توضیحاتی در مورد مرغ جهادی

,

مرغ جهادی به مرغ بومی اصلاح نژاد شده گفته می شود که در برخی از موارد ممکن است به آنها مرغ تخمگذار بومی اصیل نیز گفته شود. مرغ جهادی دارای ویژگی های بسیار زیادی بوده که این موضوع باعث شده تا در داخل کشور اغلب افرادی که می خواهند به پرورش مرغ بومی تخمگذار مشغول شوند، مرغ جهادی را انتخاب می کنند. مرغ بومی اصلاح نژاد شده یا جهادی در داخل کشور تولید شده و دارای کیفیت بسیار بالایی از نظر مقاومت بدنی و میزان تخمگذاری می باشد.

مرغ جهادی را معمولا در استان های شمالی کشور تولید و سپس به سراسر کشور عرضه می کنند. مرغ اصلاح نژاد شده جهادی معمولا وزن گیری بسیار مناسبی داشته و این موضوع باعث شده تا بتوان استفاده دو منظوره از این مرغ ها انجام داد. پرورش دهندگان مرغ بومی می توانند از نژاد جهادی هم برای تولید تخم مرغ و هم برای تولید گوشت محلی استفاده کنند. این امر باعث شده تا در سال های اخیر افراد بسیار زیادی برای خرید مرغ بومی اصلاح نژاد شده جهادی اقدام کنند.

مرغ جهادی
مرغ جهادی

میزان تخمگذاری مرغ جهادی چگونه است؟

یکی از مهمترین مسائلی که در مورد پرورش مرغ جهادی حائز اهمیت می باشد، میزان تخمگذاری آن ها می باشد. این موضوع به خاطر سود دهی پرورش مرغ بومی تخمگذار می باشد. زیرا هر چه تعداد تخم مرغ تولید شده بیشتر باشد، می توان از این کار سود بیشتری را کسب کرد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند به صورت حرفه ای وارد حوزه پرورش طیور و علی الخصوص مرغ جهادی بشوند، باید از تعداد تخم مرغ های تولید شده در سال توسط این مرغ ها اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار داشته باشند.

مرغ جهادی معمولا کمتر از مرغ رنگی یا وارداتی تخمگذاری می کند، اما در حالت کلی تعداد تخمگذاری آنها راضی کننده می باشد. مرغ های جهادی این توانایی را دارند که در سال چیزی حدود ۱۸۰ عدد تخم مرغ تولید نمایند. این امر باعث شده تا با عرضه مرغ جهادی در بازار، مشکل تخمگذاری مرغ های ایرانی برطرف بشود. مرغ های دورگ باید در طول روز به خوبی تغذیه شوند و شرایط آب و هوایی نیز برای آنها به خوبی فراهم شود. این موارد می توانند به صورت کاملا مستقیم بر روی تخمگذاری مرغ های جهادی تاثیر گذار باشد.

 پرورش مرغ های جهادی
پرورش مرغ های جهادی

قیمت مرغ جهادی

یکی دیگر از مواردی که برای پرورش دهندگان مرغ بومی تخمگذار می تواند مهم باشد، قیمت مرغ جهادی می باشد. معمولا مرغ های جهادی دارای قیمت ارزان تری نسبت به سایر نژادهای محلی تخمگذار می باشند. این امر باعث شده تا در هنگام خرید مرغ های جهادی، نیاز به صرف هزینه های بسیار بالا نباشد. هر چقدر در هزینه ها بتوان صرفه جویی کرد، به همان اندازه می توان به سود دهی افزود. بدین ترتیب در مواردی که مرغ های جهادی تهیه می شوند، پرورش دهندگان به سود بسیار مناسبی می رسند.

قیمت مرغ جهادی از همان روزهای اولیه تولید بسیار مناسب می باشد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند جوجه یکروزه، یک ماهه، دو ماهه، نیمچه سه ماهه و یا مرغ بالغ جهادی را تهیه کنند، در آینده به سود بسیار مناسبی به نسبت خرید سایر نژادهای مرغ بومی تخمگذار می رسند. مرغ های جهادی باعث شده اند در سال های اخیر سود پرورش مرغ بومی تخمگذار بسیار بیشتر شود. زیرا هزینه های خرید مرغ های جهادی و همچنین هزینه های پرورش و نگهداری از این مرغ ها بسیار پایین بوده و این موضوع باعث می شود تا خریداران در آینده بتوانند به سود بسیار بالایی برسند.

https://www.instagram.com/p/B2vaYcVF7-U/?utm_source=ig_web_copy_link

خرید مرغ جهادی

بسیاری از پرورش دهندگان مرغ بومی تخمگذار به دنبال خرید مرغ جهادی می باشند، اما نمی دانند که مرغ جهادی با کیفیت را از چه مراکزی می توانند خریداری کنند. این موضوع به خاطر عرضه مرغ دورگ در اغلب شهر های کشور با نام مرغ جهادی می باشد. شرکت رویان طیور یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان و پرورش دهندگان مرغ بومی اصلاح نژاد شده می باشد. بدین ترتیب برای خرید بهترین و با کیفیت ترین نمونه از مرغ های بومی اصلاح نژاد شده یا جهادی می توان به سایت شرکت رویان طیور مراجعه کرد. تیم پرورش رویان طیور توانایی پرورش جوجه های جهادی تا سن بلوغ و عرضه آنها به عنوان مرغ جهادی را دارد.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

4 پاسخ
  1. Adel sharifi
    Adel sharifi گفته:

    سلام و عرض ادب؛بنده میخواهم مرغ جهادی تخمگذار پرورش دهم ممکن است اطلاعاتی در مورد شروع این کار به من دهید که از چه راهی و چگونه اقدام کنم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.