مرغ بلک استار

مرغ بلک استار یکی از پر طرفدار ترین نمونه از مرغ های محلی به شمار می رود. نژاد بلک استار را می توان در زمره آرام ترین نمونه از نژادهای بومی قرار داد. البته در برخی موارد پس از اینکه تخمگذاری انجام شود، صداهایی از خود بروز می دهند که کاملا طبیعی می باشد. رنگ این نوع از مرغ ها مشکی بوده و دور گردن آنها پرهای زرد رنگی وجود داشته که باعث زیبایی منحصر به فردی در نژاد بلک استار شده است.

مرغ بلک استار را می توان هم به عنوان حیوان خانگی در منازل روستایی پرورش داد و هم در سالن های تولید تخم مرغ محلی، زیرا این نژاد در ۲۰ هفتگی به سن بلوغ می رسد. داشتن روحیه آرام و لطیف و همچنین رسیدن به سن بلوغ پس از گذشت تنها ۲۰ هفته، باعث شده تا مرغ نژاد بلک استار بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه باشد. بدین ترتیب هم برای افرادی که در روستا به صورت سنتی به پرورش مرغ محلی پرداخته و هم برای افرادی که به صورت نیمه صنعتی و یا صنعتی به تولید تخم مرغ بومی مشغول می باشند، بسیار مناسب و کاربردی است.

 مرغ بلک استار
مرغ بلک استار

شرایط آب و هوایی مناسب برای مرغ بلک استار

یکی از مواردی که برای پرورش دهندگان مرغ بومی اهمیت بسیار بالایی دارد، تحمل آب و هوای مختلف از سوی مرغ ها می باشد. قطعا فراهم کردن دمای ایده آل برای مرغ ها می تواند مفید و رویایی باشد، اما بهتر است مرغ هایی برای پرورش انتخاب شوند که تحمل سرما و گرما را داشته باشند. این موضوع بدین خاطر است که ممکن است در برخی مناطق روزهای سردی در سال تجربه شود و در بعضی دیگر از مناطق، روزهای بسیار گرمی تجربه شود. چنانچه نژادهایی انتخاب شوند که چنین تحملی را نداشته باشند، ممکن است تعداد تلفات بالایی در فصول سرد و یا گرم سال داشته باشند.

مرغ بلک استار یکی از مقاوم ترین نژادهای مرغ محلی تخمگذار به سرما و گرمای شدید می باشد. این موضوع باعث شده تا استقبال از نژاد بلک استار در سال های اخیر بسیار بیشتر شود. زیرا معمولا اغلب افراد به دنبال نژادهایی از مرغ بومی تخمگذار می باشند که دارای قدرت تحمل بالایی از نظر شرایط آب و هوایی می باشند. این موضوع در محبوب شدن مرغ بلک استار در کشور های مختلف تاثیر بسزایی داشته است.

خرید مرغ بلک استار
خرید مرغ بلک استار

میزان تخمگذاری مرغ بلک استار چگونه است؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که هر فردی قبل از خرید مرغ بلک استار و یا هر نژاد تخمگذار دیگری ممکن است بپرسد، میزان تخمگذاری آن می باشد. تعداد تخم های تولید شده توسط یک مرغ نشان دهنده این موضوع می باشد که این نژاد می تواند در آینده سود دهی مناسبی داشته باشد و یا اینکه پرورش آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد. مرغ بلک استار با اینکه وزن بسیار بالایی ندارد، اما یکی از بهترین نژادهای تخمگذار بومی به شمار می رود.

مرغ بلک استار این توانایی را دارد که در هر هفته ۵ تخم و یا حتی بیشتر هم تولید کند. بدین ترتیب در طول سال تعداد تخم های تولید شده توسط این مرغ ممکن است به بیش از ۳۰۰ عدد نیز برسدالبته این تعداد تخم مربوط به مرغ بلک استار اصل میباشد که متاسفانه در ایران فعلا موجود نمی باشد. رنگ تخم مرغ بلک استار قهوه ای بوده و اندازه آن بر خلاف خود مرغ، بسیار درشت می باشد. بدین ترتیب معمولا پرورش دهندگان مرغ بومی تخمگذار علاقه بسیار زیادی به مرغ بلک استار دارند. زیرا این نژادها تخم های بسیار درشت تولید کرده و این موضوع باعث می شود تا مشتریان از آنها رضایت بسیار بیشتری داشته باشند.

خرید مرغ بلک استار

برای خرید مرغ بلک استار روش های بسیار زیاد و همچنین مراکز بسیار گسترده ای وجود دارد. این در حالی است که نمی توان به همه آنها اعتماد کرد، بدین ترتیب باید به دنبال بهترین گزینه برای خرید مرغ بلک استار باشیم.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.