دمای سالن تولید

به طور کلی در سیستم گرمادهی در قفس یا گرم کردن کل سالن، درجه حرارت را از ۳۱درجه سانتیگراد به میزان هر هفته ۲درجه سانتیگراد کاهش دهید تا به دمای ۲۱درجه سانتیگراد برسید. در جستجوی علائم گرمازدگی له‌له زدن و چرت‌زدن و یا سرماخوردگی روی هم ریختگی یا جمع شدن در سالن باشید و مطمئن شوید که دستگاه‌های تنظیم حرارت نیز به درستی کار می‌کنند. کنترل دما در پرورش قفس حساس‌تر است چون جوجه‌ها نمی‌توانند به سمتی که از نظر حرارتی مطلوب آن‌هاست حرکت کرده و آنجا را پیدا کنند.

اگر جوجه را در قفس پرورش می‌دهید رطوبت را در حد کافی نگه دارید. رطوبت نسبی را در حد۶۰، ۴۰% حفظ کرده و در صورت ضرورت پیاده‌روها یا کف آب‌پاشی کنید تا درصد رطوبت بالا برود.

۲۴ ساعت قبل از ورود جوجه‌ها سالن را به شرح زیر آماده کنید:

  1. در اطراف هر واحد مادر مصنوعی یک حصار قرار بدهید.
  2. دمای مادر مصنوعی را بین ۳۵-۳۲درجه سانتیگراد تنظیم کنید.
  3. آبخوری‌های کوزه‌ای را از آب پر کنید و دو آبخوری ۴لیتری به ازای هر۱۰۰ پرنده در نظر بگیرید.
  4. کوران را در سالن از بین ببرید.

در موقع استفاده از مادر مصنوعی گازی دمای زیر آن را هر هفته سه درجه کاهش داده تا به ۲۱درجه سانتیگراد برسید. رطوبت نسبی کافی را برای جوجه‌های پرورش یافته بر روی بستر فراهم کنید. در صورتی که رطوبت نسبی بین ۶۰-۴۰% باشد به نظر می‌رسد که جوجه‌ها راحت‌تر بوده و عملکرد بهتری دارند. مشاهده جوجه‌ها به شما خواهد گفت که آیا درجه حرارت صحیح یا نامناسب است. اگر جوجه‌ها خیلی سردشان باشد نزدیک به منبع حرارتی روی یکدیگر قرار می‌گیرند و در صورتی که گرمشان باشد دور از منبع گرما پخش می‌شوند. چنانچه کوران وجود داشته باشد به شکل گروهی روی هم جمع می‌شوند تا از نقطه‌ای که هوای سرد وارد منطقه گرم می‌شود دور باشند.

جوجه‌های راحت به طور یکنواخت و بدون جمع شدگی در یک نقطه در سرتاسر سالن پرورش پخش خواهند بود.

گرد آورندگان: تیم پرورش رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.