خرید مرغ شش ماهه تخمگذار

,
قیمت خرید مرغ شش ماهه تخمگذار

خرید مرغ شش ماهه تخمگذار در سال‌های اخیر توانسته نظر بسیاری از افراد را به سمت پرورش مرغ بومی تخمگذار سوق بدهد. سود دهی بسیار مناسب و عدم وجود ضرر و زیان در سرمایه گذاری برای خرید مرغ بومی شش ماهه تخمگذار باعث شده تا افراد بسیار زیادی تمایل به خرید مرغ محلی شش ماهه داشته باشند.

خرید مرغ شش ماهه تخمگذار در سال‌های اخیر از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار شدهاست. زیرا با خرید مرغ محلی تخمگذار این امکان به وجود می آید که بتوان بدون اتلاف وقت زیادی تخم مرغ محلی تولید کرده و سپس تخم مرغ‌ها را در بازار عرضه کرد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند در کمترین زمان ممکن شاهد تخمگذاری مرغ‌ها باشند، با خرید مرغ شش ماهه تخمگذار می توانند به این موضوع بسیار مهم دست یابند.

خرید مرغ بومی تخمگذار پرتولید کمک می کند تا افراد مختلف بتوانند راحت تر سرمایه گذاری را در بخش تولید تخم مرغ بومی آغاز کنند. زیرا یکی از مشکلاتی که مانع از ورود افراد مختلف به حوزه پرورش طیور می شود،نرسیدن مرغ به بلوغ می باشد. افرادی که اقدام به خرید مرغ شش ماهه تخمگذار می کنند، می توانند با کمترین میزان تلفات، تخم مرغ بومی تولید کنند. این موضوع به خاطر دوام و مقاومت بسیار بالای بدن مرع محلی تخمگذار نسبت به انواع بیماری‌ها می باشد. زیرا معمولا زمانی که بدن مرغ‌ها ضعیف باشد، میزان مرگ و میر در آنها نیز افزایش پیدا می کند.

اهمیت خرید مرغ شش ماهه تخمگذار برای پرورش دهندگان

یکی از مواردی که باعث شده تا خرید مرغ شش ماهه تخمگذار برای پرورش دهندگان اهمیت و ارزش بیشتری داشته باشد، سازگار بودن مرغ شش ماهه از نژاد دورگ رنگی به انواع شرایط آب و هوایی در مناطق مختلف کشور می باشد. با توجه به اینکه معمولا  مرغ‌هابه آب و هوای خیلی سرد حساسیت داشته و نیاز به گرمای بیشتر دارند. بدین ترتیب وسایل گرمایشی در فصول سرد سال و وسایل سرمایشی در فصول گرم سال کاربرد بسیار گسترده ای در امر پرورش مرغ بومی تخمگذار دارد.

خرید مرغ شش ماهه تخمگذار به پرورش دهندگان مرغ بومی کمک می کند تا بتوانند سرمایه خود را در مدت زمان نه چندان زیادی به دست آورده و با استفاده از سود سرمایه خود، کسب و کار مربوطه را بچرخانند. این موضوع باعث می شود تا سرمایه اولیه ای که هزینه شده است را بتوان در مدت زمان بسیار کوتاهی به دست آورند. بدین ترتیب افرادی که محافظه کار و محتاط بوده نیز وارد عرصه پرورش مرغ بومی تخمگذار و تولید تخم مرغ بومی می شوند.

خرید مرغ شش ماهه تخمگذار به افرادی که دارای تخصص بسیار زیادی در حوزه پرورش جوجه یکروزه بوده نیز کمک بسیار زیادی می کند. زیرا معمولا افرادی که تجربه بالایی در پرورش جوجه یکروزه بومی ندارند، می توانند با خرید مرغ شش ماهه تخمگذار، به تولید تخم مرغ محلی بپردازند. تخم مرغ محلی معمولا دارای طعم و بوی بسیار بهتری نسبت به تخم مرغ‌های صنعتی موجود در بازار می باشند. بدین ترتیب می توان متوجه شد که خرید مرغ شش ماهه بومی برای اغلب افراد دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی بوده و استقبال از این نوع مرغ‌ها نیز بسیار زیاد می باشد.

قیمت خرید مرغ شش ماهه تخمگذار

عوامل بسیار زیادی در قیمت خرید مرغ شش ماهه تخمگذار تاثیر گذار می باشد. یکی از اصلی ترین مواردی که باعث افزایش و یا کاهش قیمت مرغ  تخمگذار می شود، میزان سلامت مرغ می باشد. هر چه مرغ‌های شش ماهه دارای سلامت جسمانی بیشتری باشند، ممکن است با قیمت بالاتری در بازار عرضه شوند. زیرا کیفیت دان و آب و سایر شرایط پرورش جوجه‌ها اگر در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشد، می توان انتظار داشت که مرغ شش ماهه دارای سلامت جسمانی بسیار مناسب و ایده آلی باشد.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت خرید مرغ شش ماهه تخمگذار میزان تقاضا برای خرید این گونه از مرغ‌ها می باشد. هر چقدر میزان عرضه محصولی نسبت به تقاضا کمتر باشد، قیمت آن بیشتر و برعکس چنانچه عرضه از تقاضا پیشی بگیرد، افت قیمت آن محصول را شاهد خواهیم بود. همین امر بر روی قیمت نهایی مرغ تخمگذار بومی تاثیر گذار می باشد. بدین ترتیب معمولا افرادی که می خواهند مرغ تخمگذار را با بهترین شرایط ممکن تهیه کنند، باید سرمایه بیشتری را نسبت به سایر افراد هزینه کرده، زیرا کیفیت مرغ شش ماهه هر کدام از شرکت‌های پرورش دهنده با سایر شرکت‌ها یکسان نمی باشد. بدین ترتیب انتخاب شرکت مناسب برای خرید مرغ شش ماهه تخمگذار نیز دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی می باشد.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.