توضیحاتی در مورد پرورش بوقلمون برنز

پرورش بوقلمون برنز

پرورش بوقلمون برنز یکی از پربازده‌ترین شغل‌ها به شمار می‌رود، زیرا معمولا رشد بوقلمون برنز بسیار مناسب بوده و در مدت زمان نه چندان زیادی می‌توان آنها را به وزن بسیار مناسبی رساند. معمولا بوقلمون برنز به منظور تولید گوشت بوقلمون پرورش داده می‌شود، زیرا تخم‌گذاری آنها بسیار کم می‌باشد.

پرورش بوقلمون برنز سال هاست در کشورهای مختلف در حال انجام می‌باشد. زیرا پرورش بوقلمون برنز می‌تواند نیاز افراد جامعه به گوشت سالم و با کیفیت را تامین کرده و از طرفی برای افراد بسیار زیادی ایجاد شغل می‌کند. بدین‌ترتیب معمولا در اغلب کشورها پرورش بوقلمون برنز به عنوان یک تجارت شناخته شده و این کار بسیار پر سود و کاربردی می‌باشد. از این رو معمولا در کشورهای مختلف افراد بسیار زیادی به پرورش بوقلمون برنز مشغول می‌باشند.

پرورش بوقلمون برنز باعث می‌شود تا بتوان بوقلمون بسیار درشت هیکل و گوشتی را پرورش داده، بدین‌ترتیب یکی از مهم‌ترین اهدافی که با پرورش بوقلمون برنز می‌توان به آن دست یافت، تولید گوشت بوقلمون می‌باشد. زیرا گوشت بوقلمون دارای طعم و خاصیت‌های فراوانی بوده و این موضوع باعث شده تا میزان تقاضا برای خرید گوشت انواع بوقلمون در سال‌های اخیر بسیار زیاد بشود. گوشت بوقلمون معمولا دارای پروتئین‌های بسیار زیادی بوده و بهتر است در رژیم غذایی همه افراد قرار داشته باشد. بدین‌ترتیب نیاز است پرورش بوقلمون برنز در همه کشورها با وسعت بسیار بالایی انجام شود.

نکاتی در مورد پرورش بوقلمون برنز

معمولا بوقلمون‌ها باید از همان اوایل تولد با بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها تغذیه شوند، این موضوع باعث می‌شود تا بوقلمون برنز وزن‌گیری بسیار مناسبی داشته باشد. معمولا بوقلمون برنز وزن‌گیری بسیار مناسبی را در صورت تغذیه مناسب خواهد داشت، بدین‌ترتیب قبل از شروع پرورش بوقلمون برنز باید به همه اصول پرورش بوقلمون تسلط داشته باشیم. در غیر این صورت ممکن است در ادامه راه با مشکلات بزرگی مواجه شویم و این موضوع به کسب‌وکار ما آسیب‌هایی وارد خواهد کرد.

معمولا بوقلمون برنز پرورشی باید همیشه آب سالم در اختیار داشته باشد. آب برای هر موجودی لازم و حیاتی بوده و این موضوع برای بوقلمون برنز نیز کاملا صادق می‌باشد. بدین‌ترتیب باید ظرف‌های مخصوص آب‌خوری برای بوقلمون‌ها تهیه شود تا در هنگام پرورش با مشکلاتی مواجه نشوند. بوقلمون برنز با جنسیت نر معمولا وزن‌گیری بهتری نسبت به بوقلمون برنز ماده دارد. معمولا در سن بیست هفتگی بوقلمون برنز نر به وزن ۱۳ کیلو می‌رسد این در حالی است که بوقلمون برنز ماده حداکثر ۱۰ کیلو گرم وزن خواهد داشت.

تغذیه بوقلمون برنز چگونه است؟

معمولا بوقلمون برنز می‌تواند از هر چیزی تغذیه کند، البته مواردی مانند فصل، منطقه جغرافیایی و سن نیز بر روی تغذیه بوقلمون تاثیرگذار می‌باشند. معمولا جوانه تازه گیاهان در فصل‌هایی مانند بهار می‌تواند یکی از بهترین مواد غذایی برای تغذیه بوقلمون‌ها به نظر برسد. فصل‌های گرم سال ممکن است دسترسی به جوانه تازه گیاهان مشکل باشد، از این رو بوقلمون‌ها در فصل تابستان با انواع توت و یا حشرات تغذیه می‌شوند.

دانه‌هایی مانند گندم و ذرت نیز از دیگر موادی بوده که برای تغذیه بوقلمون‌ها کاربرد دارند. معمولا برای پرورش بوقلمون برنز بهتر است از ذرت استفاده شود. زیرا ذرت دارای انواع ویتامین و پروتئین‌های ضروری برای بدن بوقلمون‌ها می‌باشد. بدین‌ترتیب افرادی که قصد پرورش بوقلمون برنز را دارند، می‌توانند بر روی دانه‌هایی مانند ذرت تاکید بیشتری داشته باشند. البته تنوع غذایی برای بوقلمون‌ها بسیار مفید بوده و بهتر است جوانه گیاهان مختلف و… نیز به رژیم غذایی بوقلمون برنز افزوده شود. این موضوع باعث می‌شود تا بوقلمون اشتهای بیشتری داشته باشد و در نتیجه وزن‌گیری بهتر و سریع‌تری را تجربه نماید.

انواع بوقلمون برنز

معمولا افرادی که قصد پرورش بوقلمون برنز را دارند، می‌بایست با انواع بوقلمون برنز آشنایی کامل داشته باشند. بوقلمون برنز به دو گونه اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. اولین نمونه از بوقلمون‌های برنز را بوقلمون سینه پهن و دومین گروه از آنها را بوقلمون استاندارد می‌نامند. بوقلمون سینه پهن وزن بیشتری نسبت به نوع استاندارد دارد. بوقلمون برنز استاندارد دارای پرهای سبک و نازک‌تری نسبت به بوقلمون برنز می‌باشد. رنگ هر دو نژاد تقریبا یکسان بوده اما وزن بوقلمون برنز سینه پهن در ۲۰ هفتگی ۱۰ کیلوگرم و وزن بوقلمون برنز استاندارد در ۲۰ هفتگی ۶ کیلوگرم می‌باشد. این وزن برای گونه نر آنها نیز در ۲۰ هفتگی ۱۳ کیلوگرم برای نوع سینه پهن و ۱۰ کیلوگرم برای نژاد استاندارد می‌باشد.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.