خرید کبک

,
Buy Quebec from the site royantoyour.com

توضیحاتی در مورد خرید کبک

خرید کبک یکی از کارهایی است که مراکز پرورش کبک باید انجام بدهند و در هنگام خرید باید نکات بسیار زیادی را مد نظر داشته باشند، در غیر این صورت ممکن است این کار به خوبی انجام نشود. در صورتی که خرید انواع کبک از سوی پرورش دهندگان با سنین مختلف به خوبی انجام نشود، بار مالی فراوانی را به همراه داشته و ممکن است موجب ورشکستگی یک واحد تولیدی شود. بدین ترتیب باید افرادی که تجربه بالایی دارند، برای خرید کبک انتخاب شوند.

مطلب پیشنهادی: پرورش اردک گوشتی

خرید کبک می‌تواند در سن یک روزگی اتفاق بیفتد تا از روز اول پرورش آنها را انجام داده و به طرز دلخواه آنها را پرورش دهیم. افرادی که تخصص کافی برای این کار را ندارند، می‌توانند کبک هایی با سن بیشتر را خریداری کنند، برای مثال افرادی که قصد پرورش کبک برای تخمگذاری داشته، می‌توانند کبک بالغ و افرادی که قصد تهیه کبک گوشتی را دارند، می‌توانند نیمچه خریداری کنند. بدین ترتیب هر فردی بر اساس میزان تخصص و نوع کبک مورد نیاز، می‌تواند کبک مناسب را خریداری نماید.

Breeding Quebec
پرورش کبک

تشخیص نر و ماده بودن کبک ها

یکی از مواردی که ممکن است در هنگام خرید کبک برای همه افراد اهمیت داشته باشد، نر یا ماده بودن کبک‌ها می‌باشد. معمولا در مواردی که هدف پرورش کبک گوشتی می‌باشد، نر یا ماده بودن اهمیت کمتری نسبت به زمانی دارد که هدف اصلی پرورش کبک تخمگذار می‌باشد. بدین ترتیب افرادی که قصد تولید تخم کبک را دارند، باید اقدام به خرید کبک ماده کرده و در صورت نیاز به تولید تخم نطفه دار، مقداری کبک نر نیز در بین آنها قرار بدهند تا بتوان تخم نطفه دار جهت جوجه کشی تولید کرد.

چیزی که می‌تواند در تشخیص نر یا ماده بودن کبک‌ها کمک کننده باشد، این است که تقریبا در همه طیور جنس نر دارای هیکل درشت تر نسبت به جنس ماده می‌باشد. بدین ترتیب معمولا کبک هایی که کمی ریز تر بوده ماده می‌باشند و کبک هایی که درشت تر هستند، نر می‌باشند. کبک‌های نر معمولا دارای یک زائده کوچک در زیر سوراخ مقعد خود نیز می‌باشند. این روش نیز در تشخیص نر یا ماده بودن کبک‌ها بسیار کمک کننده می‌باشد. بدین ترتیب می‌توان بر اساس نوع نیاز، کبک با جنسیت دلخواه را خریداری کرد.

نکات مهم در هنگام خرید کبک

در هنگام خرید کبک باید به نکات بسیار زیادی توجه بشود. یکی از نکاتی که می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد، سطح سلامت کبک‌ها می‌باشد. معمولا کبک‌های سالم دارای شادابی و طراوت بیشتری بوده و این امر باعث می‌شود تا تحرک بیشتری داشته باشند. بدین ترتیب در هنگام خرید کبک، باید توجه شود که تحرک لازم را داشته باشند. در صورتی که این موضوع مورد توجه قرار نگیرد، احتمال خرید کبک‌های بیمار بسیار زیاد می‌شود. کبک‌های بیمار معمولا پس از گذشت زمان کوتاهی از بین می‌روند. این موضوع باعث از بین رفتن بخش زیادی از سرمایه اولیه می‌شود.

https://www.instagram.com/p/B3jMkufBZBC/?utm_source=ig_web_copy_link

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید کبک باید به آن توجه شود، نوع تغذیه آنها می‌باشد. معمولا جیره غذایی کبک‌های تخمگذار و گوشتی متفاوت می‌باشد از این رو در صورتی که کبک‌ها با جیره گوشتی پرورش یافته باشند، برای تخمگذاری مناسب نبوده و برعکس کبک هایی که با جیره تخمگذار پرورش یافته باشند، گزینه مناسبی برای پرورش کبک گوشتی نمی باشند. بدین ترتیب باید اطلاعات دقیق در مورد جیره غذایی کبک‌ها کسب شود.

Breeding Quebec

خرید کبک

معمولا افراد بسیار زیادی در سراسر کشور به دنبال خرید انواع کبک‌ها با سنین مختلف می‌باشند. برای اینکه چنین افرادی با مشکل خاصی مواجه نشوند، باید به مراکزی مراجعه کنند که تولید کننده جوجه کبک و همچنین پرورش دهنده آنها تا سنین مختلف می‌باشند. یکی از بزرگترین مراکز تولید و پرورش کبک در کشور، شرکت رویان طیور می‌باشد. تیم پرورش رویان طیور توانایی تولید انواع کبک‌ها را داشته و به صورت اصولی آن‌ها را تا سنین مختلف پرورش می‌دهند. به صورت اینترنتی نیز می‌توان اقدام به خرید کبک از شرکت رویان طیور کرد که باعث سهولت و راحتی بسیار زیادی در امر خرید کبک شده است.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.