بدهد. پرورش اردک ورامینی در انواع شرایط آب و هوایی امکان پذیر می‌باشد. بدین ترتیب هیچ گونه محدودیتی بابت پرورش این نوع از اردک‌ها وجود ندارد.

اردک ورامینی از جمله نژادهایی بوده که دارای بدن بسیار مقاومی نسبت به انواع بیماری‌ها می‌باشد. بدین ترتیب پرورش دهندگانی که نسبت به پرورش اردک‌های ورامینی اقدام می‌کنند، می‌توانند این اطمینان خاطر را داشته باشند که میزان تلفات بسیار کمی را مشاهده خواهند کرد. زیرا افزایش میزان تلفات برای هیچ واحد تولیدی قابل قبول نبوده و این تلفات در واقع سود پرورش اردک را کاهش می‌دهند. بدین ترتیب مقاومت بدن اردک‌ها در برابر بیماری‌ها می‌تواند برای پرورش دهندگان بسیار مهم و مفید باشد.

مزایای پرورش اردک ورامینی

یکی از مزایای پرورش اردک ورامینی، قیمت مناسب آنها می‌باشد. در هنگام خرید جوجه یکروزه، معمولا پرورش دهندگان به دنبال صرف هزینه‌های کمتر می‌باشند. زیرا در این صورت می‌توانند به سود بیشتری برسند. با خرید جوجه یکروزه اردک ورامینی می‌توان در هزینه‌ها صرفه جویی کرده و به راحتی نیز می‌توان آنها را به رشد چشمگیری رسانده و سپس در بازار آنها را عرضه کرد. بدین ترتیب اردک‌های ورامینی می‌توانند میزان سود پرورش اردک را بیشتر کنند. این موضوع باعث شده تا استقبال از خرید جوجه یکروزه اردک ورامینی بسیار بیشتر از قبل شود.

یکی دیگر از مزایای پرورش اردک ورامینی، رشد بسیار خوب آنها و وزن گیری نسبتا سریع آنها می‌باشد. معمولا این نوع اردک‌ها بر اساس مقدار خوراک مصرفی که دارند، رشد مناسبی دارند. این موضوع باعث می‌شود تا سریع تر بتوان آنها را به بازار عرضه کرد. بدین ترتیب افرادی که به پرورش این نوع از اردک‌ها می‌پردازند، می‌توانند به سود بسیار مناسبی برسند. افزایش سود دهی در هر شغلی برای افرادی که مشغول به کار می‌باشند، خوشایند بوده و این امر باعث می‌شود تا افراد بیشتری به کار پرورش اردک بپردازند.

پرورش اردک ورامینی

شرایط لازم برای پرورش اردک ورامینی

یکی از شرایط لازم برای پرورش اردک ورامینی وجود جوی آب مناسب برای شنا کردن آنها می‌باشد. معمولا واحدهای پرورش اردک را بهتر است در کنار جوی آب تاسیس کرده و یا در داخل محل پرورش اردک‌ها یک جوی آب به صورت دستی ایجاد کرد. این جوی آب می‌تواند هم برای استفاده به عنوان آب آشامیدنی وهم برای شنا کردن مورد استفاده قرار بگیرد. معمولا اردک‌ها در هنگام مصرف خوراک نیز به آب فراوانی نیاز دارند. بدین ترتیب آب مهمترین چیزی است که در پرورش این نوع اردک‌ها باید مد نظر قرار بگیرد.

یکی دیگر از شرایط لازم برای پرورش اردک ورامینی، تهویه مناسب سالن می‌باشد. تهویه سالن پرورش این نوع اردک‌ها را باید به کمک فن‌های بزرگ انجام داد. فن‌های بزرگ می‌توانند به راحتی هوای داخل سالن را تهویه نموده و کمک کنند تا اردک‌ها راحت تر تنفس کنند. یکی دیگر از شرایط لازم برای پرورش اردک‌های ورامینی، ضد عفونی کردن سالن و تجهیزات مورد استفاده در سالن پرورش اردک می‌باشد. ضد عفونی کردن از به وجود آمدن انواع بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. بدین ترتیب تمیز کردن و ضد عفونی کف سالن و تجهیزات باید به صورت منظم و دوره ای انجام شود.

خرید اردک ورامینی

بسیاری از پرورش دهندگان طیور به دنبال خرید جوجه یکروزه اردک ورامینی برای پرورش دادن بوده ولی ممکن است با فروشندگان این نوع از اردک‌ها آشنایی نداشته باشند. شرکت رویان طیور تولید کننده اردک ورامینی بوده و می‌تواند جوجه یکروزه این نوع از اردک‌ها را به صورت عمده در اختیار پرورش دهندگان طیور در سراسر کشور قرار بدهد. تیم پرورش رویان طیور توانایی تولید سالم ترین نمونه از جوجه اردک‌های ورامینی را دارد. به صورت اینترنتی نیز می‌توان جوجه یکروزه اردک‌های ورامینی را از شرکت رویان طیور تهیه کرد.

فروش اردک ورامینی

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.