دلایل انتخاب مرغ بومی تخمگذار

,
مرغ بومی تخمگذار

مرغ بومی تخمگذار‌‌ می‌تواند یکی از بهترین ایده‌‌ها برای کار آفرینی به شمار برود. بدین ترتیب شرکت های بسیار زیادی با فروش انواع مرغ بومی تخمگذار کمک نموده اند تا صنعت تولید تخم مرغ بومی در داخل کشور رونق بیشتری پیدا کند. فروش مرغ محلی تخمگذار به صورت آنلاین نیز در اقصی نقاط کشور انجام‌‌ می‌شود.

مرغ بومی تخمگذار یکی از نمونه های مناسب برای پرورش‌‌ می‌باشد، زیرا معمولا پرورش این نوع از مرغ‌‌ها دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر مرغ‌‌ها‌‌ می‌باشد. معمولا یکی از دلایلی که مرغ تخمگذار بومی برای پرورش انتخاب‌‌ می‌شود، عدم نیاز به سرمایه بسیار زیاد برای شروع کار‌‌ می‌باشد. زیرا مرغ تخمگذار بومی را در هر مکانی‌‌ می‌توان به راحتی و بدون نیاز به هیچ گونه تجهیزات صنعتی گران قیمت پرورش داد. این موضوع باعث شده تا پرورش این نوع از مرغ‌‌ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. زیرا معمولا مرغ صنعتی را نمی توان در هر شرایط آب و هوایی پرورش داد.

زیرا مرغ تخمگذار بومی را در هر مکانی‌‌ می‌توان به راحتی و بدون نیاز به هیچ گونه تجهیزات صنعتی گران قیمت پرورش داد. این موضوع باعث شده تا پرورش این نوع از مرغ‌‌ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. زیرا معمولا مرغ صنعتی را نمی توان در هر شرایط آب و هوایی پرورش داد.

مرغ محلی تخمگذار معمولا نیاز به دستگاه های گران قیمت تهویه هوا و یا وسایل سرمایشی و گرمایشی گران قیمت نداشته، زیرا بدن بسیار مقاومی دارد. البته اگر میزان درجه حرارت مورد نیاز و تهویه مناسب انجام شود، در راندمان تولید تخم مرغ بی تاثیر نبوده، اما معمولا مرغ محلی را در فضای باز و به صورت آزادانه نیز‌‌ می‌توان پرورش داد. این موضوع باعث شده تا بسیاری از روستاییان به خاطر داشتن فضای زیاد، بتوانند به پرورش مرغ تخمگذار بومی بپردازند. این موضوع باعث کاهش بیکاری و فقر در مناطق مختلف روستایی کشور شده است. زیرا با هزینه کم‌‌ می‌توان به سود چشمگیری دست یافت.

دوره تخمگذاری مرغ بومی

مرغ بومی تخمگذار را‌‌ می‌توان در مناطق مختلف به میزان متفاوت جهت تخمگذاری نگهداری نمود. اما معمولا بهترین راندمان تخمگذاری در ۸ ماه الی یکسال اول دوره تخمگذاری‌‌ می‌باشد. پس از آن میزان تخمگذاری کم شده و از نظر اقتصادی توجیه ندارد. البته ممکن است در برخی از مناطق روستایی به خاطر اینکه مرغ‌‌ها به صورت سنتی نگهداری‌‌ می‌شوند، تا سه سال نیز جهت تخمگذاری پرورش یابند. اما در روش های پرورش مدرن این موضوع اتفاق نمی افتد.

معمولا برخی از شرکت های پرورش جوجه و نیمچه این امکان را برای پرورش دهندگان به وجود آورده اند که بتوانند مرغ بومی را پس از پایان دوره تخمگذاری مفید، با قیمت مناسبی تحویل گرفته و دوباره مرغ جوان تحویل گرفت. این موضوع‌‌ می‌تواند دغدغه های پرورش دهندگان برای فروش مرغ پایان دوره و خرید مرغ پا به تخم برطرف نماید. یکی از پیشگامان این حوزه تیم پرورش رویان طیور‌‌ می‌باشد. بدین ترتیب از هر نقطه از کشور‌‌ می‌توان به راحتی در زمان مقرر طبق قرارداد تعداد مورد نیاز مرغ پا به تخم با مرغ های پایان دوره تعویض شوند.

تغذیه مرغ بومی تخمگذار

مرغ بومی تخمگذار را‌‌ می‌توان با دانه های مختلف پرورش داده، اما بهتر است که از دانه های تولید شده توسط شرکت های معتبر استفاده شود، زیرا فرمول های شرکت های مختلف با هم متفاوت است. معمولا شرکت های معتبر برای اعتبار برند خود نیز کیفیت مواد اولیه دانه‌‌ها را حفظ‌‌ می‌کنند. دانه‌‌ها با سایز بندی مختلف به بازار عرضه‌‌ می‌شوند. بهتر است برای مرغ بومی تخمگذار با توجه به سن آنها، از دانه مناسب استفاده کرد.

دانه های پلت شده معمولا دارای مقادیر مناسبی کلسیم‌‌ می‌باشند. این موضوع باعث شده تا تغذیه این مرغ‌‌ها بهتر بوده و میزان تخمگذاری آنها بیشتر شود. زیرا جیره فاقد کلسیم باعث‌‌ می‌شود که به طور چشمگیری میزان تخمگذاری مرغ بومی کاهش یابد.

فروش مرغ بومی تخمگذار با بهترین شرایط

معمولا پرورش دهندگان مرغ بومی تخمگذار در سراسر کشور برای خرید مرغ بومی تخمگذار جوان به دنبال شرکت هایی بوده که با بهترین شرایط مرغ بومی تخمگذار را به فروش‌‌ می‌رسانند. این موضوع باعث‌‌ می‌شود که بتوانند راحت تر از اقصی نقاط کشور نسبت به تهیه مرغ محلی تخمگذار اقدام نمایند. تیم پرورش رویان طیور با تجربه بسیار زیاد و فراهم کردن خرید و فروش اینترنتی مرغ بومی تخمگذار، توانسته کمک کند تا به راحت ترین شکل ممکن بتوان از نقاط مختلف کشور اقدام به تهیه مرغ تخمگذار بومی نمود. فروش اینترنتی و امکان تعویض مرغ پایان دوره با مرغ جوان و پا به تخم از جمله شرایطی است که رویان طیور برای مشتریان خود فراهم نموده است. بدین ترتیب در هر نقطه از کشور‌‌ می‌توان به راحتی و با مراجعه به سایت رویان طیور، تمام مراحل مربوط به خرید و فروش را به راحتی انجام داد.

گردآوردگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.