تخم نطفه دار مرغ بومی

,
تخم نطفه دار

تخم نطفه دار مرغ بومی محصولی است که برای زنده ماندن صنعت پرورش مرغ بسیار مفید و ضروری می‌باشد. تخم نطفه‌دار مرغ محلی را می‌توان با استفاده از مرغ کرچ و یا دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه یکروزه کرد. برای این منظور می‌بایست ۲۱ روز صبر کرد تا تخم مرغ‌ها تبدیل به جوجه شوند.

تخم نطفه دار مرغ بومی یکی از بهترین تولیدات پرورش دهندگان مرغ محلی می‌باشد، زیرا تخم نطفه دار دارای کاربرد بسیار زیادی بوده و در صورتی که تولید تخم نطفه دار کاهش یابد، صنعت پرورش مرغ بومی نیز با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شود.تخم نطفه دار این قابلیت را دارد که پس از گذشت بازه زمانی مشخص درون دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه یکروزه شود. بدین ترتیب یکی از اصلی ترین نیاز‌های تولید کنندگان جوجه یکروزه به شمار می‌رود.

تخم نطفه دار مرغ بومی تفاوت خاصی با تخم مرغ خوراکی ندارد، تنها مرغ‌های تخمگذار به ازای هر ۱۰ مرغ یک خروس را در بین خود مشاهده می‌کنند. نطفه دار بودن یا نبودن تخم مرغ‌ها بستگی به وجود خروس به اندازه کافی در بین مرغ‌ها دارد. باید دقت شود تا از خروس‌های سالم و سر حال برای این منظور استفاده شود در غیر این صورت ضریب تبدیل تخم نطفه دار مرغ بومی به جوجه کمتر می‌شود. این موضوع ممکن است باعث کمتر شدن سود دهی واحد‌های تولید جوجه یکروزه بشود.

دلایل اهمیت تولید تخم نطفه دار مرغ بومی

امروزه صنعت پرورش مرغ تخمگذار تبدیل به یکی از صنایع کم هزینه و پر سود شده است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد که به دنبال یک شغل مناسب و پر سود بوده و یا می‌خواهند می‌خواهند شغل دوم ایده آلی داشته باشند، به سراغ پرورش مرغ تخمگذار بومی بروند. این افراد می‌توانند به ازای هر مرغ تخمگذار از نژادهای پر تولید در سال بیش از ۳۰۰ عدد تخم مرغ تولید کنند. با توجه به نیازی که برای تولید مرغ به تخم مرغ نطفه دار وجود داشته، تولید تخم نطفه دار مرغ بومی از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

با تولید تخم نطفه دار مرغ بومی به اندازه کافی، می‌توان جوجه‌های یکروزه بومی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید نمود. این جوجه‌ها پس از گذشت ۴ الی ۶ ماه به دوران بلوغ خود می‌رسند و معمولا دوره تخمگذاری را شروع می‌کنند. بدین ترتیب معمولا نیاز است تا واحد‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در هر کشور به پرورش مرغ تخمگذار بومی پرداخته و تخم نطفه دار مرغ بومی را تولید نمایند.

https://www.instagram.com/p/B9rFIgoFbt3/?utm_source=ig_web_copy_link

مزایای تولید تخم نطفه دار مرغ بومی

امکان تولید جوجه با نژادهای مختلف

یکی از اصلی ترین مزایای تولید تخم نطفه دار مرغ بومی این است که می‌توان به راحتی جوجه هایی با نژادهای مختلف را تولید کرد. این موضوع به خاطر تمایل افراد مختلف به پرورش جوجه هایی با نژادهای متفاوت می‌باشد. تولید تخم نطفه دار از نژادهای مختلف باعث می‌شود تا نسل مرغ‌ها با نژادهای مختلف ادامه پیدا کند. این موضوع برای حفظ نژادهای پر تولید و با ارزش دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد.

تولید با هزینه‌های کم

از دیگر مزایای تولید تخم نطفه دار مرغ بومی می‌توان به کم بودن هزینه تولید آنها اشاره کرد. زیرا مرغ‌های بومی را معمولا می‌توان با جیره‌های غذایی ارزان قیمت و حتی باقیمانده مواد غذایی تغذیه نمود. البته هر چه کیفیت دانه مصرفی مرغ محلی بهتر باشد، تخمگذاری آنها نیز افزایش یافته و این موضوع باعث می‌شود تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر باشند.

رفع مشکل بیکاری

یکی دیگر از مزایای اصلی تولید تخم نطفه دار مرغ بومی، ایجاد اشغال می‌باشد. از عمده ترین مشکلات جوامع امروزی بیکاری جوانان می‌باشد. معمولا احداث واحد‌های تولید تخم مرغ محلی کمک می‌کند تا جوانان مختلف بتوانند درآمد مناسب و حلال را تجربه نمایند. بدین ترتیب معمولا در شهر‌های مختلف کشور سالن‌های پرورش مرغ بومی برای تولید تخم مرغ محلی راه اندازی شده است.

این مراکز تخم نطفه دار را پس از تولید جمع آوری نموده و به مراکز جوجه کشی تحویل می‌دهند. مراکز جوجه کشی نیز پس از ضد عفونی کردن، تخم مرغ‌ها را درون دستگاه جوجه کشی قرار می‌دهند. معمولا تخم نطفه دار مرغ محلی برای تبدیل شدن به جوجه یکروزه، به ۲۱ روز زمان نیاز دارد. بدین ترتیب هر دوره جوجه کشی از تخم مرغ‌های بومی معمولا بیش از ۲۰ روز ادامه خواهد داشت. بدین ترتیب تولید تخم نطفه دار محلی می‌تواند مشکل بیکاری را در جوامع مختلف از بین ببرد.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.