بررسی غذای جوجه یک ماهه

,

توضیحاتی در مورد غذای جوجه یک ماهه

غذای جوجه یک ماهه باید هم از نظر سایز و هم از نظر ترکیبات با غذای جوجه یک روزه متفاوت باشد. این تغییرات به خاطر رشد جوجه ها و تغییر شرایط بدنی آنها است. معمولا جوجه ها زمانی که به سن یک ماهگی می رسند، وارد مرحله رشد می شوند و باید تغذیه مناسبی داشته باشند تا بتوانند به وزن ایده آل در ماه های آینده برند. اگر تغذیه جوجه یک ماهه به خوبی انجام نشود، نمی توان در سن سه ماهگی انتظار داشت این جوجه تبدیل به نیمچه سالم و استاندارد از نظر وزن تبدیل شود.

غذای جوجه های یک ماهه باید دارای ترکیبات مناسب برای سن جوجه ها باشد. معمولا در سن یک ماهگی نیاز بدن جوجه ها به انواع ویتامین ها و مواد معدنی بیشتر می شود، بدین ترتیب جیره غذایی آنها باید تا حد امکان غنی باشد تا شرایط رشد برای جوجه ها را فراهم نماید. بدون دریافت انواع ویتامین ها و مواد معدنی از طریق جیره غذایی، جوجه ها رشد کافی را تجربه نخواهند کرد.بدین ترتیب در هر سنی باید از غذای مخصوص به همان سن استفاده شود تا بتوان جوجه هایی سالم تر و استاندارد را پرورش داد.

بررسی غذای جوجه یک ماهه از نظر شکل ظاهری

جوجه ها معمولا از بدو تولد تا تبدیل شدن به یک مرغ بالغ یا خروس، مراحل مختلفی را طی می کنند. با توجه به این موضوع که جوجه ها از نظر بدنی هر ماه با رشد مواجه می شوند، نیاز است تا غذای آنها نیز از نظر ابعاد و اندازه تغییراتی داشته باشد. این تغییرات کمک می کنند تا جوجه ها راحت تر تغذیه کرده و این موضوع به رشد بهتر آنها کمک می کند. برای مثال جوجه یکروزه دارای نوک بسیار کوچکی بوده و این موضوع باعث می شود تا جوجه نتواند دانه درشت مصرف کند. بدین ترتیب برای جوجه های یک روزه از پیش دان یا استارتر استفاده می شود. معمولا این نوع غذا حالت پودری داشته تا جوجه ها به راحتی تغذیه شوند.

غذای جوجه های یک ماهه کمی نسبت به غذای جوجه یکروزه تغییر می کند. یعنی دیگر نیازی به پودر بودن غذای جوجه ها نیست و معمولا دان های پلت شده مورد استفاده قرار می گیرند. البته سایز دانه ها باید بسیار ریز باشد تا جوجه یک ماهه بتواند به راحتی از آنها استفاده کند. در ماه های بعدی نیز به مرور زمان سایز دانه ها درشت تر می شود تا در نهایت به سایز درشت دان پلت شده برای مرغ بالغ برسیم.

غذای جوجه یک ماهه

بررسی غذای جوجه یک ماهه از نظر ترکیبات

معمولا غذای جوجه یکروزه دارای چربی بیشتری نسبت به غذای جوجه یک ماهه می باشد. بعد از گذشت یک ماه میزان چربی جیره غذایی کاهش می یابد تا میزان چربی بدن جوجه ها بیش از حد افزایش نیابد. از طرفی دیگر نیاز جوجه های یک ماهه به ویتامین و پروتئین بیشتر می شود که این موضوع بای در جیره غذایی آنها لحاظ شود. بدین ترتیب تحقیقات بسیار زیادی نیاز است تا بتوان غذای مخصوص جوجه ها در سنین مختلف را فرموله کرد.

فرموله کردن جیره غذایی جوجه ها نیاز به دانش و اطلاعات کافی در زمینه پرورش طیور و همچنین اطلاعات آماری مختلف در مورد جوجه ها دارد. بدین ترتیب تهیه غذای جوجه بدون داشتن اطلاعات کافی، ممکن است منجر به تولید غذای بی کیفیت شود. به همین خاطر نیاز است تا در هنگام خرید غذای مخصوص جوجه یک ماهه به اعتبار شرکت سازنده نیز توجه داشت تا بتوان بهترین و مناسب ترین غذای مخصوص جوجه ها را تهیه کرد.

خرید غذای جوجه یک ماهه

شاید برخی از افراد به دلایل مختلف نتوانند بهترین فروشندگان غذای جوجه یک ماهه را پیدا کنند. بدین ترتیب احتمال خرید غذای بی کیفیت برای جوجه های یک ماهه توسط این افراد افزایش می یابد. شرکت رویان طیور با سابقه درخشانی که در زمینه پرورش انواع طیور داشته، توانسته است غذای انواع طیور با سنین مختلف را با بهترین ترکیب ممکن تولید و در اختیار پرورش دهندگان طیور در سراسر کشور قرار دهد. دانه های پلت شده مخصوص با فرمولاسیون ایده آل نقش بسیار موثری در رشد بهتر انواع جوجه ها دارند. برای جوجه های یک ماهه می توان از میان دان ریز استفاده کرد تا جوجه به راحتی بتوانند از آنها مصرف نمایند.

 

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.