پرورش جوجه ورامینی

,
خرید جوجه ورامینی

توضیحاتی در مورد جوجه ورامینی

جوجه ورامینی از جمله جوجه های دورگه به شمار می رود که دارای خصوصیات بسیار مناسبی بوده و از نظر وزن گیری و تخمگذاری شباهت های بسیار زیادی به سایر نژادهای دورگه مانند گلپایگانی دارند. جوجه ورامینی سالم و با کیفیت را می توان به راحت ترین شکل ممکن پرورش داد، زیرا این نوع از جوجه ها دارای بدن بسیار مقاومی هستند و این موضوع می تواند بر روی جلوگیری از بیمار شدن آنها تاثیر گذاری بسیار زادی داشته باشد.

جوجه ورامینی را می توان در هر کدام از شهر های کشور به سادگی پرورش داد. این در حالی است که برخی از نژادهای خاص ممکن است این قابلیت را نداشته باشند و برای پرورش نیاز به شرایط خاص آب و هوایی داشته باشند. بدین ترتیب پرورش جوجه های ورامینی برای همه افراد امکان پذیر بوده و همه پرورش دهندگان بدون شک می توانند از مزیت های پرورش این جوجه ها بهره مند شوند. جوجه های ورامینی دارای اشتهای بسیار مناسبی هستند، بدین ترتیب اگر جیره غذایی آنها به درستی انتخاب شود، وزن آنها به خوبی افزایش می یابد.

جوجه ورامینی

جیره غذایی مناسب برای پرورش جوجه ورامینی

افرادی که اقدام به خرید جوجه ورامینی میکنند، قطعا برای این که بتوانند به راحتی آنها را پرورش بدهند، باید از جیره غذایی مناسب برای آنها استفاده کنند. جیره غذایی که برای جوجه های ورامینی انتخاب می شود، باید این قابلیت را داشته باشد که انواع ویتامین های مورد نیاز بدن جوجه ها را تامین کند. علاوه بر ویتامین بدن جوجه ها به مواد معدنی نیز نیاز دارد. به خصوص نژادهایی که برای تخمگذاری پرورش می یابند باید در جیره غذایی خود کلسیم کافی دریافت کنند. کلسیم موردنیاز را معمولا از صدف دریایی برای جوجه ها و مرغ های تخمگذار تامین می کنند.

دان های ترکیبی یا پلت شده را می توان یکی از بهترین گزینه ها برای پرورش جوجه های ورامینی دانست. دان های پلت شده معمولا ترکیبی از دان غلات، گیاهان و مواد معدنی می باشند. بدین ترتیب این قابلیت را دارند که همه نیاز های بدن جوجه ها را تامین نماید. دان پلت شده را شرکت های تولید کننده با اندازه های مختلفی روانه بازار می کنند. دان های ریز، متوسط و درشت را می توان برای این دسته بندی معرفی کرد. برای جوجه های ورامینی معمولا استفاده از دان پلت شده ریز بسیار مناسب می باشد.

جوجه های ورامینی

قیمت جوجه ورامینی چگونه است؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در هنگام خرید جوجه ورامینی باید به ان اهمیت داده شود، قیمت جوجه ها می باشد. قیمت جوجه ها معمولا به فاکتور های بسیار مختلفی بستگی دارد. برای مثال برخی از جوجه ها ممکن است به صورت کاملا اصولی و در شرایط جوی استاندارد در سالن های مخصوص پرورش یافته باشند و برخی از جوجه ها نیز ممکن است در مراکز بسیار نامناسب و غیر استاندارد پرورش یافته باشند. بدین ترتیب همه جوجه های ورامینی موجود در بازار با قیمت مساوی عرضه نمی شوند.

قیمت جوجه ورامینی به نوع تغذیه آنها نیز بستگی دارد. برخی از جوجه ها ممکن است با دان های پلت شده مخصوص پرورش یافته باشند و برخی دیگر ممکن است با پسماند های غذایی و یا دان های غیر استاندارد و بی کیفیت، این موضوع باعث شده تا قبل از اینکه جوجه ها بر اساس قیمت مورد بررسی قرار بگیرند، ابتدا از نظر کیفیت بررسی شوند. هر چه کیفیت جوجه ورامینی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می باشد. خرید جوجه های ارزان ممکن است در آینده میزان تلفات را بیشتر کند، این موضوع باعث می شود تا جوجه های بازمانده نیز قیمت تمام شده بسیار بالایی داشته باشند.

خرید جوجه ورامینی

روش های بسیار زیادی برای خرید جوجه ورامینی وجود دارد. یکی از کاربردی ترین و مدرن ترین روش هایی که از طریق آن می توان برای خرید جوجه ورامینی اقدام کرد، سایت های اینترنتی مجاز می باشند. سایت شرکت رویان طیور یکی از بهترین و معتبر ترین سایت های فروشنده جوجه های ورامینی به شمار می رود. جوجه ورامینی سالم و با کیفیت را از طریق سایت تیم پرورش رویان طیور می توان با قیمت های بسیار مناسبی تهیه کرد. خرید اینترنتی جوجه ورامینی کمک می کند تا وقت پرورش دهندگان صرف رفت و آمد و خرید حضوری نشود. این موضوع برای پرورش دهندگان می تواند ارزش و اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.