خرید جوجه یکروزه بومی

,

خرید جوجه یکروزه بومی یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد می باشد، زیرا به راحتی می توان با پرورش جوجه یکروزه بومی در مناطق مختلف کشور، به سود بسیار مناسبی رسید. خرید جوجه یکروزه بومی کمک می کند تا بتوان بدون دغدغه خاصی جوجه ها را پرورش داده و آنها را به سن مناسب رسانده و سپس نسبت به فروش آنها اقدام کرد. بدین ترتیب می توان به صورت یک چرخه منظم به پرورش جوجه یکروزه بومی پرداخت.

خرید جوجه یکروزه بومی باعث شده تا مشاغل روستایی ارزش و اعتبار بیشتری پیدا کنند، زیرا با پرورش جوجه یکروزه بومی در روستاها این امکان فراهم شده تا افرادی که دارای تخصص و پشتکار لازم بوده، بتوانند درآمد های بسیار مناسبی کسب کرده و برای امرار معاش خود با مشکل مواجه نشوند. خرید جوجه یکروزه بومی کمک می کند تا بتوان ریسک پذیری را بسیار کمتر کرد، زیرا قیمت جوجه یکروزه بومی بسیار مناسب و ارزان تر از قیمت مرغ بومی است. بدین ترتیب اغلب افراد این توانایی را دارند که به پرورش جوجه یکروزه بومی بپردازند.

خرید جوجه یکروزه بومیدر هنگام خرید جوجه یکروزه بومی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

محل خرید جوجه ها

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید جوجه یکروزه بومی باید به آن توجه شود، این است که آنها را از مراکز تکثیری تائید شده از سوی معاونت بهبود تولیدات دامی زیر نظر جهاد کشاورزی تهیه کنیم. زیرا مراکز غیر مجاز اصول مور نیاز برای جوجه کشی را رعایت نکرده و احتمال تولید جوجه های ناسالم را بسیار بیشتر می کنند.

دریافت گواهی بهداشت

هنگامی که نسبت به خرید جوجه یکروزه بومی اقدام می کنیم، باید از مراکز مربوطه گواهی بهداشت را دریافت کرده، زیرا عدم وجود گواهی بهداشت به منزله غیر قانونی بودن فعالیت مراکز و همچنین عدم رعایت نکات بهداشتی می باشد.

مسافت محل خرید جوجه یکروزه بومی تا محل پرورش آنها

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید جوجه یکروزه باید به آن توجه بسیار ویژه ای بشود، فاصله محل خرید جوجه یکروزه بومی تا محل پرورش آنها می باشد. معمولا یا باید از نزدیک ترین محل برای خرید جوجه یکروزه بومی استفاده شود و یا اینکه اقدامات لازم در هنگام حمل و نقل جوجه یکروزه بومی انجام شود. بدین ترتیب می توان تا حدود زیادی میزان تلفات جوجه یکروزه بومی را کاهش داد.

تهیه فضای کافی برای پرورش جوجه یکروزه بومی

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید جوجه یکروزه بومی باید به آن توجه ویژه شود، تامین فضای کافی برای پرورش جوجه یکروزه می باشد. هر کدام از جوجه های یکروزه بومی نیاز به فضایی با مساحت ۲۵ سانتیمتر مربع دارد. بدین ترتیب باید ابتدا فضایی که در دسترس بوده را محاسبه کرده و به تعداد کافی جوجه یکروزه بومی خریداری کرد.

محل نگهداری جوجه یکروزه بومی چگونه باید باشد؟

قبل از اینکه اقدام به خرید جوجه یکروزه بکنیم، می بایست محل مناسب برای نگهداری از جوجه های یکروزه را فراهم کرد. یکی از نکاتی که در مورد محل نگهداری جوجه یکروزه محلی حائز اهمیت می باشد، رطوبت می باشد. بهتر است از نفوذ رطوبت و آب باران به محل نگهداری از جوجه یکروزه محلی جلوگیری شود. زیرا رطوبت باعث می شود تا جوجه ها دچار بیماری شده و از بین بروند. بدین ترتیب نفوذ رطوبت به داخل محل نگهداری از جوجه یکروزه محلی باعث می شو تا میزان تلفات بسیار بیشتر شود. این موضوع باعث می شود تا پرورش جوجه یکروزه بومی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد و سرمایه اولیه افراد نیز به خطر بیفتد. بدین ترتیب محل نگهداری از جوجه یکروزه بومی باید همیشه خشک باشد.

محل نگهداری از جوجه یکروزه محلی باید امنیت بسیار مناسبی داشته باشد. زیرا خطرات بسیار زیادی مانند حیوانات وحشی برای جوجه یکروزه وجود دارد. بدین ترتیب حتی الامکان محل نگهداری از جوجه یکروزه محلی باید دارای دیوار و سقف بوده تا راحت تر بتوان جوجه یکروزه محلی را پرورش داد.

قبل از خرید جوجه یکروزه بومی باید نسبت به تمیز کردن کلیه تجهیزات موجود در محل نگهداری جوجه یکروزه کرد. بهتر است ۲ روز قبل از خرید جوجه یکروزه بومی اقدام به ضد عفونی وسایل موجود در محل پرورش جوجه یکروزه محلی کرد. بدین ترتیب احتمال بروز بیماری و مشاهده تلفات بالا بسیار کمتر می شود.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.