خرید انواع جوجه یکروزه

,
جوجه ریزی

آیا می خواهید برای خرید انواع جوجه یکروزه اقدام کنید؟ آیا می دانید برای پرورش جوجه یکروزه باید به چه نکاتی توجه نمود؟

در بسیاری از موارد به خاطر محدود بودن تعداد جوجه ای که افراد پرورش می دهند، از نظر اقتصادی تهیه دستگاه جوجه کشی مقرون به صرفه نمی باشد، زیرا هزینه اولیه آن نسبتا بالا بوده و کار با آن نیز بسیار فنی و تخصصی می باشد. بدین ترتیب ممکن است که هر فردی نتواند بهره اقتصادی مناسبی از جوجه کشی ببرد. به همین خاطر بهتر است که نسبت به خرید جوجه یکروزه اقدام نمایند. جوجه یکروزه با نژادهای مختلف در مراکز معتبری در سراسر کشور تولید می شود، که توانایی عرضه آنها به سراسر کشور را نیز دارند.

جوجه یکروزه را می توان با دانه های مخصوص موجود در بازار به راحتی پرورش داده، زیرا در صورتی که جوجه سالم باشد، رشد آن بسیار زیاد می باشد. جوجه محلی یکروزه را معمولا می توان به صورت تفکیک شده و به صورت فقط مرغ و یا فقط خروس تهیه نموده، که البته در این موارد نیز ممکن است ۱۰ درصد خطا وجود داشته باشد. زیرا تشخیص آنها از هم، در روزهای اول بسیار کار مشکلی می باشد.

پرورش جوجه یکروزه

جوجه های یکروزه معمولا از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند، زیرا با قیمت های بسیار مناسبی می توان آنها را تهیه نمود. البته شرط اقتصادی بودن، مراقبت کافی از آنها می باشد، زیرا جوجه هایی که به خوبی از آنها مراقبت نشود، ممکن است با بیماری های مختلفی مواجه شوند. به همین خاطر افرادی که به پرورش جوجه های یکروزه مشغول می شوند، باید یک سری اطلاعات در مورد نگهداری از جوجه ها داشته باشند.

پرورش جوجه یکروزه باید در فضای مناسبی انجام شود. انتخاب فضا بهتر است بر اساس تعداد جوجه ها انتخاب شود و بزرگتر و یا کوچکتر از حد مجاز نباشد، زیرا سرد و یا گرم کردن فضاهای بزرگ نیاز به صرف انرژی بیشتر و در نتیجه هزینه های بالاتری دارد. از طرفی انتخاب فضای کوچک نیز باعث می شود که جوجه فضای کافی برای رشد نداشته باشند. بدین ترتیب هر دو حالت اشتباه بوده و باید تعداد جوجه ها بر اساس فضایی که در اختیار بوده، انتخاب شود. بدین ترتیب می توان راندمان و سود دهی کار را تا حد قابل قبولی افزایش داد. جوجه یکروزه را بهتر است در محیط های تمیز و شستشو داده پرورش داد.

شرایط نگهداری جوجه یکروزه

انواع جوجه یکروزه نیاز به شرایط خاصی برای پرورش دارند، تا بتوانند به خوبی رشد کنند. یکی از شرایطی که باید به خوبی کنترل شود، دمای محیطی است که جوجه ها در آن قرار دارند. در هفته اول نگهداری از جوجه ها بهتر است که دمای محیط ۳۵ درجه سانتیگراد باشد. این دما را می توان در هفته های بعدی کاهش داد. باید توجه شود که کاهش دما در هفته های بعدی نباید زیاد باشد، زیرا تغییرات شدید دمایی می تواند باعث از بین رفتن جوجه ها شود. بهتر است این تغییر دما هفته ای ۳ درجه سانتیگراد باشد. بدین ترتیب می توان از سلامت جوجه یکروزه تا زمانی که به رشد نسبی برسد، اطمینان داشت.

حرارتی که مورد نیاز جوجه ها می باشد بهتر است توسط لامپ حرارتی ۲۵۰ ولت تامین شود. ارتفاع لامپ نیز باید مناسب انتخاب شود تا میزان نور و حرارتی که به جوجه ها می رسد، آزار دهنده نباشد. بهتر است کف سالن نگهداری از انواع جوجه یکروزه از تراشه های چوب باشد، زیرا روزنامه و امثال آن می تواند باعث آسیب دیدن جوجه ها شود. چون روزنامه بسیار لیز بوده و امکان راه رفتن مناسب برای جوجه ها فراهم نمی باشد.

فروش عمده جوجه یکروزه

شاید بسیاری از افراد خریدار انواع جوجه یکروزه باشند، اما با مراکز فروش آنها آشنایی مناسبی نداشته باشند. بهترین روش برای خرید عمده جوجه یکروزه، مراجعه به مراکز فروش اینترنتی می باشد. بدین ترتیب می توان بدون نیاز به مراجعه حضوری تعداد مورد نیاز خود را سفارش داده و در محلی که مد نظر بوده آنها را تحویل گرفت. این روش می تواند در کاهش هزینه ها نیز تاثیر بسیار زیادی بگذارد. زیرا نیازی به مراجعه حضوری به مراکز مختلف جهت پیدا کردن انواع جوجه یکروزه نمی باشد. فروش عمده جوجه یکروزه از طریق اینترنت با مناسب ترین قیمت ها انجام می گردد.

گردآوردگان: واحد تحقیق و توسعه تیم پرورش رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

6 پاسخ
 1. امراله مهماندوست
  امراله مهماندوست گفته:

  به جای نابود کردن جوجه های یکروزه جوجه های یکروزه را دولت رایگان در روستاها توزیع کنید بعد از مدتی …

  پاسخ
 2. امراله مهماندوست
  امراله مهماندوست گفته:

  ۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از۹۵% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج شهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  ۲- آرزوی اینجانب از تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۲۲ تا تاریخ ۱۳۷۶/۰۷/۳۰ که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۱ تا تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۲ که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۳ تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.

  پاسخ
 3. امراله مهماندوست
  امراله مهماندوست گفته:

  دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

  پاسخ
 4. امراله مهماندوست
  امراله مهماندوست گفته:

  چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش+ اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که هر دو در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته اند مستقر شده باشند؟
  چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + اوز + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) می باشند اشتباه بزرگ غیر قابل جبرانی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج مرکز شهرستان خنج تا شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند +خنج) را که محاسبه کنید از حدود ۳۹ کیلومتر تا ۴۹ کیلومتر می شود اما شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتری شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بایستی شهرخنج مرکز شهرستان خنج به عنوان محل استقرار ادارات کل برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت.

  پاسخ
 5. امراله مهماندوست
  امراله مهماندوست گفته:

  اینجانب از علاقه مندان احداث کانال سراسری برای کشتی رانی از دریای عمان یا خلیج فارس در جنوب کشور ایران تا دریاچه بزرگ خزر در شمال کشور ایران هستم. این پروژه خیلی بزرگی برای کشوربزرگ ایران است که بعد از حدود چهل سال مسئولین جمهوری اسلامی ایران به بزرگی این پروژه رشد نکرده اند و تا زمانی که مسئولین کشور ایران به جای شروع این کار بزرگ به فکرغارت کشور ایران باشند این طرح انجام نخواهد پذیرفت.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.