,

مرکز فروش عمده انواع مرغ بالغ

مرکز فروش عمده انواع مرغ بالغ

 

مرکز فروش عمده انواع مرغ بالغ

آیا به دنبال خرید و فروش عمده انواع مرغ بالغ می باشید؟ آیا می دانید مراکز فروش اینترنتی انواع مرغ بالغ را به چه صورتی در سراسر کشور عرضه می کنند؟

در ابتدا بهتر است که بدانیم مرغ بالغ چیست؟ معمولا مرغ بومی که قابلیت تخمگذاری را داشته باشد، به آن مرغ بالغ می گویند. سن بلوغ برای انواع مرغ متفاوت بوده، اما به طور نرمال این سن از ۵ الی ۶ ماهگی شروع می شود. مرغ بالغ تخمگذار را معمولا با استفاده از دانه های مخصوص پرورش می دهند.

بدین ترتیب تعداد تخمگذاری آنها بیشتر و در نتیجه سود دهی آن ها بیشتر می شود. البته تغذیه نامناسب می تواند برعکس عمل کرده و راندمان تولید تخم مرغ را کاهش دهد. معمولا هر مرغ بالغ باید در سال بر اساس نژادی که داشته، چیزی بین ۱۵۰ الی ۳۰۰ تخم مرغ تولید کند. البته کمتر و یا بیشتر از این اعداد نیز توسط انواع مرغ بالغ تولید شده، اما معمولا رنج متوسط میزان تخم گذاری یک مرغ بالغ بدین گونه می باشد. البته شرایط آب و هوایی و همچنین نوع تغذیه نیز در این امر دخیل می باشد.

مزایای پرورش مرغ بالغ

پرورش مرغ بالغ معمولا دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به جوجه یکروزه و یا نیمچه می باشد، زیرا سن بلوغ مرغ سنی است که می توان از تخم مرغ آنها بهره برده و سود دهی داشت. بدین ترتیب هزینه ای که برای پرورش مرغ بالغ می شود، به صورت روزانه از طریق تخم مرغ تولید شده، جبران می شود، بدین ترتیب نیازی به هزینه های طولانی مدت برای آنها نمی باشد. از طرفی بدن آنها بسیار مقاوم می باشد، بدین ترتیب در موارد نادر مشاهده می شود که مرغ بالغ با امراض مختلف مواجه شود، این در صورتی است که اغلب میزان مرگ و میر در جوجه ها به علت بروز انواع مختلف بیماری می باشد.

البته باید از مراکز فروش مجاز و مطمئن مرغ بالغ را تهیه نموده، تا از واکسینه کردن آنها در ماه های نخست مطمئن شد. بدین ترتیب می توان گفت با وجود هزینه های بیشتر برای تهیه مرغ بالغ نسبت به جوجه یکروزه و یا حتی نیمچه، حاشیه امنیت سرمایه اولیه بسیار بیشتر بوده و می توان انتظار سود دهی مناسب تری هم از این سرمایه اولیه داشت. از این رو معمولا اغلب افراد مرغ بالغ را برای پرورش انتخاب می کنند.

 

نکاتی در مورد تغذیه مرغ بالغ

تغذیه انواع مرغ بالغ یکی از مهمترین بخش های پرورش آنها می باشد، زیرا اصلی ترین هزینه ای که در پرورش مرغ بالغ انجام می شود، مربوط به دانه هاییست که مصرف می کنند. تغذیه انواع مختلف مرغ بالغ باید به صورتی انجام شود که مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن آنها تامین شود. به طور مثال بدن یک مرغ بالغ نسبت به نیمچه به ۴ برابر کلسیم نیاز دارد، تا بتواند در امر تخمگذاری موفق عمل نماید. برای این کار معمولا معمولا از پوست صدف در تغذیه مرغ بالغ استفاده می شود.

با این کار میزان تخمگذاری به حد قابل ملاحظه ای افزایش می یابد، زیرا مرغ با تامین کلسیم مورد نیاز، می تواند در بیشتر روزهای سال تخمگذاری را انجام دهد. برای اینکه کمبود کلسیم در بدن مرغ بالغ مشاهده نشود، باید ویتامینD بدن آنها به خوبی تامین شود. زیرا این ویتامین سبب جذب کلسیم در بدن مرغ بالغ می شود. میزان پروتئین و چربی از دیگر مواردی است که در تغذیه مرغ بالغ باید به آن توجه ویژه ای شود. با تغذیه مناسب مرغ بومی بالغ می توان میزان تخمگذاری آنها را به بیشترین میزان ممکن در سال رساند.

blank

خرید عمده مرغ بالغ

برای اینکه بتوان مرغ بالغ سالم خریداری نموده، می توان به مراکز معتبر فروش اینترنتی مرغ بالغ مانند شرکت رویان طیور مراجعه نمود. شرکت رویان طیور با پرورش اصولی توانایی ارائه مرغ بالغ سرحال به صورت عمده در سراسر کشور را دارد. با توجه به توزیع عمده انواع مرغ بالغ در سراسر کشور توسط شرکت رویان طیور، می توان به این نتیجه رسید که بهترین و مناسب ترین قیمت ها را به مشتریان خود ارائه می دهد. بدین ترتیب می توان برای خرید عمده هر نوع مرغ بالغ با بهترین شرایط ممکن، به سایت مربوط به شرکت رویان طیور مراجعه نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.