همه چبر درباره غذای جوجه خروس

غذای جوجه خروس و نقش آن در رشد جوجه ها

غذای جوجه خروس را معمولا متخصصان صنعت دام و طیور با فرمولاسیون خاصی تهیه می کنند تا بتوانند به رشد سریع جوجه خروس ها کمک کنند. با توجه به این موضوع که جوجه خروس ها اغلب به منظور تولید گوشت پرورش می یابند، لذا رشد بهتر می تواند صرفه اقتصادی را برای پرورش دهندگان به همراه داشته باشد. کیفیت بالای غذای مصرفی توسط جوجه خروس و غنی بودن آن می تواند وزن گیری و رشد جوجه خروس را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

غذایی که برای جوجه خروس تهیه می شود باید درصد پروتئین نسبتا بالایی داشته باشد تا بدن خروس در آینده با مشکل و ضعف مواجه نشود. معمولا سرعت رشد و وزن گیری جوجه خروس نسبت به جوجه مرغ بیشتر است، همین موضوع باعث می شود تا خروس ها نیاز به جیره غذایی غنی تری نسبت به جوجه مرغ ها داشته باشند. بدین ترتیب موادی مانند سویا می توانند یکی از اصلی ترین ترکیبات موجود در غذای مربوط به جوجه خروس ها باشد.

تغذیه جوجه خروس

غذای جوجه خروس و نقش آن در سلامتی جوجه ها

یکی دیگر از اثراتی که تغذیه می تواند بر روی بدن جوجه ها داشته باشد، کمک به سلامتی آنها است. زمانی که جیره غذایی مناسبی برای جوجه ها انتخاب می شود، کمک بسیار زیادی به حفظ سلامتی و پیشگیری از بروز بیماری در گله می شود. سلامتی جوجه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا شیوع بیماری به خصوص یماری های خطرناک می توان منجر به از بین رفتن تعداد زیادی جوجه خروس شود و این مورد می تواند ضرر و زیان مالی فراوانی را به دنبال داشته باشد.

بهتر است افرادی که تجربه بالایی در پرورش طیور داشته و علم کافی در این زمینه را دارند، خودشان تغذیه مناسب برای جوجه خروس را تهیه کنند. در صورتی که این علم و آگاهی وجود نداشته باشد، بهتر است از مراکز مجاز و معتبر غذای مربوط به جوجه خروس تهیه شود تا بتوان از سلامت جوجه ها اطمینان خاطر پیدا کرد. البته علاوه بر سالم و با کیفیت بودن جیره غذایی، مقدار تغذیه جوجه خروس نیز اهمیت زیادی دارد، کم یا زیاد بودن جیره غذایی هر دو مشکل ساز هستند، اگر مقدار کمی غذا در اختیار جوجه خروس قرار بگیرد، وزن گیری کافی ایجاد نشده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود. زیاد بودن غذای جوجه خروس هم ممکن است از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد.

غذای جوجه خروس

غذای جوجه خروس و نقش آن در سود دهی بیشتر

غذای جوجه خروس هر چقدر سالم و با کیفیت تر باشد، در آینده می توان خروس های درشت تر و سالم تری را پرورش داد. تغذیه جوجه خروس بهتر است با استفاده از دانه پلت شده که دارای فرمولاسیون ایده آلی بوده انجام شود. دانه های پلت شده ریز در ابتدا گزینه مناسبی بوده و در ادامه متناسب با رشد و وزن گیری جوجه ها، می توان سایز دانه پلت شده را نیز افزایش داده و از دانه های درشت تر استفاده کرد.

هنگامی که تغذیه جوجه خروس با دانه پلت شده انجام می شود، سود دهی آنها نیز در آینده بیشتر می شود، زیرا با صرف زمان کمتری می توان آنها را به وزن دلخواه رساند. این موضوع می تواند کمک کند تا بتوان دوره های پرورش جوجه را بیشتر کرده و به سود بیشتری نیز بتوان دست یافت. کیفیت و کارایی تغذیه در سود دهی پرورش جوجه خروس تاثیر مستقیم داشته و نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد.

غذای جوجه خروس را از کجا بخریم؟

با توجه به توضیحاتی که تا به حال ارائه شده اند، ممکن است این سوال در ذهن بسیاری از شما همراهان عزیز به وجود آمده باشد که غذای مناسب برای جوجه خروس را از کجا بخریم تا از کیفیت و سلامت آن اطمینان داشته باشیم و بتوانیم در آینده به سود بیشتری نیز برسیم؟ شرکت های بسیار زیادی در زمینه تولید خوراک طیور فعالیت دارند، اما رویان طیور می تواند گزینه ای بهتر نسبت به سایر شرکت ها باشد، شاید بپرسید علت بهتر بودن رویان طیور نسبت به سایر شرکت ها چیست؟ شرکت رویان طیور خود پرورش دهنده جوجه خروس و سایر طیور بوده و تحقیقات بسیار زیادی بر روی تغذیه طیور انجام داده است تا بتواند بهترین و اختصاصی ترین فرمول را برای تغذیه انواع طیور از جمله جوجه مرغ و خروس به دست آورد.

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.