آموزش در هنگام پرورش مرغ بومی تخمگذار

,
آموزش در هنگام پرورش مرغ بومی تخمگذار

آموزش در هنگام پرورش مرغ بومی تخمگذار

معمولا افرادی که وارد شغل پرورش مرغ بومی تخمگذار می‌شوند، باید بتوانند با نکات مختلفی که در هنگام پرورش مرغ بومی تخمگذار باید رعایت شوند را به خوبی بشناسند. در غیر این صورت در هنگام کار با مشکلاتی مواجه می‌شوند. افرادی که نتوانسته اند قبل از شروع به کار آموزش های مناسب در حوزه پرورش مرغ بومی تخمگذار را ببینند، می‌توانند در حین پرورش نیز این آموزش ها را ببینند. آموزش در هنگام پرورش می‌تواند به مراتب کارایی بسیار بهتر و بیشتری نسبت به آموزش های قبل از شروع به کار داشته باشد. زیرا افراد وارد کار شده اند و با مشکلاتی مواجه شده و سوالاتی در ذهن دارند، بدین ترتیب به مراتب بهتر و راحت تر می‌توانند آموزش های مختلف را فرا بگیرند. آموزش پرورش مرغ بومی تخمگذار می‌تواند درباره موضوعات بسیار مختلفی باشد، زیرا معمولا در مسئله پرورش مرغ محلی تخمگذار با موضوعات بسیار متفاوتی ممکن است هر فرد مواجه شود. از جمله مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید شرایط آب و هوایی مناسب، دان مناسب، آب مناسب، تجهیزات مورد نیاز برای پرورش و سایر موارد می‌باشند. بدین ترتیب نیاز است تا همه افراد به خوبی با این موارد آشنایی پیدا کنند.

با آموزش هایی که می‌توان از افراد با تجربه و خبره در زمینه پرورش جوجه و مرغ تخمگذار بومی دریافت نموده، می‌توان سرعت رشد طیور را بیشتر کرده و تخمگذاری مرغ بومی را نیز افزایش داد. بدین ترتیب آموزش های حرفه ای می‌توانند از نظر اقتصادی برای افرادی که در کار پرورش مرغ بومی فعالیت داشته، مقرون به صرفه باشد. زیرا با آموزش های صحیح و اصولی و به کارگیری آنها، می‌توان راندمان تولید را افزایش داد. البته باید در انتخاب افرادی که می‌خواهید از آنها آموزش دریافت کنید، نیز دقت داشته باشید.

شرایط مناسب برای پرورش مرغ بومی تخمگذار

معمولا مرغ بومی تخمگذار نیاز به یک سری شرایط خاص برای پرورش داشته، تا بیشترین میزان راندمان در تخمگذاری را داشته باشد. مثلا در مکانی که مرغ بومی تخمگذار را نگهداری نموده، تراکم طیور نباید بسیار زیاد باشد. تراکم زیاد می‌تواند موجب افزایش بیماری و در نتیجه افزایش تلفات شود. این موضوع می‌تواند از نظر اقتصادی آسیب های بسیاری را به پرورش دهندگان وارد کند. نکته دیگری که در پرورش مرغ محلی تخمگذار باید به آن اشاره شود، تامین دان مناسب می‌باشد.

دان استفاده شده باید حاوی کلسیم مناسب برای این نوع از مرغ ها باشد. زیرا در صورتی که کلسیم جیره غذایی کم باشد، تولید تخم مرغ با کاهش روبرو می‌شود. این موضوع می‌تواند از نظر اقتصادی به ضرر پرورش دهندگان مرغ بومی باشد. آب سالم از دیگر نیازهایی بوده که مرغ بومی باید همیشه به آن دسترسی داشته باشد. هیچ وقت نباید مرغ های بومی تخمگذار تشنه بمانند. از طرفی آب آلوده می‌تواند باعث بروز بیماری در بین طیور شود. بدین ترتیب هر روز باید آب تازه و سالم در اختیار مرغ محلی تخمگذار قرار داد. ایجاد سر و صدای زیاد می‌تواند باعث مشکلاتی برای پرورش مرغ محلی تخمگذار شود. زیرا صدای زیاد ممکن است باعث بروز شوک و استرس به مرغ بومی تخمگذار شود.

