خرید مرغ پیلموت راک

مرغ پلیموت راک را می‌توان یکی از سنگین‌ترین نمونه از نژادهای مرغ بومی دانست. نژاد پلیموت راک بومی منطقه آمریکا بوده و از آمریکا به مرور زمان در کشورهای مختلف توزیع شده است. پلیموت راک دارای پرهای بسیار نرم بوده این پرها اغلب به رنگ گل‌باقالی می‌باشند. بدین‌ترتیب تشخیص مرغ نژاد پلیموت راک برای افرادی که در حوزه پرورش مرغ بومی فعالیت دارند، بسیار ساده و راحت می‌باشد.

مرغ پلیموت راک معمولا از خروس پلیموت راک رنگ تیره‌تری دارد، زیرا خطوط تیره در مرغ‌ها بیشتر از خروس‌ها می‌باشد. بدین‌ترتیب به راحتی می‌توان حتی در سنین کم نیز مرغ و خروس نژاد پلیموت راک را از هم جدا کرد. این موضوع برای افرادی که می خواهند جوجه پلیموت راک به صورت تفکیک شده خریداری کنند، بسیار کاربردی می‌باشد. زیرا معمولا اغلب افراد تمایل دارند که تعداد مرغ‌ها بیشتر از تعداد خروس‌ها باشد. نژاد پلیموت راک معمولا اهلی و آرام بوده اما معمولا در هنگامی که احساس خطر بکنند، ممکن است حرکت‌ها و یا صداهای خاصی از خود بروز بدهند که این موضوع هم بسیار طبیعی به نظر می‌رسد.

 مرغ پلیموت راک
مرغ پلیموت راک

هدف از پرورش مرغ پلیموت راک چیست؟

معمولا افرادی که به پرورش مرغ محلی می‌پردازند، ممکن است قصد تولید تخم‌مرغ محلی و یا اینکه گوشت مرغ محلی را داشته باشند. افرادی که می‌خواهند تخم‌مرغ محلی تولید کنند به دنبال نژادهایی هستند که تخمگذاری مناسب‌تری دارند و وزن‌گیری مرغ‌ها برای آنها اهمیتی ندارد، اما افرادی که قصد تولید گوشت مرغ محلی را دارند، به دنبال نژادهایی هستند که وزن گیری بهتری داشته باشند. معمولا برخی از نژادها اشتهای بیشتری داشته و وزن گیری بهتری نیز دارند.

مرغ پلیموت راک یکی از نژادهایی به شمار می‌رود که دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد، یعنی هم وزن‌گیری این نژاد بسیار مناسب بوده و هم تخمگذاری بسیار خوبی دارند. بدین ترتیب پرورش مرغ پلیموت راک می‌تواند دو منظوره باشد. پرورش دهندگان می‌توانند نژاد پلیموت راک را هم برای تولید تخم مرغ محلی و هم برای تولید گوشت مرغ بومی مورد استفاده قرار بدهند. این موضوع باعث شده تا استقبال از نژاد پلیموت راک از سوی پرورش دهندگان مرغ بومی بسیار بیشتر شود.

پرورش مرغ پلیموت راک
پرورش مرغ پلیموت راک

سن بلوغ مرغ پلیموت راک

معمولا برخی از افراد ممکن است مرغ پلیموت راک را برای تولید تخم مرغ پروش دهند. تخم مرغ پلیموت راک دارای پوست قهوه ای بوده و بسیار درشت می باشد. بدین ترتیب معمولا افرادی که نژاد پلیموت راک را برای تولید تخم مرغ بومی پرورش می دهند، بسیار زیاد می باشند. این افراد ممکن است به دنبال سن بلوغ نژاد پلیموت راک باشند تا بدانند این مرغ ها از چه سنی تخمگذاری را آغاز می کنند. نژاد پلیموت راک معمولا پس از ۲۲ هفته به سن بلوغ می رسد. با رسیدن به سن بلوغ، تخمگذاری نژاد پلیموت راک نیز آغاز می شود.

https://www.instagram.com/p/B3BvXL5lm_y/?utm_source=ig_web_copy_link

افرادی هم که مرغ پلیموت راک را به منظور تولید گوشت مرغ محلی پرورش می دهند، به دنبال زمان مناسب برای کشتار مرغ ها و عرضه گوشت آنها به بازار می باشند. معمولا افرادی که قصد تولید گوشت مرغ محلی از نژاد پلیموت راک را دارند، می توانند پس از گذشت ۸ هفته آنها را به بازار عرضه نمایند. گوشت نژاد پلیموت راک در ۸ هفتگی بسیار خوش طعم و خوش پخت می باشد. بدین ترتیب طرفدارن بسیار زیادی دارد. البته در اغلب موارد از مرغ پلیموت راک به منظور تولید تخم مرغ محلی استفاده می شود.

خرید مرغ پلیموت راک

در سال های اخیر افراد بسیار زیادی به دنبال خرید مرغ پلیموت راک هستند، زیرا این نژاد دارای خصوصیات بسیار زیادی بوده و همین امر باعث استقبال اغلب پرورش دهندگان مرغ بومی از نژاد پلیموت راک شده است. خرید مرغ پلیموت راک از طریق سایت شرکت رویان طیور یکی از ساده ترین روش ها برای تهیه این نژاد از مرغ های بومی به شمار می رود. تیم پرورش رویان طیور مرغ های بسیار سالم و با کیفیتی را پرورش داده و در بازار عرضه می کند. قیمت مرغ پلیموت راک در صورت خرید از شرکت رویان طیور بسیار مناسب تر از سایر مراکز فروش مرغ محلی می باشد.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

4 پاسخ
  1. رضا
    رضا گفته:

    بهتره به این دوتا موضوع هم اشاره میکردین که اولاًقیمت این مرغها به نسبت مرغهای بومی داخلی گرونتردرمیادبعدش هم تخم مرغ قهوه ای بین مردم مشتری نداره

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.