بلدرچین تخمگذار

توضیحاتی در مورد پرورش بلدرچین تخمگذار

پرورش بلدرچین تخمگذار در سال های اخیر رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. این موضوع به خاطر استقبال بسیار زیادی است که از تخم بلدرچین در بازار شده است. تخم بلدرچین معمولا دارای ارزش غذایی بسیار بالایی بوده و این موضوع باعث شده تا بسیاری از خانواده ها تخم بلدرچین را در سبد غذایی خود قرار بدهند. همین امر موجب شده تا بسیاری از پرورش دهندگان بلدرچین به فکر تولید تخم بلدرچین بیفتند و به پرورش بلدرچین تخمگذار بپردازند.

بلدرچین تخمگذار معمولا پس از رسیدن به سن بلوغ تخمگذاری را شروع می کند. بدین ترتیب اغلب افرادی که قصد تولید تخم بلدرچین را دارند، اقدام به خرید بلدرچین با سن حدود ۴۰ روز می کنند. این موضوع به خاطر رسیدن آنها به سن بلوغ در سن حدود ۵۰ روزگی می باشد. بدین ترتیب در مدت زمان بسیار کوتاهی می توان تخم بلدرچین تولید کرده و به سپس آنها را به بازار عرضه کرد. این روش باعث می شود تا نیازی به سرمایه گذاری طولانی مدت نبوده و در مدت زمان نه چندان طولانی، علاوه بر بازگشت سرمایه اولیه، به سود دهی بسیار مناسبی نیز دست یافت.

خرید بلدرچین تخمگذار

هزینه های مربوط به پرورش بلدرچین تخمگذار

اولین چیزی که نیاز است برای پرورش بلدرچین تخمگذار تهیه کرد، محل مناسب برای پرورش بلدرچین می باشد. محل مناسب را در صورت وجود سرمایه می توان خریداری کرد، در غیر این صورت می توان رهن یا اجاره را گزینه مناسبی دانست. گزینه بعدی که می تواند جزء هزینه های پرورش بلدرچین به شمار برود، هزینه های مربوط به تاسیسات محیط پرورش بلدرچین می باشد. این تاسیسات شامل وسایل سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات روشنایی، تجهیزات تهویه و… می باشند. هر کدام از این تجهیزات دارای مدل های بسیار مختلفی بوده که بر اساس نیاز، می توان نمونه مناسب را انتخاب کرد.

تجهیزاتی مانند دانتخوری و آبخوری، قفس و… که برای پرورش بلدرچین تخمگذار ضروری می باشند نیز هزینه هایی را برای پرورش دهنده در پی دارند. یکی دیگر از هزینه های اصلی که باید انجام شود، خرید بلدرچین از مراکز تولید و پرورش بلدرچین می باشد. هزینه هایی مانند دان، آب، برق، گاز، هزینه های درمان، هزینه های مربوط به کارگر و… نیز باید قبل از شروع به کار در نظر گرفته شوند. هزینه های مربوط به تبلیغات، بسته بندی و لیبل زنی نیز می تواند قابل توجه باشد. توجه به همه این هزینه ها، کمک می کند تا پرورش دهندگان با مشکل خاصی مواجه نشوند.

پرورش بلدرچین تخمگذار

نکاتی در مورد پرورش بلدرچین تخمگذار

یکی از نکاتی که باید در پرورش بلدرچین تخمگذار مورد توجه قرار بگیرد، سکوت محل نگهداری بلدرچین ها می باشد. سر و صدای زیاد می تواند باعث ایجاد مشکل در پرورش بلدرچین بشود. سر و صدای زیاد می تواند بر روی تخمگذاری بلدرچین نیز تاثیر منفی بگذارد. بدین ترتیب هر چه فضای پرورش بلدرچین ساکت تر باشد، این امکان فراهم می باشد که بتوان تخم بلدرچین با تعداد بیشتری را تولید و روانه بازار کرد.

سیستم تهویه محل نگهداری از بلدرچین تخمگذار باید به خوبی کار کند تا هوای محیط همیشه در وضعیت مطلوب قرار داشته باشد. با توجه به حساسیت دستگاه تنفسی بلدرچین ها، وجود ریزگرد و گرد و غبار در محیط می تواند باعث افزایش مرگ و میر در بلدرچین ها بشود. سیستم های سرمایشی و گرمایشی باید برای فصول مختلف مورد استفاده قرار بگیرند، زیرا بلدرچین ها به سرما و گرمای شدید حساسیت داشته و استرس های سرمایی یا گرمایی باعث افزایش مرگ و میر آنها می شوند. نوردهی مناسب برای بلدرچین ها ۱۷ ساعت در روز می باشد. بدین ترتیب با استفاده از لامپ های مناسب باید این میزان نوردهی را برای بلدرچین ها تامین نمود.

https://www.instagram.com/p/B3oVkSaB2oU/?utm_source=ig_web_copy_link

خرید بلدرچین تخمگذار

همه افرادی که قصد پرورش بلدرچین تخمگذار را دارند، نیاز دارند تا از مراکز معتبر اقدام به خرید بلدرچین بنمایند. این افراد بهتر است بلدرچین هایی با سن ۴۰ روز را تهیه نمایند. چنانچه هدف تولید تخم بلدرچین خوراکی باشد، نیازی به وجود بلدرچین نر نمی باشد و فقط باید بلدرچین ماده خریداری شود. شرکت رویان طیور یکی از بزرگترین پرورش دهندگان بلدرچین در کشور می باشد. برای خرید بلدرچین تخمگذار می توان به سایت اینترنتی تیم پرورش رویان طیور مراجعه کرد تا بتوان سالم ترین نمونه از بلدرچین ها را با بهترین قیمت ممکن خریداری کرد.

گردآورندگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.