,

عرضه عمده دان پلت مرغ تخمگذار

عرضه عمده دان پلت مرغ تخمگذار

آیا می‌دانید دان پلت شده دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد؟ آیا می‌دانید چرا از دان پلت برای تغذیه مرغ تخمگذار استفاده می‌شود؟ آیا می‌دانید عرضه عمده دان پلت مرغ تخمگذار را چه مراکزی می‌توانند در سراسر کشور انجام بدهند؟

از سال‌ها پیش موضوع تغذیه مرغ تخمگذار یکی از داغ ترین بحث‌ها در بین تولیدکنندگان دان مرغ و همچنین پرورش دهندگان آنها بوده، زیرا هر چه کیفیت تغذیه مرغ تخمگذار بیشتر باشد، میزان تخمگذاری آن نیز افزایش می‌یابد. این موضوع باعث می‌شود تا بتوان به این موضوع پی برده که دان مرغ تخمگذار باید توسط کارشناسان مربوطه تولید شده، تا بتوان انتظار داشت که میزان رشد و تخمگذاری مرغ را به حد مناسب برساند.

دان پلت را می‌توان از مناسب ترین دانه‌ها برای پرورش مرغ تخمگذار دانست. شرکت‌های تولید کننده دان پلت مرغ تخمگذار معمولا ترکیبات خاصی را برای تولید این دانه‌ها به کار می‌گیرند. این موضوع سبب می‌شود تا مواد مغذی که مرغ‌ها نیاز دارند تا هم قدرت بدنی بیشتر و هم میزان تخمگذاری مناسب تری داشته باشند، را از طریق این دانه‌ها بدست آورند.

نحوه تولید دان پلت مرغ تخمگذار

معمولا دستگاه‌هایی در بازار موجود بوده، که می‌توان با استفاده از آنها، مواد اولیه ای که برای تولید دان پلت مرغ تخمگذار آماده شده را به صورت حبه‌هایی با سایز و اندازه مناسب تولید کرد. این موضوع کمک می‌کند تا بتوان دانه‌هایی با اندازه دلخواه تولید نموده، که این موضوع بسیار حائز اهمیت می‌باشد. زیرا با استفاده از دستگاه‌های پلت دان می‌توان سایز‌های بسیار ریز برای جوجه‌های یکروزه، سایز‌های متوسط برای نیمچه مرغ و سایز‌های درشت برای مرغ بالغ و تخمگذار را تولید نمود.

البته با توجه به سن مرغ، ترکیباتی که برای تولید انواع دانه به کار می‌رود نیز متفاوت می‌باشد. مثلا دان پلت شده ای که برای مرغ تخمگذار مناسب بوده، بهتر است که حاوی کلسیم بیشتری باشد، این موضوع کمک می‌کند که میزان تولید تخم مرغ بیشتر شود. در اغلب موارد برای این منظور از پوست صدف استفاده می‌شود. با ریختن مواد پودرشده به درون محفظه دستگاه پلت، دستگاه با فشار و حرارت تولید شده توسط بخار، مواد را از روزنه‌هایی عبور می‌دهد. اندازه روزنه‌ها می‌تواند سایز دانه‌ها را تعیین کند.

مزایای دان پلت مرغ تخمگذار

دان پلت مرغ تخمگذار را معمولا شرکت‌های تولید کننده در سایز بسیار مناسبی تولید می‌کنند، که مرغ بتواند هم به راحتی آنها را استفاده کرده و هم سریع تر سیر بشود. فشرده بودن دان پلت شده باعث می‌شود که بسیار مقوی تر و مغذی تر از دانه‌های سنتی باشد. این موضوع باعث منی شود که رشد مرغ‌ها و همچنین تخمگذاری آنها بسیار بهتر از زمانی باشد که از دانه‌های سنتی برای پرورش آنها استفاده می‌شود.

دان پلت مرغ تخمگذار معمولا حاوی مواد معدنی مخصوص بوده، که در هیچ کدام از دانه‌های سنتی مشاهده نمی شود. این موضوع باعث شده که تفاوت تخم گذاری مرغ‌ها با مصرف دانه‌های پلت شده بسیار مشهود باشد. از این رو معمولا تعداد مرغ تخمگذار هر چند تا که باشد، استفاده از دان پلت شده می‌تواند بسیار مفید و مقرون به صرفه تر باشد. زیرا با مصرف این دانه‌ها تخمگذاری به بیشترین حد ممکن رسیده، این موضوع نیز تاثیر بسیار مستقیمی در سود دهی این مرغ‌ها دارد. از دیگر مزایای دان پلت شده می‌توان به خوش خوراکی آن اشاره نموده، با مشاهده مرغ‌ها در هنگام خوردن دانه پلت شده به راحتی می‌توان متوجه شده که با ذائقه آنها سازگاری بیشتری دارند، زیرا از خوردن این دانه‌ها لذت بیشتری می‌برند.

blank

توزیع عمده دان پلت شده مرغ تخمگذار

یکی از مشکلات پرورش دهندگان مرغ تخمگذار، نبود دان پلت شده باکیفیت در شهر یا روستای آنها می‌باشد. زیرا برخی از دان‌های پلت شده موجود در بازار ترکیبات مناسبی ندارند. بدین منظور شرکت رویان طیور با در نظر گرفتن رفاه حال مشتریان خود، دان پلت شده مرغ تخمگذار را با بهترین کیفیت برای آنها تامین می‌کند. بدین ترتیب با استفاده از این دانه‌ها می‌توانند نتیجه بسیار عالی بدست آورده و میزان تخم مرغ تولیدی آنها بسیار بیشتر می‌شود. شرکت رویان طیور با عرضه اینترنتی دان پلت مرغ تخمگذار، کار تهیه دان را در سراسر کشور بسیار ساده و راحت کرده است.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

4 پاسخ
  1. ......
    ...... گفته:

    سلام.جوجه های بومی ک قراره تخم گذار بشوند باید تغذیشون چی باشه؟بعد از بلوغ چطور؟و اینکه میزان نرینگی بین آنها چه نسبتی داره؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.