پرورش مرغ ۱۲۰ روزه

, ,
خرید مرغ 120 روزه از رویان طیور

مرغ ۱۲۰ روزه یا ۴ ماهه را می‌تواند برای سرمایه گذاری بهترین انتخاب ممکن باشد. زیرا با گذشت ۱۲۰ روز از تولد جوجه ها، معمولا جوجه هایی که دارای مشکل بوده از بین می‌روند و معمولا جوجه هایی که دارای سلامت جسمانی کامل بوده به سن ۱۲۰ روزگی می‌رسند. بدین ترتیب با خرید پولت تخمگذار می‌توان به این اطمینان دست یافت که حداقل این مرغ ها بیماری خاصی از بدو تولد نداشته اند و تنها باید از ابتلا به بیماری های مختلفی که در سنین مختلف گریبان گیر مرغ ها می‌شوند، حفظ شوند.

مرغ ۱۲۰ روزه یا ۴ ماهه محلی را می‌توان در هر شرایط آب و هوایی پرورش داد، این موضوع به خاطر پوشانده شدن تمام بدن مرغ از پر در این سن و همچنین افزایش مقاومت بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن آنها می‌باشد. بدین ترتیب معمولا افرادی که می‌خواهند با کمترین دردسر مرغ بومی تخمگذار پرورش دهند، می‌توانند از نژادهای پر تولید را تهیه کرده و آنها را تا رسیدن به مرحله تخمگذاری پرورش داده و پس از آن اقدام به فروش تخم مرغ و رسیدن به سود مناسب بنمایند.

مزایای پرورش مرغ بومی

مرغ ۴ ماهه

مرغ ۱۲۰ روزه را از چه نژادی بخریم؟

برخی از افرادی که تازه کار بوده و به دنبال خرید مرغ ۱۲۰ روزه می‌باشند، نمی‌توانند در مورد نژاد مرغ به نتیجه مناسب و قطعی دست یابند. این افراد بهتر است با متخصصین این حوزه مشورت های لازم را انجام بدهند تا بتوانند بهترین نژادها را انتخاب کنند. معمولا افرادی که مرغ ۱۲۰ روزه یا ۴ ماهه را خریداری می‌کنند، می‌خواهند نتیجه گیری سریعی از این کار داشته باشند و هر چه زودتر به تولید تخم مرغ برسند. زیرا در صورتی که تخم مرغ تولید نشود، فقط باید هزینه کرده و به سودی نخواهیم رسید.

اهمیت استفاده از پوشال مرغداری

با توجه به توضیحات ارائه شده بهتر است افرادی که قصد خرید پولت چهار ماهه را دارند، ابتدا نژادهای پر تولید را شناسایی کنند و سپس از بین آنها بهترین ها را انتخاب کنند. برخی از نژادهای پر تولید شامل لگهورن، بلک استار، پلیموت راک، لوهمن، نیوهمشایر،دورگ رنگی. ولسامر و… می‌باشند. از بین نژادهای یاد شده بلک استار و لگهورن و لوهمن دارای نرخ تولید بیشتری می‌باشند، البته همه گزینه های معرفی شده به نوعی مفید و کاربردی می‌باشند. شرایط آب و هوایی نیز در انتخاب نژاد پولت چهار ماههمی تواند تاثیر گذار باشد.

مرغ ۱۲۰ روزه

ویژگی های خرید مرغ ۱۲۰ روزه

یکی از اصلی ترین ویژگی های خرید مرغ ۱۲۰روزه با نژادهای مختلف، تلفات بسیار ناچیز می‌باشد. این در حالی است که اگر اقدام به پروش جوجه یکروزه بنماییم، این میزان تلفات چندین برابر می‌شود. بدین ترتیب افرادی که می‌خواهند سرمایه گذاری هدفمند و مطمئنی داشته باشند، می‌توانند اقدام به خریدپولت بنمایند.

یکی دیگر از مزایای خرید مرغ ۱۲۰ روزه این است که نیاز به صرف هزینه های بسیار بالا در ابتدای کار نمی‌باشد، زیرا مرغ ۴ ماهه معمولا قیمت بسیار مناسب تری نسبت به مرغ تخمگذار دارد. بدین ترتیب افرادی که سرمایه بسیار زیادی نداشته نیز می‌توانند کار خود را با مرغ ۴ ماهه آغاز کرده و در ادامه با رسیدن به سود دهی، کار خود را گسترش دهند.

تکثیر جوجه یک روزه

از دیگر مزایای خرید پولت می‌توان به عدم وجود بیماری در مرغ ها اشاره کرد. این موضوع باعث می‌شود تا تعداد مرگ و میر مرغ ها به حداقل رسیده و سود دهی پرورش مرغ ۴ ماهه افزایش یابد. بدین افرادی که اقدام به خرید مرغ می‌کنند، در ادامه کار رضایت بسیار بالایی خواهند داشت.

خرید مرغ ۴ ماهه

مرغ ۱۲۰ روزه را از کجا بخریم؟

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در هنگام خرید مرغ ۱۲۰ روزه ممکن است با آن مواجه شویم، این است که چه مراکزی برای تهیه مرغ چهار ماهه مناسب‌تر می‌باشند. یکی از بهترین و معتبر ترین مراکزی که توانسته سالم ترین مرغ های ۱۲۰ روزه را با نژادهای مختلف پرورش داده و سپس به بازار عرضه نماید، شرکت رویان طیور می‌باشد. تیم پرورش رویان طیور با کادری مجرب این توانایی را دارد که جوجه کشی و پرورش جوجه یکروزه از نژادهای مختلف را با بهترین کیفیت ممکن و زیر نظر کارشناسان مختلف از جمله دامپزشک انجام بدهد.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.