مزایای آموزش های تیم پرورش رویان طیور

تیم پرورش رویان طیور این آمادگی را داشته که به افرادی که تجربه کافی نداشته و یا می‌خواهند اطلاعات فنی و تخصصی خود را افزایش دهند، آموزش های بسیار کاربردی و عملی را برای تضمین سلامت و همچنین افزایش راندمان تولید تخم مرغ بومی به علاقه مندان ارائه نماید. تیم پرورش رویان طیور دارای کادر بسیار مجربی بوده که توانایی بسیار زیادی در پرورش مرغ بومی تخمگذار دارند. بدین ترتیب می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای آموزش در هنگام پرورش مرغ بومی تخمگذار باشند. آموزش های مختلف در حوزه پرورش انواع جوجه و مرغ بومی تخمگذار شرکت رویان طیور می‌توانند هم برای افراد تازه کار و هم برای افرادی که با تجربه بوده مفید باشند، زیرا نکات بسیار ظریف و ریزی در این کار وجود داشته که ممکن است افرادی پس از سال ها هنوز با آنها آشنا نباشند. بدین ترتیب می‌توان به راحتی این آموزش ها را دریافت کرده و به صورت کاملا کاربردی و اصولی با این کار آشنا شد.

گردآوردگان:واحد تحقیق و توسعه رویان طیور

جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس حاصل بفرمایید

11 پاسخ
 1. ایوب اسدی
  ایوب اسدی گفته:

  باسلام.
  سالنی که میخام مرغ تخم گذاردرآن نگهداری کنم سقف چوبی داردآیا اشکالی دارد؟
  ازروشنایی لامپ به جای نورخورشیداستفاده بشه اشکال داردیانه؟

  پاسخ
  • واحد تحقیق و توسعه
   واحد تحقیق و توسعه گفته:

   سلام
   در فضای بسته هم با تعبیه یک فن یا دستگاه تهویه امکان نگهداری و پرورش مرغ بومی وجود داره

   در صورت نیاز برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۱۳۱۴۲۳۹۵ تماس بگیرید

   پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام. من تو حیاط خونه میخوام ۵ تا مرغ نگهداری کنم ایا کرت حیاط که کفش خاک هست برای لونه مناسبه؟ میخوام کرت رو که حدودا ۱ متر در ۱.۳۵ هست رو فنس کشی کرده دورش و سقفش رو با پلاستیک سفید ضحیم که نور رد میشه بپوشونم ، آیا برای کف ، خاک خوبه و احتیاجی به تمیر کردن و جمع اوری فضولات داره یا خیر و تو پاییز و زمستون پوشش پلاستیکی در دمای ۱۰ یا ۱۲ درجه زیر صفر کافیه یا باید تمهیداته دیگه ای برای لونه درست کنم و سوال آخر نژاد لهستانی تو اون شرایط میشه نگر داشت؟

  پاسخ
  • واحد تحقیق و توسعه
   واحد تحقیق و توسعه گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای نگهداری و پرروش تعداد کم (۵ عدد مرغ) استفاده از خاک برای پوشش کف لانه مشکلی ندارد.
   در مورد استفاده از پلاستیک باید به مسئله هوادهی محیط توجه لازم داشته باشید تا از درگیری مرغ با گاز آمونیاک جلوگیری شود همچنین لازم است هر چندروز یکبار کف لانه نظافت شود. بهترین پیشنهاد نیز استفاده از پوشال چوب ریز برای کف لانه می‌باشد.

   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.