پرورش کبک تخمگذار

,
Breeding Quebec Laying

توضیحاتی در مورد پرورش کبک تخمگذار

کبک تخمگذار را می‌توان یکی از سود آور ترین نمونه از طیور برای پرورش دانست. تولید تخم کبک می‌تواند به منظور مصارف خوراکی و یا برای جوجه کشی انجام شود. تخم کبک مناسب برای جوجه کشی را معمولا زمانی می‌توان تولید نمود که در گله کبک مولد، کبک نر نیز وجود داشته باشد.

اولین و بهترین اقدام پرورش دهندگان کبک ایجاد یک گله کبک تخمگذار یا مولد می‌باشد. کبک های مولد باید از یک گله معین تهیه شده باشند تا کیفیت بالاتری داشته باشند. کبک های تخمگذار دارای توجیه اقتصادی بسیار مناسبی هستند، زیرا به ازای دان مصرفی، تخمگذاری بسیار مناسبی دارند. کبک هایی که برای تخمگذاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید از نظر جسمی در شرایط ایده آل قرار داشته باشند. بدین ترتیب قبل از خرید کبک تخمگذار، باید آنها را از نظر میزان سطح سلامت به خوبی بررسی کرد.

کبک تخمگذار معمولا وزن گیری کمتری نسبت به کبک های گوشتی دارد، اما با تغذیه صحیح می‌توان کبک های تخمگذار را نیز به وزن مناسبی رساند. داشتن وزن مناسب باعث می‌شود تا کبک ها بتوانند تخم درشت تر و بازار پسندی را تولید نمایند. استقبال از پرورش کبک تخمگذار در سال های اخیر بسیار بیشتر از سال های قبل بوده است. از این رو در ادامه این مطلب به برخی از دلایل این استقبال پرداخته می‌شود تا افراد علاقه مند بتوانند اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنند.

Breeding Quebec Laying in the farm

دلایل استقبال از پرورش کبک تخمگذار

یکی از مهمترین دلایل استقبال از پرورش کبک تخمگذار نسبت به کبک های گوشتی، ارزش غذایی بسیار مناسبی بوده که تخم کبک دارد. تخم کبک ها می‌تواند برای مصارف خوراکی مورد استفاده قرار بگیرد. زیرا یکی از سالم ترین و با کیفیت ترین نمونه از تخم پرندگان به شمار می‌رود. تخم کبک معمولا هیچ گونه بومی نامطبوعی ندارد، همین امر باعث شده تا میزان استقبال از تخم کبک بسیار زیاد بشود. بدین ترتیب در سال های اخیر میزان استقبال از پرورش کبک تخمگذار از سوی پرورش دهندگان طیور در سراسر کشور نیز بسیار بیشتر شده است.

سود دهی بالا از دیگر دلایل استقبال از پرورش کبک تخمگذار می‌باشد. تولید تخم کبک به صورت منظم و برای مدت زمانی طولانی باعث می‌شود تا واحد های تولید کننده بتوانند به سود بسیار بالایی برسند. همین امر باعث شده تا پرورش دهندگان میل و رغبت بسیار بالایی برای پرورش کبک های تخمگذار داشته باشند. با پرورش کبک های تخمگذار می‌توان در مدت زمانی کوتاه هزینه های اولیه را به دست آورده و پس از آن به جمع آوری سود پرداخت. این موارد سبب شده است تا در سال های اخیر میزان استقبال از پرورش کبک تخمگذار افزایش چشمگیری داشته باشد.


مطالب پیشنهادی برای شما:

پرورش اردک پکنی

پرورش مرغ تخمگذار بومی

پرورش مرغ بومی

جیره باکیفیت در پرورش مرغ بومی تخمگذار


نکات مهم در پرورش کبک تخمگذار

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در پرورش کبک تخمگذار باید به آن توجه شود، حساسیت بسیار بالایی است که این نوع کبک ها دارند. بدین ترتیب باید حتی المقدور از وارد شدن استرس های مختلف به کبک ها اجتناب شود. با توجه به حساسیت بالای کبک های تخمگذار، بهتر است محل پرورش این نوع از کبک ها به دور از مناطق مسکونی باشد. بدین ترتیب سر و صدای بسیار کمتری به گوش کبک ها رسیده و استرس بسیار کمی به آنها وارد می‌شود.

یکی دیگر از نکاتی که باید در پرورش کبک تخمگذار به آن توجه بسیار زیادی بشود، تغذیه مناسب کبک ها می‌باشد. کبک ها اگر به درستی تغذیه شوند، قدرت تخمگذاری بیشتری پیدا می‌کنند. ولی چنانچه تغذیه آنها به درستی انجام نشود، تعداد تخم کمتری در دوره تخمگذاری تولید می‌کنند. با توجه به اینکه تعداد تخم تولید شده تاثیر بسزایی در سود دهی پرورش کبک دارد، لذا بهتر است هر کاری که تخمگذاری را بیشتر کرده انجام شود تا بتوان به سود بالاتری دست یافت.

https://www.instagram.com/p/B2tqyS7BxD3/?utm_source=ig_web_copy_link

خرید کبک تخمگذار

افراد بسیار زیادی به دنبال خرید کبک تخمگذار می‌باشند، اما شاید نتوانند بهترین مراکز توزیع کبک به اقصی نقاط کشور را به راحتی پیدا کنند. شرکت رویان طیور یکی از مراکزی است که می‌تواند کبک های تخمگذار را از مرحله جوجه کشی تا رسیدن به مرحله تخمگذاری در بهترین شرایط ممکن از نظر تغذیه و نور دهی پرورش بدهد. بدین ترتیب افرادی که قصد خرید کبک تخمگذار را دارند، می‌توانند به سایت شرکت رویان طیور مراجعه کنند. تیم پرورش رویان طیور این شرایط را فراهم نموده تا مشتریان بتوانند به صورت عمده انواع طیور از جمله کبک را از طریق اینترنت نیز خریداری کنند. با توجه به راحت تر بودن، پرورش دهندگان نیز از این روش استقبال بسیار مناسبی داشته اند.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.