,

بهترین نژاد مرغ محلی تخمگذار

بهترین نژاد مرغ محلی تخمگذار

پرورش مرغ محلی تخمگذار را می‌توان یکی از بهترین شغل‌ها در روستاها دانسته، از این رو معمولا افراد جوانی که در روستا زندگی می‌کنند می‌توانند با شروع به این کار، درامد خود را چندین برابر نمایند. با توجه به فضای بسیار زیادی که در روستاها برای پرورش مرغ بومی وجود داشته، می‌توان به تعداد زیاد این نوع از مرغ‌ها را پرورش داده، طبیعتا هر چه تعداد مرغ محلی تخمگذار بیشتر باشد، تولید تخم مرغ نیز بیشتر می‌شود، این موضوع باعث می‌شود که میزان سوددهی این کار نیز به حد مناسبی برسد.

انواع مرغ محلی تخمگذار این قابلیت را دارند که بتوان آنها را در هر شرایط محیطی و آب و هوایی پرورش داده، از این رو معمولا افرادی که سالن‌های سرپوشیده و مدرن نداشته نیز نگران نباشند، زیرا این نوع از مرغ‌ها را می‌توان در فضای باز مانند مزرعه نیز به راحتی پرورش داد. مزیت پرورش انواع مرغ تخمگذار در مزرعه این است که می‌توانند مقداری از دانه مورد نیاز خود را پیدا نموده و بدین ترتیب هزینه نگهداری از آنها نیز کمتر می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که سوددهی پرورش مرغ بومی تخمگذار بیشتر شود.

انتخاب نژاد مرغ محلی تخمگذار

معمولا برای اینکه بتوان بهترین نژاد از انواع مرغ محلی تخمگذار را انتخاب نموده، باید اطلاعات دقیقی از انواع نژادها داشته، در غیر اینصورت می‌توان با متخصصانی که در این زمینه تبحر داشته مشورت نموده، بدین ترتیب می‌توان سرمایه گذاری خود را با اطمینان و حاشیه امنیت بیشتری انجام داد. زیرا ممکن است برخی از نژادهای مرغ محلی را نتوان با هزینه‌های کمتر و بازدهی بیشتر پرورش داده، این موضوع ممکن است در میزان سوددهی پرورش مرغ بومی تخمگذار تاثیر منفی داشته باشد.

بهتر است برای پرورش اقتصادی و مقرون به صرفه از نژادهای مرغ محلی تخمگذار وارداتی استفاده شود، که از بهترین آنها از نظر تخمگذاری می‌توان به لگهورن ایتالیایی و بلک استار آمریکایی اشاره نمود. هر دوی این نژادها می‌توانند در سال بیش از ۳۰۰ تخم مرغ تولید نمایند. این میزان تخمگذاری در مرغ‌های محلی اصیل ایرانی و یا دورگه هرگز اتفاق نمی افتد. از این رو می‌توان با اطمینان این نژادها را جهت تولید تخم مرغ پرورش داده و به سود مناسبی نیز دست یافت. از دیگر نژادهای مرغ وارداتی که می‌توانند تخمگذاری مناسبی داشته باشند، می‌توان به پلیموت راک آمریکایی و لوهمن آلمانی اشاره کرد.

اهمیت پرورش انواع مرغ محلی تخمگذار

معمولا مرغ محلی تخمگذار در شرایط ارگانیک و در روستاها پرورش می‌یابد، از این رو تغذیه آنها و همچنین آب و هوایی که در آن پرورش می‌یابند با مرغداری‌های صنعتی متفاوت می‌باشد. این موضوع باعث شده که گوشت و تخم مرغ محلی از نظر بهداشتی سالم تر و از نظر تغذیه مقوی تر باشد. علاوه بر اینها تخم مرغ و گوشت مرغ محلی بسیار لذیذ و خوشمزه می‌باشد. به همین خاطر میزان تقاضا برای تخم مرغ محلی و همچنین گوشت مرغ محلی روز به روز بیشتر می‌شود.

با پرورش مرغ محلی تخمگذار در روستاهای سراسر کشور می‌توان کمک بسیار زیادی به تغذیه افراد نموده، زیرا تغذیه مرغ محلی بسیار سالم و ارگانیک بوده و معمولا دانه‌های استاندارد با بهترین ترکیبات برای تغذیه مرغ بومی تخمگذار انتخاب می‌شود. بدین ترتیب تخم مرغ محلی طعم وعطر بی نظیری داشته و اغلب افراد آن را به تخم مرغ صنعتی ترجیح می‌دهند. این موضوع باعث شده که پرورش انواع مرغ محلی تخمگذار از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه بوده و افراد زیادی نیز به دنبال شروع پرورش مرغ بومی تخمگذار می‌باشند.

بهترین نژاد مرغ محلی تخمگذار

خرید مرغ محلی تخمگذار

برای اینکه بتوان بهترین نژادهای مرغ محلی تخمگذار وارداتی را تهیه نموده، می‌توان به سایت شرکت رویان طیور مراجعه نمود. تیم پرورش رویان طیور با ارائه انواع مرغ محلی وارداتی کمک نموده تا افراد بتوانند از پرورش مرغ بومی تخمگذار به سود بسیار بالایی برسند. این موضوع سبب استقبال بسیار مناسبی از سوی پرورش دهندگان سراسر کشور شده و معمولا از اغلب نقاط کشور برای خرید مرغ محلی تخمگذار به سایت شرکت رویان طیور مراجعه می‌کنند. شرکت رویان طیور می‌تواند تخم مرغ تولید شده توسط پرورش دهندگان سراسر کشور که نیمچه را از تیم پرورش رویان طیور تهیه کرده اند را به صورت تضمینی خریداری کند.

گردآورندگان: واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

18 پاسخ
 1. سعید
  سعید گفته:

  با سلام من ۱۰ عدد نیمچه مرغ بلک استار اصل میخواستم اگر میشود لطفا قیمت را هم بفرمایید با تشکر

  پاسخ
 2. محمد
  محمد گفته:

  سلام خسته نباشید رنگ پوسته تخم مرغ مرغ لگهورن قهوه ای پر رنگ است یا مثل نژاد ایرانی قهوه ای کم رنگ؟ لطفاً جواب بدید چون تخم مرغ با رنگ قهوه‌ای پر رنگ بازار خوبی ندارن

  پاسخ
 3. فرامرزاخوان
  فرامرزاخوان گفته:

  سلام .تخم نطفه دار مرغهای محلی که دربالا توضیح دادین رو هم میفروشین .و حداقل فروش به چه تعداد هست . ممنون

  پاسخ
 4. مرید
  مرید گفته:

  سلام.آیا میشه به تعداد زیاد مرغ تخمگذار در باغ جای خوش اب و هوا نگهداری. کنیم به عنوان یه شغل. باغ سیب

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.