خرید مرغ لوهمن

توضیحاتی در مورد مرغ لوهمن

مرغ لوهمن را می توان یکی از بهترین نمونه از نژادهای مرغ بومی وارداتی دانست. لوهمن را معمولا برای اولین بار آلمانی ها پرورش داده اند و سپس از آلمان این نژاد به کشور های بسیار مختلفی عرضه شده است. مرغ لوهمن از جمله مرغ هایی بوده که دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشد، همین امر باعث محبوبیت بیش از حد این نژاد در بین عموم افراد و همچنین پرورش دهندگان مرغ محلی شده است.

مرغ لوهمن را بدون شک می توان یکی از نژادهای پر تولید موجود در داخل کشور دانست. از این رو معمولا افرادی که قصد پرورش مرغ محلی گوشتی را دارند، این نژاد را انتخاب نمی کنند. مرغ های نژاد لوهمن معمولا دارای فیزیک مناسب تری نسبت به سایر نژادهای پر تولید از جمله لگهورن می باشند. این موضوع باعث شده تا گوشت نژاد لوهمن نیز دارای طرفداران بسیار زیادی بشود.

مرغ نژاد لوهمن
مرغ نژاد لوهمن

انواع مرغ لوهمن

لوهمن سفید LSL

لوهمن سفید را می توان یکی از معروف ترین نژادهای مرغ لوهمن دانست. این نوع از مرغ ها دارای پر های سفید و بسیار زیبایی می باشند. معمولا علاوه بر تخمگذاری، برای زیبایی خاصی که داشته مورد توجه افراد مختلف قرار می گیرند. تخم مرغ این نژادها به رنگ سفید می باشد. بدین ترتیب تخم مرغ های لوهمن سفید به سادگی از تخم مرغ سایر نژادهای لوهمن قابل تشخیص می باشند. لوهمن سفید هم در وزن گیری و هم در تخمگذاری موفق عمل می کند.

لوهمن قهوه ای

مرغ لوهمن قهوه ای یکی از رایج ترین نژادهای لوهمن به شمار می رود. لوهمن قهوه ای یا لوهمن براون دارای قابلیت تخمگذاری بسیار مناسبی بوده، این در حالی است که رشد فیزیکی آنها نیز بسیار مناسب می باشد. لوهمن قهوه ای در سال این توانایی را دارد که حدود ۳۰۰ عدد تخم مرغ تولید نماید. این در حالی است که بهترین شرایط ممکن برای پرورش این نژاد فراهم شود. مرغ لوهمن قهوه ای بسیار خوش خوراک می باشد. از این رو برای پرورش این نژاد ها می بایست در روز ۱۱۰ الی ۱۲۰ گرم دانه تهیه شود. دانه های ترکیبی مرغ تخمگذار بهترین تغذیه برای لوهمن قهوه ای به شمار می روند.

لوهمن قهوه ای
لوهمن قهوه ای

مزایای پرورش انواع مرغ لوهمن

پرورش مرغ لوهمن دارای مزایای بسیار زیادی بوده، زیرا این نژادها بسیار پر تولید بوده و وزن گیری آنها نیز بسیار مناسب می باشد. از این رو هم می توان از گوشت آنها استفاده کرد و هم به عنوان مرغ تخمگذار می توان آنها را پرورش داد. یکی از اصلی ترین مزایای پرورش مرغ لوهمن عدم حساسیت آنها به شرایط جوی مختلف می باشد. بدین ترتیب در هر نقطه از کشور با هر شرایط آب و هوایی می توان نژاد لوهمن را پرورش داد.

از دیگر مزایای پرورش مرغ لوهمن می توان به نرخ تبدیل بسیار مناسب آنها اشاره کرد. مرغ لوهمن معمولا وزن گیری بسیار مناسبی بر اساس مقدار دانه مصرفی دارد. از طرفی تخمگذاری آنها بر اساس میزان دانه ای که مصرف می کنند بسیار مناسب می باشد. این موضوع باعث شده تا بتوان از پرورش نژاد لوهمن به صرف اقتصادی بسیار مناسبی رسید. زیرا با پرورش انواع نژادهای لوهمن، دانه های مصرفی هدر نمی روند و از آنها برای وزن گیری و یا تولید تخم مرغ استفاده می شود. در هر دو صورت از نظر اقتصادی برای پرورش دهندگان طیور می تواند مناسب و کاربردی باشد.

خرید مرغ لوهمن

معمولا افراد زیادی در سراسر کشور علاقه به خرید مرغ لوهمن دارند، زیرا مزیت های بسیار زیادی دارند و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند. این در حالی است که اغلب افرادی که در حوزه پرورش مرغ بومی فعالیت دارند، با نحوه خرید مرغ لوهمن آشنایی مناسبی ندارند. یکی از بهترین روش های خرید انواع مرغ لوهمن، خرید آنلاین می باشد. شرکت رویان طیور امکان خرید آنلاین نژاد لوهمن را برای پرورش دهندگان سراسر کشور مهیا کرده است. افرادی که می خواهند نسبت به پرورش مرغ لوهمن و تولید تخم مرغ از آنها اقدام نمایند، می توانند به سایت شرکت رویان طیور مراجعه کنند. در این صورت می توانند مرغ های سالم و سرحال با وزن مناسب و قیمت ایده آل را تهیه کنند.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.