فروشگاه اینترنتی انواع تخم نطفه دار

,

آیا به دنبال خرید تخم نطفه دار هستید؟ آیا می‌دانید نطفه سنجی چیست و چگونه انجام می‌شود؟ آیا می‌دانید بهترین فروشگاه اینترنتی برای عرضه انواع تخم نطفه دار را می‌شناسید؟

یکی از دغدغه‌های افرادی که دستگاه جوجه کشی تهیه می‌کنند، دسترسی به تخم نطفه دار می‌باشد. تخم مرغ نطفه دار از حساسیت بسیار زیادی برخوردار بوده، زیرا اگر کیفیت تخم دارای نطفه مناسب نباشد، احتمال تبدیل شدن آن به جوجه بسیار کم می‌باشد. از این رو نیاز است تا از مراکز معتبر این محصول تهیه شود. تخم نطفه دار معمولا باید از مرغ و خروس‌های سالم تهیه شده باشد، تا بدین ترتیب جوجه‌های متولد شده نیز سالم و سرحال باشند.

تخم دارای نطفه را بهتر است قبل از قرار دادن درون دستگاه جوجه کشی به خوبی تمیز نموده، تا انواع آلودگی‌های موجود بر روی پوسته تخم مرغ از بین برود. زیرا آلودگی‌ها درصد تبدیل شدن تخم مرغ به جوجه را بسیار کمتر می‌کنند. بدین ترتیب نیاز است ابتدا تخم مرغ‌ها با استفاده از مواد مخصوص شست و شو داده شوند. این کار می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی در روند تولید جوجه داشته باشد.

تشخیص تخم نطفه دار از تخم بی نطفه

به انجام عمل تشخیص تخم‌های نطفه دار از تخم‌های بی نطفه، نطفه سنجی می‌گویند. معمولا افراد حرفه ای و با تجربه به راحتی می‌توانند عملیات نطفه سنجی را انجام بدهند. برای نطفه سنجی نیاز به یک منبع نور در محیط تاریک بوده، تا بتوان با تابش نور بر روی تخم مورد نظر، وجود و یا عدم نطفه را تشخیص داد.

معمولا تخم‌های دارای نطفه را به راحتی می‌توان تشخیص داد. رگ‌های تنیده و رگ‌های خونی که در تخم موجود بوده، می‌تواند دلیل بر نطفه دار بودن آن بوده در غیر اینصورت می‌توان گفت که تخم بدون نطفه می‌باشد. با این عملیات ساده می‌توان راندمان تبدیل شدن تخم به جوجه را به شدت افزایش داد. البته در مواردی که حجم تخم‌ها زیاد بوده، نمی توان همه آنها را مورد بررسی قرار داده، در این صورت به طور تصادفی ۱۰ درصد از آنها را مورد بررسی قرار می‌دهند. این موضوع می‌تواند باعث کمتر شدن افت و ضرر و زیان شده، زیرا هر تخم بدون نطفه با فاسد شدن می‌تواند چندین تخم دارای نطفه را نیز فاسد کند.

نحوه تبدیل تخم نطفه دار به جوجه

معمولا تخم دارای نطفه را باید با حرارت دادن تبدیل به جوجه کرد. اما میزان حرارت و چگونگی آن مسئله بسیار مهمی می‌باشد. برای انجام اینکار از دستگاه‌های جوجه کشی استفاده می‌شود. تخم نطفه دار را درون دستگاه‌های جوجه کشی قرار می‌دهند، سپس درجه حرارت و همچنین درصد رطوبت داخل دستگاه را بر اساس دستورالعمل‌های شرکت سازنده دستگاه جوجه کشی تنظیم می‌کنند.

دستگاه‌های جوجه کشی معمولا در بازه‌های زمانی مشخصی تخم‌های نطفه دار را جابجا می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا حرارت به تمام نقاط تخم نطفه دار به صورت یکنواخت وارد شود. این کار می‌تواند شبیه سازی زمانی باشد که یک تخم دارای نطفه را زیر مرغ کرچ قرار می‌دهند، که تنظیم درجه حرارت و میزان رطوبت و همچنین جابجایی تخم‌ها همگی بر عهده مرغ کرچ می‌باشد. این دستگاه‌ها نیز با الهام از میزان حرارت و سایر شرایطی که یک مرغ برای تخم‌ها ایجاد کرده ساخته شده اند، در غیر اینصورت امکان تبدیل تخم به جوجه وجود ندارد.

خرید اینترنتی تخم نطفه دار

شرکت رویان طیور یکی از بهترین فروشندگان تخم نطفه دار با راندمان تولید بالا بوده، زیرا تیم پرورش رویان طیور یکی از تخصصی ترین تیم‌های پرورش مرغ در سراسر کشور می‌باشد. فروشگاه‌های اینترنتی معمولا تخم نطفه دار را با قیمت مناسب و به صورت عمده در سرتاسر کشور پخش می‌کنند. از این رو در مواردی که نیاز به تعداد زیادی تخم نطفه دار بوده، می‌توان با مراجعه به سایت شرکت رویان طیور سفارش خود را ثبت نموده و در اسرع وقت آنها را تحویل گرفت. بدین ترتیب دغدغه افراد مختلف برای خرید تخم نطفه دار از مراکز معتبر نیز برطرف می‌شود، زیرا تیم رویان طیور در اقصی نقاط کشور شناخته شده می‌باشد.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.