پرورش اردک پکنی

,
پرورش اردک پکنی

توضیحاتی در مورد پرورش اردک پکنی

پرورش اردک پکنی یکی از کارهایی است که توانسته است در سال های اخیر بسیاری از مشکلات مربوط به بیکاری و کمبود شغل را کاهش دهد. با پرورش دادن اردک های نژاد پکنی این مزیت فراهم می شود که بتوان به سادگی، سود بسیار بالایی را کسب نمود. این موضوع به خاطر سود دهی بسیار بالایی است که پرورش اردک پکنی می تواند به همراه داشته باشد. همین امر باعث شده تا در سال های اخیر پرورش دهندگان طیور نگاه ویژه ای به اردک پکنی داشته باشند.

مطالب پیشنهادی: همدیگرخواری در مرغ بومی

پرورش اردک پکنی می تواند نیاز جامعه به گوشت با کیفیت و سالم را برطرف نماید. این موضوع به خاطر رشد بسیار خوب اردک پکنی و عدم استفاده از هورمون ها در پرورش این نوع از طیور می باشد. اردک پکنی اگر به خوبی تغذیه شود، وزن گیری بسیار مناسبی را خواهد داشت، این موضوع باعث می شود تا پرورش این نوع از اردک ها از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد. اردک نژاد پکنی دارای بدن بسیار مقاومی بوده و این موضوع کمک می کند تا این نوع اردک ها به ندرت با بیماری مواجه شوند.

پرورش اردک پکنی

وزن گیری اردک پکنی چگونه است؟

یکی از مهمترین ویژگی های پرورش اردک پکنی، وزن گیری مناسبی است که این نوع اردک ها دارند. معمولا اشتهای خوب این اردک ها باعث می شود تا نیاز باشد در طول روز بارها نیاز به تغذیه داشته باشند. از طرفی دیگر روده این نوع اردک ها بسیار کوتاه می باشد که موجب می شود هضم بسیار راحت تر انجام شود و این قابلیت سوخت و ساز بدن اردک پکنی بسیار دقیق و منظم نموده است. بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که اردک پکنی وزن گیری نسبتا مناسبی را نسبت به سایر طیور تجربه می کند.

اردک پکنی بالغ معمولا اگر به درستی تغذیه شده باشد، وزنی حدود ۴ کیلوگرم خواهد داشت. این ویژگی باعث شده تا پرورش اردک پکنی از نظر اقتصادی برای پرورش دهندگان بسیار پر بازده باشد. پرورش دهندگان طیور با توجه به نیاز بازار و میزان درخواستی که برای گوشت اردک پکنی در بازار وجود داشته، به طور منظم این نژاد از اردک ها را پرورش می دهند. زیرا می توانند با صرف هزینه های نه چندان زیادی و در فاصله زمانی نسبتا کوتاهی به سود بسیار بالایی دست یابند.

https://www.instagram.com/p/B3tXk_FgpVq/?utm_source=ig_web_copy_link

شرایط پرورش اردک پکنی

یکی از شرایطی که باید در هنگام خرید جوجه اردک پکنی در نظر گرفت، فضای کافی برای آنها می باشد. در صورتی که تعداد اردک ها نسبت به فضای موجود زیاد باشد، احتمال افزایش مرگ و میر بیشتر می شود. بدین ترتیب به ازای هر ۱۲ الی ۱۵ جوجه اردک پکنی، باید یک متر مربع فضا در اختیار آنها قرار داده شود.

یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای پرورش اردک پکنی، تامین دمای مناسب برای آنها می باشد. برای این منظور باید در فصول سر سال از وسایل گرمایشی و در فصول گرم سال از وسایل سرمایشی مناسب استفاده شود. دمای مناسب و ایده آل برای پرورش اردک پکنی، ۲۸ الی ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد. دماهای کمتر از ۲۸ و بیشتر از ۳۲ درجه سانتیگراد می توانند باعث بروز مشکلاتی برای اردک ها بشوند.

رعایت بهداشت یکی دیگر از شرایطی است که در پرورش اردک پکنی باید مورد توجه قرار بگیرد. معمولا در فواصل زمانی معین باید اقدام به ضد عفونی کردن محل پرورش اردک پکنی با استفاده از مواد مناسب و استاندارد کرد. در غیر این صورت ممکن است اردک های پکنی با انواع بیماری دست و پنجه نرم کرده و این موضوع می تواند میزان مرگ و میر را در آنها به شدت افزایش بدهد.

خرید اردک پکنی

معمولا افرادی که قصد پرورش اردک پکنی دارند، می توانند از مراکز تولید اردک اقدام به خرید اردک پکنی با سنین مختلف بکنند. چنانچه پرورش دهندگان تخصص بالایی داشته باشند، بهتر است اقدام به خرید جوجه یکروزه اردک پکنی بکنند. در صورتی که تجربه کافی در این زمینه وجود نداشته باشد، اردک های با سنین بالاتر گزینه بهتری به نظر می رسند. شرکت رویان طیور یکی از بهترین تولید کنندگان اردک پکنی در ایران به شمار می رود. تیم پرورش رویان طیور به صورت آنلاین نیز اردک پکنی را با سنین مختلف در سراسر کشور به صورت عمده عرضه می نماید.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.