خرید جوجه چهار ماهه محلی

,
خرید جوجه چهار ماهه محلی

خرید جوجه چهار ماهه محلی از شرکت‌های معتبر در زمینه پرورش طیور می‌تواند به تولید کنندگان تخم مرغ محلی کمک بسیار زیادی بکند. زیرا این افراد نیاز دارند نژادهای مختلف و البته پر تولید محلی را برای تولید تخم مرغ محلی پرورش بدهند. خرید جوجه چهار ماهه محلی کمک می‌کند تا با کمترین دغدغه‌های ممکن بتوانند مرغ بالغ جهت تخمگذاری پرورش بدهند. این موضوع به خاطر سن بلوغ نژادهای تخمگذار بوده که معمولا تا سن ۶ ماهگی به بلوغ رسیده و تخمگذاری را شروع می‌کنند.

مرغ پر تولید برای پرورش دهندگان طیور می‌تواند بسیار مفید تر از خرید جوجه‌های یکروزه باشد. این موضوع می‌تواند به خاطر مشکل آفرینی بسیار زیاد پرورش جوجه یکروزه باشد. بدین ترتیب معمولا افرادی که می‌خواهند به راحت ترین شکل ممکن پرورش مرغ تخمگذار بومی را تجربه نمایند، با خرید جوجه چهار ماهه محلی کار خود را آغاز می‌کنند. خرید جوجه ۴ ماهه محلی نیاز به یک سری اطلاعات دارد، که هر فردی از آنها بی اطلاع باشد، ممکن است برای خرید دچار مشکل شده و از نظر اقتصادی دچار مشکلاتی بشود.

نکات مربوط به قبل از خرید جوجه چهار ماهه محلی

یکی از نکاتی که قبل از خرید جوجه چهار ماهه محلی باید به آن توجه شود، نژاد جوجه‌ها می‌باشد. معمولا شرکت‌های پرورش دهنده طیور این قابلیت را دارند که نژادهای بسیار مختلف و البته پر تولید را پرورش داده و به بازار عرضه می‌کنند. از جمله نژادهای پر تولید که می‌توانند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند، می‌توان به بلک استار، لگهورن، پلیموت راک و دورگ رنگی… اشاره کرد که همه آنها را می‌توان در زمره نژادهای تخمگذار و پر تولید قرار داد.

از دیگر نکاتی که قبل از خرید جوجه باید به آن توجه شود، میزان سلامت جوجه‌ها می‌باشد. برای مطمئن شدن از سلامت جوجه‌ها یا باید به صورت حضوری مورد بازرسی قرار گیرند و یا اینکه در انتخاب فروشنده جوجه‌ها دقت بیشتری شود تا بتوان فروشنده معتبری را پیدا کرده و از کیفیت جوجه خاطر جمع باشیم. برخی از پرورش دهندگان تمام تلاش خود را می‌کنند تا جوجه‌های سالم و با کیفیتی را در اختیار افراد علاقه مند به پرورش طیور قرار بدهند.

نکات بعد از خرید جوجه چهار ماهه محلی

یکی از نکات مهمی که بعد از خرید جوجه چهار ماهه محلی باید به آن توجه شود، تغذیه مناسب جوجه‌ها می‌باشد. جیره غذایی جوجه باید دارای مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن آنها باشد. بهترین نوع دانه مصرفی برای جوجه چهار ماهه محلی دانه‌های ترکیبی یا پلت شده می‌باشند. این نمونه از دانه‌ها را معمولا از دانه‌های مختلف و مواد معدنی مورد نیاز طیور تهیه می‌نمایند. بدین ترتیب دانه‌های پلت شده می‌توانند در تخمگذاری به موقع مرغ‌ها پس از رسیدن به سن بلوغ و همچنین تعداد تخم مرغ تولید شده در سال توسط هر مرغ تاثیر گذار باشد.

یکی دیگر از نکاتی که پس از خرید جوجه چهار ماهه محلی باید به آن توجه شود، میزان روشنایی است که برای آنها تامین می‌شود. روشنایی اضافی می‌تواند برای جوجه ۴ ماهه در آینده مشکل ساز شود. این موضوع به خاطر بلوغ زودرس جوجه‌ها می‌باشد، زیرا در صورتی که نور اضافه به جوجه‌ها برسد، بلوغ آنها از موعد مقرر جلوتر می‌افتد. این موضوع باعث می‌شود تا در آینده مشکلات زیادی برای این مرغ‌ها به وجود بیاید.

خرید جوجه چهار ماهه محلی

برای اینکه بتوان سالم ترین نمونه از جوجه‌های چهار ماهه را با بهترین قیمت ممکن خریداری نموده، می‌توان به شرکت رویان طیور مراجعه نمود. خرید جوجه چهار ماهه محلی به صورت اینترنتی نیز از شرکت رویان طیور امکان پذیر می‌باشد. تیم پرورش رویان طیور با انتخاب نژادهای پر تولید توانسته است کمک بسیار زیادی به پرورش دهندگان مرغ تخمگذار در سراسر کشور بنماید. خرید از شرکت رویان طیور بسیار ساده و آسان می‌باشد، این موضوع باعث شده تا بسیاری از خریداران جوجه چهار ماهه که به دنبال جوجه‌های با کیفیت و سالم بوده و از طرفی می‌خواهند بدون مشکل خاصی خرید خود را انجام بدهند، سایت شرکت رویان طیور را انتخاب نمایند.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

2 پاسخ
  1. علی علی پور
    علی علی پور گفته:

    سلام ثبت نام کردم اما ورودی در کار نبوده شردع و نحوه ورود با سلیت شما چجوریه . اصلا آدرس شما کجاست نحوه مراجعه حضوری و مشاوره با شما چجوریه . تلفن هم که پاسخگو نبودید . شرمنده . ممنونم از توجهتون .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.